RSS

Windykacja należności – jak Effepro pomaga…

Windykacja należności to czynność, która prędzej czy później jest do wykonania przez przedsiębiorcę, a…

Spedycja międzynarodowa - dlaczego jest tak…

Spedycja międzynarodowa to nieodzowny element współczesnego handlu globalnego, który dynamicznie rozwija się na wszystkich…

Jakie są korzyści z certyfikacji Microsoft…

Wiele firm jako eksperci w swojej dziedzinie stara się uzyskać certyfikat Microsoft, aby budować…

Kiedy wezwać elektryka na budowę domu?

Kiedy wezwać elektryka na budowę domu? Elektryk, czyli specjalista od różnego rodzaju instalacji, napraw i…

«
»

Bezpłatne programy do nagrywania pulpitu i gier – co polecamy?

  • Napisany przez:

Chcesz przygotować film, aby zaprezentować godną uwagi rozgrywkę? Masz problem z systemem i musisz poprosić kolegę o poradę? Nagrywanie pulpitu to szybki i prosty sposób, aby też przekazać cenne wskazówki zdalnie – zaprezentować, jak wykonać dane zadanie kliknięcie po kliknięciu. Jakie darmowe programy są warte uwagi, aby wykonać prawidłowy screencast?

Screencast, czyli nagrywanie pulpitu

Nagrywanie obrazu z ekranu pulpitu to cenna umiejętność – można w ten sposób pokazać, jak krok po kroku wykonać dane zadanie i rozwiązać nurtujący nas problem bez konieczności angażowania serwisu. Dostępnych jest wiele programów pozwalających na przygotowanie screencastu, również takich, z których można skorzystać za darmo.

Jeśli potrzebujesz nagrać pulpit, musisz skorzystać z odpowiedniego programu – jest ich wiele, ale nie wszystkie są bezpłatne, proste w obsłudze i intuicyjne. Zobacz, które z nich polecamy, aby wykonać screencast i udzielić porady lub na przykład nagrać imponującą dla nas rozgrywkę finałową w ulubionej grze na pamiątkę.

Bezpłatne programy do nagrywania pulpitu

Większość z nich nie wymaga dużych umiejętności – są łatwe w obsłudze i można szybko wykonać tutorial w formie wideo. Aby jednak stworzyć porady, którymi chcemy się dzielić z wieloma użytkownikami, warto przygotować je profesjonalnie – polecamy wcześniej po prostu przetestować kilka z nich, poćwiczyć i wybrać program odpowiedni dla siebie i na swoje potrzeby. Następnie można przygotować poradniki, które warto gdzieś zamieścić, np. na blogu czy własnym kanale na YouTube. Przydadzą się one osobom mniej zorientowanym w zagadnieniach komputerowych.

Usługa online Screencast-O-Matic. To dobry wybór, jeśli wystarczy Ci 15-minutowe nagranie, gdyż takie przygotujesz bezpłatnie. To wyjątkowo prosty, wygodny i szybki sposób najprostsze na np. udzielenie komuś jasnej i czytelnej rady.

OBS. Bezpłatny OBS posłuży jako doskonałe narzędzie do nauki. Wykorzystywany jest do przygotowywania transmisji na żywo na kanałach YouTube oraz Twitch, ale z powodzeniem może też posłużyć do nagrywania ekranu w różnym celu.

Aviscreen. Dobra i darmowa alternatywa dla programu HypeCam. Pozwala nagrywać to, co dzieje się na pulpicie lub jego części w formacie AVI. Można też skorzystać w nim z praktycznej opcji „follow the cursor”, co ma znaczenie podczas przygotowywania publikacji do Internetu. Co ważne, brak w nim możliwości nagrywania dźwięku.

Icecream Screen Recorder. Popularny program wśród osób publikujących wideo na YouTube czy streamujących na Twitchu. Jest prosty w obsłudze i obsługuje wysokie rozdzielczości.

Zobacz, jakie programy polecają też użytkownicy portalu LenovoZone.pl.

Artykuł partnera

https://www.mcportal.pl/jaki-telewizor-wybrac/

https://www.mcportal.pl/poznaj-2-typy-marketingu-ktorych-jeszcze-nie-znasz/

https://www.mcportal.pl/dlaczego-warto-kupowac-oprogramowanie-na-licencji-esd/

https://www.mcportal.pl/5-ciekawych-funkcji-programu-magazynowego/

Polecane

Popularne

Serwisy

MCportal