RSS

Agencja graficzna w Krakowie

Integralną częścią marketingu cyfrowego jest zaprezentowanie marki w najlepszy możliwy sposób, co oznacza, że…

Pettsitters – zaopiekujemy się Twoimi pupilami,…

Czasem zdarza się, że praca, przyjaciele czy krewni zakłócają naszą rozplanowaną  codzienność i musimy…

Doradca zawodowy online. Sprawdź korzyści!

Pandemia przyspieszyła wdrożenie świata online do naszej codzienności. Konsultacje online z psychologiem, home office,…

Lodówka Samsung Space Max – dobry…

Niezależnie od tego, jakich rozmiarów jest nasz dom lub mieszkanie, możemy być pewni jednego…

«
»

Agencja graficzna w Krakowie

  • Napisany przez:

Integralną częścią marketingu cyfrowego jest zaprezentowanie marki w najlepszy możliwy sposób, co oznacza, że atrakcyjny przekaz wizualny może być kluczowy w odniesieniu sukcesu marki, a jednym z kluczowych aspektów jest identyfikacja wizualna. Kontynuuj czytanie

Pettsitters – zaopiekujemy się Twoimi pupilami, gdziekolwiek jesteś

  • Napisany przez:

Czasem zdarza się, że praca, przyjaciele czy krewni zakłócają naszą rozplanowaną  codzienność i musimy pędzić do innego miasta, kraju lub po prostu być nieobecni w domu przez kilka dni lub nawet tygodni z wielu powodów. W tym czasie twój czworonożny przyjaciel siedzi i wiernie czeka, aż wrócisz, aby pobawić się w swoje ulubione gry, wybrać się na spacer po parku przed pójściem spać i po prostu słodko zasnąć w twoich objęciach. Ale jeśli te idealne plany zostaną naruszone, będziesz musiał zabrać ze sobą zwierzę lub znaleźć kogoś, kto może się nim zająć w czasie twojej nieobecności. Czy już zdecydowałeś, z kim je zostawisz? Czytaj tu.

Kontynuuj czytanie

Doradca zawodowy online. Sprawdź korzyści!

  • Napisany przez:

Pandemia przyspieszyła wdrożenie świata online do naszej codzienności. Konsultacje online z psychologiem, home office, porady telemedyczne czy zdalne załatwianie spraw urzędowych to już dla większości z nas norma. Podobnie w przypadku dbania o rozwój zawodowy czy osobisty. Jeśli jest się na etapie zmiany zawodu albo pracy, mieszka w małej miejscowości i chce, żeby ktoś pomógł w tym trudnym procesie, można skorzystać z usług doradcy zawodowego online.

Obecnie wiele usług przechodzi do świata Internetu. Covid-19 wymusił na niektórych branżach konieczność dostosowania się do nowej sytuacji, jednak dla części ekspertów przejście do trybu on-line jest po prostu kolejnym krokiem, który i tak by nadszedł, tylko może nieco później.  Jednym z takich zawodów, którego przedstawiciele z powodzeniem mogą korzystać ze zdalnej formy współpracy z klientami, jest doradca zawodowy.

Jak wygląda wirtualne spotkanie z doradcą zawodowym?

Po wybraniu osoby, której chcesz powierzyć swoje sprawy zawodowe, zazwyczaj umawia się na konsultacje online z wyprzedzeniem – tak, jak w przypadku wizyt bezpośrednich. Spotkania odbywają się za pośrednictwem jednej z dostępnych, darmowych aplikacji, w zależności od tego, z jakiej platformy korzysta doradca zawodowy (przykładowe komunikatory to Skype, MS Teams czy Google Meet). Przed spotkaniem otrzymuje się link do wirtualnego pokoju. Doradca prześle go, np. na maila wraz z instrukcją logowania.

Oczywiście można skonsultować się także telefonicznie, ale zazwyczaj, aby komunikacja dla obu stron była korzystniejsza, doradcy zawodowi preferują rozmowę video. Niekiedy specjaliści oferują, aby pierwsze spotkanie zapoznawcze (krótsze od standardowej konsultacji), było bezpłatne. Ma ono pomóc klientowi w podjęciu decyzji o ewentualnej dalszej współpracy.

Obecnie doradcy zawodowi mogą korzystać z różnych narzędzi diagnostycznych on-line, które pozwalają przeprowadzić ćwiczenia oraz testy, pomagające np. w określeniu predyspozycji zawodowych klientów. Nie trzeba się więc martwić o to, że zdalne konsultacje z doradcą kariery uniemożliwią lub utrudnią sprawdzenie kompetencji. Zdalna forma współpracy nie stanowi w tym przypadku żadnego problemu i nie umniejsza jakości oferowanych usług.

Korzyści ze współpracy z doradcą zawodowym

Korzyści ze współpracy z doradcą zawodowym online:

  • zaoszczędzenie czasu, potrzebnego na dojazd do biura doradcy,
  • oszczędność kosztów, związanych z dojazdami,
  • możliwość wyboru doradcy w dowolnym miejscu w Polsce czy nawet za granicą (potrzeba tylko działającego Internetu),
  • z uwagi na prowadzenie konsultacji online, doradcy zawodowi są niekiedy bardziej otwarci na dostosowanie się do grafiku klienta,
  • zdobyte podczas spotkania z doradcą kariery informacje nie odbiegają niczym od tych, które uzyskałoby się podczas spotkania offline – są tak samo wartościowe.

Gdzie znaleźć doradcę zawodowego online?

Najlepiej w Internecie właśnie. Wiele osób, które pomagają w rozwoju zawodowym czy w wyborze kariery, informuje o swoich usługach na takich biznesowych portalach jak na przykład LinkedIn. Jeśli posiada się tam swoje konto, z łatwością można znaleźć specjalistów, używając wyszukiwarki na tej platformie. Można także zapytać swoich znajomych, czy korzystali z pomocy doradców zawodowych i odezwać się do tych konkretnych osób z pytaniem o możliwość spotkania online. W tym przypadku ograniczeniem nie jest geografia. Można więc skorzystać z pomocy dowolnego eksperta, który będzie najbardziej przekonujący.

Można również pierwszą konsultację odbyć z doświadczonym doradcą zawodowym, moderatorką Design Thinking i pierwszym w Polsce certyfikowanym coachem metody Designing Your Life – panią Patrycją Polaczuk-Rutkowską. Pani Patrycja Polaczuk Rutkowska dostępna jest pod:

Artykuł partnera

Polecane

Popularne

Serwisy

MCportal