RSS

5 ciekawych funkcji programu magazynowego

Przedsiębiorstwa produkcyjne bądź prowadzące sprzedaż muszą mieć dobrze zorganizowany magazyn. Muszą monitorować liczbę produktów…

Czym kierować się przy wyborze producenta…

Na polskim rynku reklamowym istnieje wielu oferentów gadżetów reklamowych. Są wśród nich zarówno producenci,…

Arabeska w kuchni – jak wykorzystać?…

Płytki ceramiczne mogą być w wielu kształtach i wcale nie musimy się ograniczać do…

Ponadczasowe modele wózków Bebetto

Bebetto jest marką, którą od wielu lat znają polscy rodzice. Producent wypuścił na rynek…

«
»

Psychoterapia przez internet – dla kogo jest i kiedy warto z niej skorzystać?

Problemy i trudności obciążające naszą psychikę trafiają się każdemu. Jeżeli zaczynają nas przytłaczać, nie wahajmy się z nimi walczyć – pierwszym krokiem może być zdalna rozmowa ze specjalistą, który pomoże nam uporządkować nasze myśli.

  1. Terapia przez internet – jak to działa?
  2. Dla kogo jest psychoterapia online?
  3. Jak zacząć rozmawiać z psychologiem przez sieć?

 

Terapia przez internet – jak to działa?

W obecnej sytuacji wiele osób zostało nie tylko pozbawionych bezpośredniego kontaktu z psychologiem, ale także spora część z nas zaczęła odczuwać potrzebę podjęcia terapii po raz pierwszy w życiu. Niezależnie od tego, do której grupy się zaliczamy, możemy podjąć rozmowę ze specjalistą przez internet. Dzięki programom umożliwiającym komunikację w formie wideokonferencji psycholog jest w stanie nie tylko z nami rozmawiać, ale również widzieć nas i dzięki temu lepiej dopasować się do naszych potrzeb. Jeżeli więc mamy problemy, z którymi nie umiemy sobie poradzić, możemy sięgnąć po taką formę wsparcia – więcej informacji.

 

Dla kogo jest psychoterapia online?

Do psychologa zawsze warto się udać, jeżeli nie wiemy jak poradzić sobie z jakimś szczególnym problemem, czujemy się przytłoczeni lub znaleźliśmy się w nieciekawej sytuacji życiowej. W sytuacji, gdy nie możemy spotkać się ze specjalistą osobiście, dobrze jest skorzystać właśnie z porady online. Takie rozwiązanie jest idealne, jeżeli:

  • znajdujemy się na kwarantannie i nie możemy wychodzić z domu;
  • mamy małe dzieci, z którymi nie ma kto zostać;
  • znajdujemy się za granicą, a nie chcemy iść do specjalisty nie mówiącego po polsku;
  • w naszej miejscowości nie ma dobrego psychologa;
  • nie mamy dość środków, by umówić się na pełnowymiarowe sesje terapeutyczne;
  • jesteśmy niepełnosprawni i z tego powodu nie bardzo możemy przyjść na wizytę osobiście.

Jeżeli znajdujesz się w którejś z grup i chciałbyś porozmawiać z psychologiem online, nie wahaj się zajrzeć na stronę PsychoCare.

 

Jak zacząć rozmawiać z psychologiem przez sieć?

Chociaż często wciąż można spotkać się z poglądem, że wizyta u psychologa jest równoznaczna z czymś za co powinniśmy się wstydzić, to taka postawa jest daleka od prawdy. W przypadku problemów natury mentalnej jest dokładnie tak samo, jak z chorobami ciała – im dłużej zwlekamy z ich leczeniem, tym trudniej jest nam później dojść do dobrej formy. Z tego powodu jeżeli sobie nie radzimy, mamy jakiś trudny do pokonania problem lub po prostu czujemy się źle, nie wahajmy się iść po pomoc. Psycholog nie będzie nas w żadnym wypadku oceniał, a może pomóc spojrzeć na świat z nieco lepszej perspektywy.

Materiał zewnętrzny

 

Polecane

Popularne

Serwisy

MCportal