RSS

Znaczenie Proxies w Marketingu Cyfrowym

W dobie cyfryzacji marketing internetowy stał się kluczowym elementem strategii biznesowych. Aby skutecznie docierać…

Sztućce na prezent ślubny - czy…

Sztućce jako prezent ślubny to temat, który budzi mieszane uczucia. Z jednej strony, jest…

Reklama SEO dla Sklepu: Kompletny Przewodnik…

Wprowadzenie do reklamy SEO dla sklepu internetowego Reklama SEO to jeden z najskuteczniejszych sposobów na…

Szkło a porcelana – którą opcję…

Szkło czy porcelana – to dylemat, z którym często spotykają się osoby wybierające naczynia…

«
»

Dlaczego warto kupować oprogramowanie na licencji ESD?

  • Napisany przez:

Czym jest licencja ESD i dlaczego warto szukać oprogramowania sprzedawanego właśnie w tej formie? Zalet tego rozwiązania jest wiele, od atrakcyjnej ceny począwszy, a na niezwykle wygodnym sposobie zakupu skończywszy. Sprawdźmy zatem czym charakteryzują się programy sprzedawane na licencji ESD i gdzie warto ich szukać?

Czym jest licencja ESD?

Licencja ESD, czyli Electronic Software Distribution to pełnowartościowa licencja na oprogramowanie sprzedawane w sprzedawane w kanałach sprzedaży online. Programy tego rodzaju możemy kupić w rozmaitych e-sklepach – nie tylko u oficjalnych partnerów producentów software`u lub na platformach dystrybucji cyfrowej od Microsoftu, Apple czy Google, ale również u niezależnych dostawców. Licencję ESD charakteryzuje niezwykła wygoda i to, obok atrakcyjnej ceny, jest jej główną zaletą. Po dokonaniu zakupu oprogramowania licencjonowanego w ten sposób otrzymujemy na naszą skrzynkę e-mail kod autoryzacyjny. Następnie wystarczy pobrać ze strony producenta zakupiony program i autoryzować go za pomocą zakupionego kodu.

ESD to nic innego, jak licencja elektroniczna na pełnowartościowe i oficjalnie wspierane przez producenta oprogramowanie, która narodziła się w pewien sposób naturalnie w ramach technologicznego postępu i rozwoju oraz popularyzacji sektora e-commerce. Co więcej, zakup oprogramowania na licencji ESD jest niezwykle wygodny – transakcja w takim e-sklepie jak choćby Soft360.pl trwa dosłownie kilka sekund, a samo pobranie aplikacji i jej aktywacja zależą tylko od szybkości naszego łącza internetowego.

Co wybrać: OEM, BOX czy ESD?

Licencja ESD jako licencja elektroniczna jest pod względem prawnym zbliżona do wersji określonej mianem BOX. W obu przypadkach kod autoryzacyjny może zostać wykorzystany na wielu urządzeniach, czyli innymi słowy – oprogramowanie nie jest przypisane do pojedynczego komputera. Jedyna istotna różnica między ESD a BOX to sposób dostarczenia oprogramowania. Kupując software na licencji elektronicznej nie kupujemy nośnika z danymi oraz nie ponosimy kosztów wysyłki, co sprawia, że ESD jest zwyczajnie bardziej atrakcyjna cenowo. Jeśli jednak ktoś chce pudełko z zakupionym programem, bo lubi je kolekcjonować lub działa sentymentalnie, wspominając stare czasy, pozostaje mu zakup oprogramowania w wersji BOX.

Kompletnie inaczej wygląda sprawa z oprogramowaniem kupowanym na licencji OEM, często dostarczanym od razu z gotowym, złożonym i sprzedanym przez dany sklep komputerem. Software tego rodzaju jest na stałe przypisany do jednego urządzenia, zatem nie można zainstalować go na innym komputerze. Jak widzimy, w przypadku programu w wersji OEM nie możemy go odsprzedać lub przenieść na inne urządzenie, zaś w wariantach ESD i BOX nie mamy tego ograniczenia. Reasumując, jeśli kupujemy program, który nie został nam dostarczony od razu na dysku twardym nowego komputera, wystarczy rozważyć, czy zależy nam na pudełku z oprogramowaniem czy stawiamy na wygodę i kupujemy soft online.

Czy należy obawiać się zakupu oprogramowania w e-sklepach?

Patrząc na zagadnienie z perspektywy nowoczesnego użytkownika należy na pytanie zadane powyżej odpowiedzieć jednoznacznie przecząco. Bez względu na to, czy kupujemy online oprogramowanie na licencji ESD, jak ma to miejsce w przypadku popularnego sklepu Soft360.pl, czy wybieramy wariant BOX – transakcje zawsze przebiegają bezproblemowo, szybko i wygodnie. Mowa tu rzecz jasna o sprawdzonych sklepach, prowadzących legalną oraz w pełni transparentną działalność online. Jeśli zaś to nie legalność czy przejrzystość procesu zakupowego nas zastanawia, ale fakt, czy zakupione oprogramowanie to produkt pełnowartościowy, to nie musimy się niczego obawiać. Programy kupowane online to w pełni oryginalne i funkcjonalne aplikacje, z kompletnym wsparciem technicznym producenta nieróżniące się niczym od swoich odpowiedników już zainstalowanych na komputerze – jak w przypadku systemów operacyjnych, bądź kupowanych w sklepach stacjonarnych – jak ma to miejsce, kiedy kupujemy gry bądź bardziej specjalistyczny software.

Materiał zewnętrzny

https://www.mcportal.pl/5-ciekawych-funkcji-programu-magazynowego/

https://www.mcportal.pl/jakie-zalety-ma-najnowszy-macbook-pro/

https://www.mcportal.pl/audyty-infrastruktury-it-i-testy-penetracyjne/

Polecane

Popularne

Serwisy

MCportal