RSS

10 najważniejszych cech dobrego motocyklisty –…

Nie każdy ma predyspozycje do poruszania się motocyklem. Bezpieczna i komfortowa jazda jednośladem wymaga…

Profil cienia z oświetleniem LED do…

Profil cienia z oświetleniem LED do podwieszanych sufitów: idealny wybór dla stylowego i efektywnego…

Prezent dla dziewczynki na Dzień Dziecka:…

Kiedy zbliża się Dzień Dziecka, każdy z nas szuka idealnego prezentu, który sprawi radość…

Trendy w kolorach i teksturach tynków

W dzisiejszym dynamicznym świecie architektury i designu, tynki budowlane i tapety nie tylko pełnią…

«
»

Higiena intymna mężczyzny – jak powinieneś o nią odpowiednio zadbać?

  • Napisany przez:

Rzadko wspomina się o higienie intymnej mężczyzn, choć ten temat nie powinien być pomijany. Męska skóra poci się mocniej niż kobieca, jest grubsza i bardziej owłosiona, co wiąże się z koniecznością dobrania odpowiedniej pielęgnacji. Jak mężczyźni powinni dbać o higienę intymną? Po jakie kosmetyki warto sięgać, a jakich lepiej się wystrzegać?

Właściwa pielęgnacja skóry miejsc intymnych u mężczyzn – jakie kosmetyki stosować?

W skórze okolic krocza znajduje się wiele gruczołów porowych i łojowych. W przypadku mężczyzn naskórek jest ponadto mocno owłosiony. Męska skóra jest też grubsza niż kobieca. Wszystkie te czynniki sprawiają, że u mężczyzn występuje intensywniejsze pocenie, szczególnie w pachwinach i ich okolicach. Pot, łącząc się z wydzielinami pochodzącymi z genitaliów, stwarza środowisko przyjazne drobnoustrojom. Bakterie są odpowiedzialne za powstawanie przykrego zapachu i występowanie infekcji intymnych. Konieczne okazuje się zatem regularne mycie okolic intymnych, by odzyskać świeżość, komfort i pozbyć się potencjalnie chorobotwórczych mikroorganizmów.

Do mycia narządów płciowych oraz skóry w ich otoczeniu nie nadaje się zwykłe mydło. Kiepskim wyborem będą też standardowe żele pod prysznic. Wspomniane kosmetyki mogą przesuszać skórę i zaburzać jej fizjologiczne pH. Mydła, zapachowe żele pod prysznic czy płyny do kąpieli nierzadko niszczą naturalną florę bakteryjną zabezpieczającą przed infekcjami intymnymi. Zamiast używać tego typu preparatów, lepiej sięgnąć po  płyny do higieny intymnej dla mężczyzn. Łagodne kosmetyki nie powodują podrażnień, dbają o świeżość i mają kwaśny odczyn pH nienaruszający dobroczynnej flory bakteryjnej. Męskie płyny do higieny intymnej chronią przed infekcjami i skutecznie usuwają nieprzyjemny zapach. Warto, by w ich składach znajdowały się kwas mlekowy, d-panhenol czy alantoina.

Mycie męskich okolic intymnych – o czym należy pamiętać?

Do mycia narządów płciowych oraz ich okolic nie powinno się stosować gąbek ani myjek. Ich chropowata faktura sprzyja powstawaniu uszkodzeń naskórka. Ponadto wspomniane akcesoria są idealnym środowiskiem do rozwoju chorobotwórczych bakterii. Okolice intymne lepiej myć przy pomocy dłoni. Nie należy zapominać przy tym o odciągnięciu napletka i usunięciu łojowej wydzieliny nagromadzonej w rowku żołędziowym. Co więcej, woda używana do mycia okolic intymnych nie może być zbyt gorąca, by nie powodowała podrażnień i nie naruszała naturalnej flory bakteryjnej. Po kąpieli należy zadbać o dokładne osuszenie okolic intymnych. Do wycierania krocza można użyć papierowego ręcznika albo osobnego akcesorium. Nie zaleca się używania tego samego ręcznika, którym osusza się resztę ciała. Mokre akcesorium należy dokładnie wysuszyć, by nie rozwijały się w nim bakterie czy grzyby.

Prawidłowa częstotliwość zabiegów higienicznych

O higienę okolic intymnych należy dbać codziennie. Częstotliwość mycia trzeba zwiększyć, gdy panują upały, chodzi się na siłownię, basen czy korzysta z sauny. O czystość okolic intymnych warto zadbać również przed i po stosunku seksualnym. Poza regularnością zabiegów higienicznych liczy się również ich dokładność. W żadnym wypadku nie można pomijać usuwania mastki z okolic napletka. Gromadzenie się wydzieliny sprzyja infekcjom intymnym.

Mężczyźni rzadko poświęcają szczególną uwagę dbaniu o okolice intymne. Najczęściej poprzestają na umyciu ich tym samym kosmetykiem, co resztę ciała i wytarciu ich jednym ręcznikiem. Odpowiednia regularność, dokładność oraz dobór właściwych kosmetyków decyduje jednak o zdrowiu i świeżości okolic intymnych. Warto pamiętać o wyżej przedstawionych wskazówkach dotyczących mycia narządów płciowych i skóry, która je otacza. Dzięki nim można cieszyć się codziennym komfortem, uniknąć infekcji oraz powstawania nieprzyjemnego zapachu.

Materiał zewnętrzny

Polecane

Popularne

Serwisy

MCportal