RSS

Tworzenie oaz zieleni w biurach: Zrewolucjonizuj…

W dzisiejszych dynamicznych czasach, w których przestrzeń pracy staje się miejscem interakcji, kreatywności i…

Ogrody wertykalne w biurze to dobry…

Nietrudno zauważyć, że wiele osób dochodzi do wniosku, iż ogrody wertykalne w biurze są…

Jak znaleźć profesjonalnego tłumacza angielskiego? Jakie…

Poszukiwanie profesjonalnego tłumacza angielskiego może być zadaniem wymagającym, zwłaszcza w dzisiejszym globalnym świecie, gdzie…

Nowoczesne Hale Tymczasowe: Doskonała Odpowiedź na…

W dzisiejszym dynamicznym środowisku biznesowym, elastyczność i zdolność do szybkiego dostosowania się do zmieniających…

«
»

Psychoterapia przez internet – dla kogo jest i kiedy warto z niej skorzystać?

  • Napisany przez:

Problemy i trudności obciążające naszą psychikę trafiają się każdemu. Jeżeli zaczynają nas przytłaczać, nie wahajmy się z nimi walczyć – pierwszym krokiem może być zdalna rozmowa ze specjalistą, który pomoże nam uporządkować nasze myśli.

  1. Terapia przez internet – jak to działa?
  2. Dla kogo jest psychoterapia online?
  3. Jak zacząć rozmawiać z psychologiem przez sieć?

Terapia przez internet – jak to działa?

W obecnej sytuacji wiele osób zostało nie tylko pozbawionych bezpośredniego kontaktu z psychologiem, ale także spora część z nas zaczęła odczuwać potrzebę podjęcia terapii po raz pierwszy w życiu. Niezależnie od tego, do której grupy się zaliczamy, możemy podjąć rozmowę ze specjalistą przez internet. Dzięki programom umożliwiającym komunikację w formie wideokonferencji psycholog jest w stanie nie tylko z nami rozmawiać, ale również widzieć nas i dzięki temu lepiej dopasować się do naszych potrzeb. Jeżeli więc mamy problemy, z którymi nie umiemy sobie poradzić, możemy sięgnąć po taką formę wsparcia – więcej informacji.

 

Dla kogo jest psychoterapia online?

Do psychologa zawsze warto się udać, jeżeli nie wiemy jak poradzić sobie z jakimś szczególnym problemem, czujemy się przytłoczeni lub znaleźliśmy się w nieciekawej sytuacji życiowej. W sytuacji, gdy nie możemy spotkać się ze specjalistą osobiście, dobrze jest skorzystać właśnie z porady online. Takie rozwiązanie jest idealne, jeżeli:

  • znajdujemy się na kwarantannie i nie możemy wychodzić z domu;
  • mamy małe dzieci, z którymi nie ma kto zostać;
  • znajdujemy się za granicą, a nie chcemy iść do specjalisty nie mówiącego po polsku;
  • w naszej miejscowości nie ma dobrego psychologa;
  • nie mamy dość środków, by umówić się na pełnowymiarowe sesje terapeutyczne;
  • jesteśmy niepełnosprawni i z tego powodu nie bardzo możemy przyjść na wizytę osobiście.

Jeżeli znajdujesz się w którejś z grup i chciałbyś porozmawiać z psychologiem online, nie wahaj się zajrzeć na stronę PsychoCare.

 

Jak zacząć rozmawiać z psychologiem przez sieć?

Chociaż często wciąż można spotkać się z poglądem, że wizyta u psychologa jest równoznaczna z czymś za co powinniśmy się wstydzić, to taka postawa jest daleka od prawdy. W przypadku problemów natury mentalnej jest dokładnie tak samo, jak z chorobami ciała – im dłużej zwlekamy z ich leczeniem, tym trudniej jest nam później dojść do dobrej formy. Z tego powodu jeżeli sobie nie radzimy, mamy jakiś trudny do pokonania problem lub po prostu czujemy się źle, nie wahajmy się iść po pomoc. Psycholog nie będzie nas w żadnym wypadku oceniał, a może pomóc spojrzeć na świat z nieco lepszej perspektywy.

Materiał zewnętrzny

Polecane

Popularne

Serwisy

MCportal