RSS

Tworzenie oaz zieleni w biurach: Zrewolucjonizuj…

W dzisiejszych dynamicznych czasach, w których przestrzeń pracy staje się miejscem interakcji, kreatywności i…

Ogrody wertykalne w biurze to dobry…

Nietrudno zauważyć, że wiele osób dochodzi do wniosku, iż ogrody wertykalne w biurze są…

Jak znaleźć profesjonalnego tłumacza angielskiego? Jakie…

Poszukiwanie profesjonalnego tłumacza angielskiego może być zadaniem wymagającym, zwłaszcza w dzisiejszym globalnym świecie, gdzie…

Nowoczesne Hale Tymczasowe: Doskonała Odpowiedź na…

W dzisiejszym dynamicznym środowisku biznesowym, elastyczność i zdolność do szybkiego dostosowania się do zmieniających…

«
»

Pożyczki pozabankowe również odczuwają skutki pandemii Covid-19

  • Napisany przez:

Trudniej o pożyczkę przez Internet w dobie Covid-19

Koronawirus odcisnął swoje piętno na wielu dziedzinach życia. Jedną z nich jest oczywiście ekonomia, a co za tym idzie, wszelkiego rodzaju pożyczki oraz chwilówki pozabankowe. Pandemia sprawiała, że niektóre firmy były zmuszone drastycznie zmienić swoją ofertę. Co więcej, niektóre tego typu przedsiębiorstwa zupełnie zamknęły swoją działalność. Jaki jest tego skutek? Czy w dalszym ciągu możemy liczyć na szybki oraz wygodny zastrzyk gotówki? Czy w aktualnej sytuacji lepszym rozwiązaniem niż pożyczka pozabankowa jest kredyt gotówkowy? Przekonajmy się!

Czym sa pożyczki pozabankowe

Pożyczkę pozabankową możemy otrzymać od osób prywatnych, czy też instytucji pożyczkowych. Jeszcze do niedawna każda tego typu firma oferowała nam ją przez internet, a wszelkiego rodzaju formalności były po prostu zbędne. Wymogi banków odnośnie do pożyczkobiorców są znacznie bardziej restrykcyjne, gdyż dyktuje je odgórnie określone prawo bankowe. Z kolei zasady działania. pozabankowych firm pożyczkowych regulowane są przez Kodeks cywilny, a także Ustawę o kredycie konsumenckim. W związku z tym jeszcze jakiś czas temu mogliśmy liczyć na szybki oraz łatwy zastrzyk gotówki w zaledwie kilka minut. Czy pandemia to w jakikolwiek sposób zmieniła?

Wpływ koronawirusa na instytucje finansowe

Wiele obostrzeń oraz chwilowe zamrożenia gospodarki, jakie miały miejsce w trakcie pandemii Covid-19 sprawiły, że wiele firm pożyczkowych poważnie ucierpiało. Spadek udzielanych przez nie szybkich kredytów online od dawna nie był aż taki niski. Sytuacja ta jest naprawdę poważne, gdyż według informacji podanych przez Biuro Informacji Kredytowej, tego typu instytucje udzieliły o 28,5 procent mniej pożyczek w okresie od stycznia do września 2020, niż to miało miejsce rok temu. Tym samym wiele firm musiały zmienić swoje oferty lub też poważnie zaostrzyć warunki udzielania pożyczek. Co więcej, pewne instytucje zupełnie zawiesiły swoją działalność, gdyż była ona nieopłacalna. Dlaczego? Najpoważniejszym problemem okazały się przepisy odnośnie do obniżenia kosztów pożyczek, które poważnie zmniejszyły rentowność ich udzielania. Czy zatem obecnie możemy liczyć na pożyczkę na raty?

Pożyczki pozabankowe w dobie Covid-19 

Aktualnie, jeśli chcemy zaciągnąć pożyczkę bez zaświadczeń, musimy liczyć się z tym, że będzie to bardzo trudne. Dlaczego? Między innymi dlatego, że spora część firm, która oferuje takie usługi, będzie od nas wymagało niektórych danych odnośnie do naszej zdolności kredytowej. W związku z tym w czasie składania wniosku będziemy musieli spodziewać się znacznie większej liczny pytań o naszych wydatkach, jak i dochodach. Co więcej, najprawdopodobniej zostaniemy również sprawdzeni w bazie BIG oraz BIK.

Nie możemy również nie wspomnieć o tym, że w części firm będziemy mogli zostać poproszeni o zapewnienie dokumentów, które będą informowały o naszych dochodach, a także o wgląd w historię naszego rachunku bankowego. Nie oznacza to jednak, że pożyczki online w 15 minut  na dowód nie są już dostępne. W dalszym ciągu możemy takie znaleźć, jednak najczęściej nie będą one mogły przekraczać kwoty kilku tysięcy złotych.

Warto także zaznaczyć, że większość firm pożyczkowych ustaliły pewne limity, które określają maksymalną kwotę pożyczki. Co więcej, zmianom uległy także terminy spłat, które niegdyś mogły wynosić zaledwie kilka dni. Aktualnie spora część tego typów zaoferuje nam okres 30 dni.

Kredyt gotówkowy, czy pożyczka pozabankowa 

Z pewnością spora część osób zastanawia się, co będzie lepszym wyborem w czasach pandemii koronawirusa. Mimo tego, że zaciąganie pożyczek pozabankowych zostało znacznie utrudnione, to w dalszym ciągu te, które możemy zaciągnąć za pomocą internetu, pozwalają nam na bardzo szybkie oraz łatwe zasilenie naszego budżetu rodzinnego. Z kolei kredyt gotówkowy to znacznie poważniejsza sprawa. W tym wypadku musimy liczyć się z koniecznością dostarczenia wszelkiego rodzaju dokumentów, o jakie poprosi nas bank. To jednak nie wszystko, nasze dochody oraz sytuacja finansowa musi być nieskazitelna. W przeciwnym razie możemy zapomnieć o szybkiej gotówce, a przecież o to bardzo często nam chodzi. Nie możemy również zapomnieć o tym, że na kredyt gotówkowy bardzo często trzeba czekać miesiącami. W szczególności teraz, kiedy sytuacja pandemiczna nie jest zbyt pozytywna, uzyskanie pomocy finansowej poprzez bank może być bardzo trudne. W związku z tym znacznie lepszym rozwiązaniem jest postawienie na pożyczkę pozabankową, która w dalszym ciągu jest lepszym wyborem niż kredyt.

*/ Artykuł powstał we współpracy z portalem pożyczkowym: https://www.pozyczki-24.pl

https://www.mcportal.pl/co-warto-wiedziec-o-ugodach-frankowych/

Polecane

Popularne

Serwisy

MCportal