RSS

Ekspres ciśnieniowy czy automatyczny - który…

W dzisiejszym artykule przyjrzymy się dwóm popularnym rodzajom ekspresów do kawy: ekspresom ciśnieniowym i…

Bezpieczny dom? Wymień zamek w drzwiach!

Bezpieczeństwo w domu to bardzo istotna kwestia dla każdego z nas. Jednym z kluczowych…

Na co zwrócić uwagę przy wymianie…

W sytuacji, gdy potrzebujemy wymienić zamek w drzwiach wejściowych, niezbędne jest zrobienie dokładnego rozeznania…

Komputer Pobiera Dużo Prądu: Mit czy…

W dzisiejszym świecie, komputer stał się nieodłącznym elementem naszego życia. Używamy go do pracy,…

«
»

Kinkiety – najważniejsze zalety

  • Napisany przez:

Kinkiety to lampy ścienne, które doskonale sprawdzają się jako oświetlenie dodatkowe i uzupełnienie najczęściej stosowanych lamp wiszących. Pojawiają się w istotnych pomieszczeniach, w których domownicy spędzają sporą część dnia: w salonie, kuchni czy sypialni. To właśnie dzięki nim niezwykle łatwo jest wydzielić przestrzeń do odpoczynku czy pracy, a dodatkowo wyraźnie podnoszą walory estetyczne wnętrza. Współcześnie dostępne modele są dostosowane do potrzeb nowoczesnego klienta – producenci oferują proste, minimalistyczne kinkiety wpisujące się w obecne trendy oświetleniowe. Przekonaj się, jakie zalety mają lampy ścienne.

Nowoczesne kinkiety – zalety

W ciągu ostatnich dwóch dekad dostęp do nowoczesnych projektów w zakresie oświetlenia znacząco się zmienił. Współcześni producenci oferują klientom rozwiązania odpowiadające ich potrzebom i oczekiwaniom. Właśnie dlatego kinkiety nie są już rozwiązaniem, na które decydujemy się wyłącznie w ostateczności, gdy lampy wiszące nie są w stanie dobrze rozjaśnić całego pomieszczenia. Nowoczesne oświetlenie ścienne to połączenie funkcjonalności i estetyki, dzięki któremu możemy zupełnie odmienić wnętrza naszych mieszkań. Mogą być uzupełnieniem lub punktem centralnym aranżacji, umożliwiają efektowne podkreślenie pamiątek czy zdjęć, a odpowiednio dobrane budują w pomieszczeniu ciepły klimat.

Kinkiety doceniamy zarówno za ich stylistykę i formy, jak i rozmiar – to małe lampy ścienne, na które można postawić w niemal każdym pomieszczeniu, niezależnie od jego metrażu. To niemal zbawienne rozwiązanie wszędzie tam, gdzie duże klosze wpływałyby negatywnie na swobodne poruszanie się. Właśnie dlatego tak często stosujemy je w przedpokoju, korytarzu czy na klatce schodowej. Gwarantują jej piękny wygląd i funkcjonalność oraz wygodę i bezpieczeństwo dla domowników.

 

Istotną zaletą jest także fakt, że nowoczesne lampy ścienne mogą mieć klosze otwarte do góry, w dół lub w obie strony jednocześnie. Na jaki się zdecydować? Wszystko zależy od przeznaczenia wybieranych lamp oraz miejsca ich montażu. Jeśli chcesz, by ich głównym zadaniem było budowanie nastroju, który sprzyjałby wypoczynkowi, możesz zdecydować się na kinkiety ze światłem skierowanym ku dołowi. Dla lepszego rozjaśnienia pomieszczenia zdecyduj się raczej na modele z kloszem otwartym ku górze. Światło będzie odbijało się od sufitu, a przestrzeń będzie sprawiała wrażenie większej i bardziej uporządkowanej. Lampy ścienne otwarte w obie strony to doskonałe rozwiązanie na klatki schodowe. Nie zajmują bowiem zbyt wiele miejsca, a są ozdobą samą w sobie – mogą więc podnosić walory estetyczne pustej ściany przy schodach.

Współcześni właściciele domów doceniają także fakt, że kinkiety są dostępne w wersjach zarówno do zastosowania w domu, jak i tych na zewnątrz. Dzięki temu możliwe jest stworzenie spójnego charakteru całego budynku już od progu oraz zabezpieczenie swoich domowników na czas poruszania się po ogrodzie. Bardzo często są montowane po obu stronach drzwi frontowych, ale pojawiają się także na tarasach czy balkonach.

Nowoczesne kinkiety – czy warto się na nie zdecydować?

Każde rozwiązanie ma swoje wady i zalety, a co za tym idzie – przeciwników i zwolenników. Przed ostatecznym wyborem rozwiązań do swojego domu warto dokładnie przeanalizować swoje potrzeby, posiadany metraż czy przeznaczenie poszczególnych pomieszczeń. Kinkiety to rozwiązanie dla użytkowników, którzy chcą funkcjonalnie podzielić przestrzeń i cieszyć się przytulnym charakterem wnętrza.

Należy jednak pamiętać, by wybierać sprawdzone lampy ścienne. Wysokiej klasy rozwiązania wykonane z dobrej jakości materiałów znajdziesz w sklepie internetowym Domotio. Oferowane oświetlenie doskonale wpisuje się w oczekiwania współczesnych klientów – przyjmuje ponadczasową formę i jest dostępne w całych liniach produktowych, które pozwalają osiągnąć pożądaną harmonię aranżacyjną.

Materiał zewnętrzny

Polecane

Popularne

Serwisy

MCportal