RSS

Agencja graficzna w Krakowie

Integralną częścią marketingu cyfrowego jest zaprezentowanie marki w najlepszy możliwy sposób, co oznacza, że…

Pettsitters – zaopiekujemy się Twoimi pupilami,…

Czasem zdarza się, że praca, przyjaciele czy krewni zakłócają naszą rozplanowaną  codzienność i musimy…

Doradca zawodowy online. Sprawdź korzyści!

Pandemia przyspieszyła wdrożenie świata online do naszej codzienności. Konsultacje online z psychologiem, home office,…

Lodówka Samsung Space Max – dobry…

Niezależnie od tego, jakich rozmiarów jest nasz dom lub mieszkanie, możemy być pewni jednego…

«
»

Jak wybrać nowoczesne oświetlenie do salonu?

  • Napisany przez:

Oświetlenie jest niezwykle ważnym elementem każdego domu. To dzięki dobrze zaprojektowanemu oświetleniu nasz dom będzie pięknie rozświetlony i nabierze znacznie bardziej przytulnego charakteru. Jednak jak wybrać oświetlenie? Wiele osób nie jest zorientowanych w tym temacie, dlatego proponujemy lekturę dalszej części artykułu. Poznasz w nim wiele trików i informacji na temat wybierania oświetlenia.

Wielkość i rozkład salonu

Na samym początku warto zastanowić się nad tym jak wygląda rozkład Twojego salonu. Czy jest w nim dużo skosów, wnęk? Albo może Twój salon jest wielkim, prostym pomieszczeniem bez żadnych zakamarków? Warto również spojrzeć na projekt domu od architekta lub jeżeli nie masz do niego dostępu, spróbować samemu rozrysować salon. Dzięki temu będziesz mógł zastanowić się, które miejsca wymagają dodatkowego doświetlenia. Wiele osób może w tym momencie zadać sobie pytanie, jaki jest sens montowania dodatkowych punktów oświetleniowych. Czy jedna lampa wisząca na środku salonu nie wystarczy? Otóż w wielu przypadkach niestety jedna czy dwie lampy nie wystarczą. Zasada jest prosta, takie miejsca jak stół jadalniany, obrazy, półka z książkami czy wnęki powinny posiadać dodatkowe źródło światła. Dzięki temu określone punkty w Twoim salonie będą dodatkowo zaakcentowane. Reflektory sufitowe są na przykład świetną opcją. Mogą być skierowane na konkretne punkty, jak właśnie obraz czy półka. Ten nowoczesny rodzaj oświetlenia ma wiele zalet. Przede wszystkim to, że możesz sam swobodnie zmieniać kierunek padającego światła.

Nowoczesne oświetlenie

Wybierając nowoczesne oświetlenie do salonu warto również zastanowić się, czy będzie pasowało do ogólnego wystroju domu. Sklep z oświetleniem LED oferuje szeroki wybór najróżniejszych rodzajów oświetleń. Masz ogromne pole do popisu, możesz wybrać zarówno złote reflektory punktowe jak i minimalistyczne wiszące lampy. Wybranie odpowiedniego oświetlenia jest bardzo ważnym elementem wystroju wnętrz. Ciekawą, nowoczesną lampą możemy przełamać zachowawczy i minimalistyczny klimat salonu. A na przykład prostymi lampami i kinkietami LED w stonowanych kolorach uspokoimy kolorowe oraz przytłaczające wnętrze. Kinkiety są również ciekawą formą oświetlenia punktowego. Szczególnie dobrze wygląda nad imponującym obrazem czy rośliną. Jak widać możliwości oświetlenia salonu jest wiele. Wystarczy odrobina chęci i kreatywności, a szybko wybierzemy nowoczesne oświetlenie do salonu.

Artykuł partnera

https://www.mcportal.pl/jak-wybrac-fotel-kosmetyczny-do-salonu/

https://www.mcportal.pl/plafony-sufitowe-podstawowe-informacje/

https://www.mcportal.pl/kinkiety-najwazniejsze-zalety/

Polecane

Popularne

Serwisy

MCportal