RSS

Tworzenie oaz zieleni w biurach: Zrewolucjonizuj…

W dzisiejszych dynamicznych czasach, w których przestrzeń pracy staje się miejscem interakcji, kreatywności i…

Ogrody wertykalne w biurze to dobry…

Nietrudno zauważyć, że wiele osób dochodzi do wniosku, iż ogrody wertykalne w biurze są…

Jak znaleźć profesjonalnego tłumacza angielskiego? Jakie…

Poszukiwanie profesjonalnego tłumacza angielskiego może być zadaniem wymagającym, zwłaszcza w dzisiejszym globalnym świecie, gdzie…

Nowoczesne Hale Tymczasowe: Doskonała Odpowiedź na…

W dzisiejszym dynamicznym środowisku biznesowym, elastyczność i zdolność do szybkiego dostosowania się do zmieniających…

«
»

Piaskowanie zębów – szybki sposób na biały uśmiech?

  • Napisany przez:

Uśmiech to wizytówka każdego zadbanego człowieka. Równe, białe zęby dodają pewności siebie oraz sprawiają, że zdecydowanie chętnie się uśmiechamy. Niestety, nie każdego z nas matka natura obdarzyła śnieżnobiałym uśmiechem – odcień zębów jest bowiem uwarunkowany genetycznie i nie mamy możliwości jego zmiany. Nie każdy ma także możliwość poddania się zabiegowi wybielania zębów, czy to ze względów zdrowotnych, czy finansowych. Dostępne dla każdego jest natomiast piaskowanie zębów, które pozwala skutecznie pozbyć się przebarwień oraz przy okazji nadać zębom ładnego, naturalnego odcienia bieli.

Na czym polega piaskowanie zębów?

Piaskowanie zębów jest stosunkowo prostym zabiegiem, który jest wykonywany przez każdy gabinet stomatologiczny w Krakowie. Jest to jedna z podstawowych i najskuteczniejszych zarazem metod oczyszczania zębów z osadów i przebarwień. Dzięki zabiegowi zęby odzyskują swój naturalny, biały odcień, a cały uśmiech prezentuje się estetyczniej i atrakcyjniej. Piaskowanie to przy tym zabieg całkowicie bezbolesny, który można wykonać bez żadnego przygotowania – wystarczy wybrać gabinet stomatologiczny w Krakowie, który ma go w swojej ofercie i umówić się na wizytę.

Podczas wizyty dentysta dokładnie zapozna się ze stanem uzębienia i jeśli nie będzie przeciwwskazać, zostanie wykonane piaskowanie. Zabieg ten przeprowadza się za pomocą piaskarki stomatologicznej – urządzenia wyrzucającego pod ciśnieniem strumień cieczy z zawieszonymi drobinami substancji o działaniu czyszczącym. Jest ona w stanie dotrzeć we wszystkie zakamarki i przestrzenie między zębami, których nie sposób dokładnie wyczyścić manualnymi metodami. Piaskowanie jest więc jednym z podstawowych zabiegów stomatologicznych zaliczających się do grupy zabiegów higienizacyjnych, które warto wykonywać regularnie.

Jak często odwiedzać gabinet stomatologiczny w Krakowie?

Piaskowanie jest jednym z tych zabiegów, którym zdecydowanie warto poddawać się regularnie, jeśli zależy nam na pięknym, zdrowym uśmiechu. Regularne i właściwe dbanie o higienę jamy ustnej w domowym zaciszu jest często niewystarczające, aby nasze zęby prezentowały się estetycznie. Na ich wygląd i stan duży wpływ ma bowiem tryb życia oraz spożywane pokarmy. Uwielbiana przez wielu z nas kawa, herbata, czerwone wino czy coca cola sprzyjają powstawaniu nieestetycznych przebarwień i stopniowemu żółknięciu zębów, które z czasem tracą swoją naturalną biel. Jest ją w stanie przywrócić piaskowanie, które warto wykonywać systematycznie, jeśli zależy nam na pięknym, białym uśmiechu.

Piaskowanie jest zabiegiem oferowanym przez każdy gabinet stomatologiczny w Krakowie. Aby uzyskany w jego wyniku efekt był trwały, należy powtarzać procedurę co kilka miesięcy. Osoby, które na co dzień bardzo dbają o zęby i nie mają skłonności do powstawania przebarwień powinny zgłaszać się na niego profilaktycznie, raz do roku, gdyż dzięki piaskowaniu usunięty zostanie także nalot oraz przebarwienia niewidoczne na pierwszy rzut oka. Piaskowanie to także zabieg szczególnie polecany osobom w trakcie leczenia ortodontycznego oraz z wadami zgryzu, które są szczególnie narażone na powstawanie przebarwień i osadów nazębnych.

Partnerem artykułu jest gabinet stomatologiczny Kraków  DentoCentrum.

Artykuł partnera

Polecane

Popularne

Serwisy

MCportal