RSS

Znaczenie Proxies w Marketingu Cyfrowym

W dobie cyfryzacji marketing internetowy stał się kluczowym elementem strategii biznesowych. Aby skutecznie docierać…

Sztućce na prezent ślubny - czy…

Sztućce jako prezent ślubny to temat, który budzi mieszane uczucia. Z jednej strony, jest…

Reklama SEO dla Sklepu: Kompletny Przewodnik…

Wprowadzenie do reklamy SEO dla sklepu internetowego Reklama SEO to jeden z najskuteczniejszych sposobów na…

Szkło a porcelana – którą opcję…

Szkło czy porcelana – to dylemat, z którym często spotykają się osoby wybierające naczynia…

«
»

Jak wybrać fotel kosmetyczny do salonu?

  • Napisany przez:

Otwierając salon kosmetyczny, musisz jednocześnie myśleć o wielu sprawach. Pośród wszystkich załatwień nie możesz jednak zapomnieć o bardzo istotnej z perspektywy klienta wygodzie. Pamiętaj o niej, wybierając fotele kosmetyczne, na których niejednokrotnie spędzą oni u ciebie nawet kilka godzin podczas różnego rodzaju zabiegów. Podpowiadamy, jak wybrać najlepsze modele, które na pewno się sprawdzą.

Fotel kosmetyczny do salonu to absolutna podstawa w jego wyposażeniu. Gdy go wybierasz, musisz uwzględnić jakość, wygodę i cenę. Zanim jednak zdecydujesz się na zakup, warto przeanalizować kilka istotnych aspektów, dzięki którym będzie funkcjonalny i nie sprawi problemów także twoim pracownikom. Co należy wziąć pod uwagę, by wybrać najlepszy fotel kosmetyczny? Przedstawiamy kilka istotnych pytań, na które warto sobie odpowiedzieć.

Jakie zabiegi oferujesz w salonie?

Uniwersalny fotel kosmetyczny tak naprawdę nie istnieje. Choć nowoczesne meble kosmetyczne dają ogrom możliwości, ostateczny wybór konkretnego modelu uzależniony jest od wielu indywidualnych czynników. Istnieją bardziej lub mniej standardowe modele, które są wybierane stosunkowo często, ale aby naprawdę dobrze spełniały swoją rolę, niezbędne jest dopasowanie ich do oferowanych przez dany salon zabiegów. Zupełnie inne rozwiązania przydadzą się podczas wykonywania masażu niż w czasie kosmetyki twarzy. Przeanalizuj ten aspekt już na etapie projektowania.

Jakie masz możliwości i wymagania?

Przedsiębiorcy dysponujący ogromnym budżetem, którym mogą dowolnie dysponować, zdecydowanie mają znacznie łatwiej. Okazuje się jednak, że tanie fotele kosmetyczne nie muszą odbiegać jakością od ich drogich odpowiedników. Są równie dobrze wykonane i funkcjonalne. Jeśli więc nie masz dużych środków finansowych, możesz postawić na proste i uniwersalne rozwiązania. Pamiętaj jednak, by uwzględnić kilka kwestii.

Fotel kosmetyczny musi dawać ci możliwość regulacji. Samo dopasowanie do konkretnego zabiegu to bowiem nie wszystko – musi również spełniać potrzeby twojego klienta. Pamiętaj bowiem, że aby do ciebie wrócił, musi podczas wykonywanego zabiegu wypocząć i czuć się zrelaksowany. Zwróć uwagę, jak wygodne są podłokietniki i zagłówek – sprawdź, czy możesz je regulować i/lub zdemontować. Jeśli chcesz wykonywać pedicure, zdecydowanie postaw na modele z podzielonymi podnóżkami. Pamiętaj, że designerskie fotele kosmetyczne to nie wszystko – bardzo ważna jest ich funkcjonalność. Wybieraj więc te, które są wykonane z trwałych i łatwych do czyszczenia materiałów. Szczególnie polecamy stal nierdzewną i ekoskórę.

Regulacja fotela kosmetycznego – rodzaje

Nie ulega wątpliwości, że fotele kosmetyczne mają być przede wszystkim wygodne i bezpieczne, a więc łatwe do utrzymania w czystości i odporne na uszkodzenia. Zwróć jednak uwagę, że liczy się także komfort twojego pracownika. Powinien mieć możliwość dostosowania wysokości fotela do swojego wzrostu, by nie zmagał się ze schorzeniami ze strony kręgosłupa. To bardzo ważne, bo wpływa na jego wydajność. Okazuje się, że fotele kosmetyczne mogą być sterowane na kilka sposobów. Jakie modele wyróżniamy?

  • Fotele kosmetyczne manualne, w których każdą zmianę ustawień wykonujemy ręcznie – ich zaletą jest niska cena, jednak regulacja nie należy do najbardziej praktycznych czy wygodnych,
  • Fotele kosmetyczne hydrauliczne, które posiadają specjalną pompę do zmiany ustawień – są znacznie wygodniejsze w obsłudze, a ich cena jest optymalna,
  • Fotele kosmetyczne mechaniczne, które zostały wyposażone w silnik lub kilka mniejszych – dają możliwość pełnej regulacji kilku ustawień, są bardzo wygodne, jednak ich funkcjonalność przekłada się również na wyższą cenę.

Materiał zewnętrzny

https://www.mcportal.pl/makijaz-oczu-na-co-warto-zwrocic-uwage-kupujac-kosmetyki-do-oczu/

Polecane

Popularne

Serwisy

MCportal