RSS

Zmiana DVB-T a DVB-T2 – na…

Z czym wiąże się zmiana DVB-T na DVB-T2? O co w tym chodzi i…

Najpopularniejsze odkurzacze bezworkowe w 2021 roku

Sprzątanie to regularny rytuał, który każdy z nas wykonuje w swoim domu. Możemy sobie…

Makijaż oczu - na co warto…

Makijaż oczu wykonany w perfekcyjny sposób, wywiera ogromne wrażenie. Nada blasku naszym brwiom i…

Żeglowanie jachtem po malowniczych wyspach Włoch

Włochy od lat przyciągają tłumy turystów z różnych zakątków świata. Kraj posiada jedne z…

«
»

5 ciekawych funkcji programu magazynowego

Przedsiębiorstwa produkcyjne bądź prowadzące sprzedaż muszą mieć dobrze zorganizowany magazyn. Muszą monitorować liczbę produktów znajdujących się na stanie, zaplanować ułożenie towarów w kolejnych dostawach i prowadzić inwentaryzację. Wszystko to będzie prostsze, jeśli zaopatrzą się w dobry program magazynowy.

Tak, jak w przypadku innych rozwiązań informatycznych, program magazynowy wybieramy, kierując się indywidualnymi potrzebami firmy. Programy magazynowe mogą różnić się między sobą funkcjonalnością i interfejsem. Niemniej jednak warto zwrócić uwagę na to, czy ma kilka ważnych funkcji, które znacząco zwiększą wydajność i pozwolą zachować w magazynie porządek. Czego nie może zabraknąć?

  1. Integracja z innymi programami

Zarządzanie magazynem będzie znacznie prostsze, kiedy oprogramowanie będzie połączone na przykład z programem do faktur i programem księgowym. Dzięki temu szybciej będziemy aktualizować stany magazynowe po tym, jak wystawimy fakturę. Szybciej będą księgowane towary albo wydawane dokumenty magazynowe. Ponadto, jeżeli jednym ze zintegrowanych programów będzie księga inwentarzowa, to sprawniej będzie przebiegać inwentaryzacja.

  1. Dostęp do aplikacji mobilnej

Kiedy program magazynowy będzie zintegrowany z innymi rozwiązaniami informatycznymi, warto zapewnić pozostałym pracownikom dostęp do sprawdzania bieżących stanów. Wtedy też przyda się oprogramowanie w wersji mobilnej. Może z niego korzystać na przykład handlowiec, który będąc u klienta jest w stanie od razu zweryfikować, czy konkretny produkt jest dostępny albo na kiedy przewidywana jest jego dostawa.

  1. Integracja oprogramowania ze sklepem internetowym

Coraz więcej firm przenosi swoją działalność do Internetu. Warto zainwestować w taki program magazynowy, który będzie zintegrowany ze stroną sklepu internetowego. Dzięki temu stany magazynowe będą się zmieniać automatycznie po tym, jak klient złoży zamówienie. Pozwoli to przyspieszyć proces kompletacji i uniknąć ewentualnych nieporozumień. Kontrahent, który samodzielnie składa zamówienie za pośrednictwem strony internetowej od razu ma informacje na temat dostępności poszczególnych towarów.

  1. Możliwość generowania raportów

Wśród funkcjonalności programu magazynowego nie może zabraknąć opcji tworzenia różnego rodzaju zestawień, dokumentów i raportów. Powinniśmy mieć możliwość wykorzystania różnych filtrów, ułatwiających analizę dostępności wybranych towarów. Praktyczna jest też opcja zaznaczania kolorem poziomu stanu magazynowych poszczególnych produktów. Kiedy ich liczba maleje, wyświetlają się na kolor czerwony, co oznacza, że należy zaplanować dostawę.

  1. Sprawne przyjmowanie oraz rozmieszczanie towarów

Program magazynowy powinien usprawnić bieżącą pracę obsługi magazynu. Zatem zweryfikujmy, czy pozwala szybko przyjąć towary od dostawców i równie szybko je rozmieścić. Musimy mieć również możliwość sprawnej generacji dokumentów związanych z dostawą i sprzedażą towarów, w tym korekt.

Materiał zewnętrzny

Polecane

Popularne

Serwisy

MCportal