RSS

Niszczenie dokumentów a outsourcing - zalety

W dzisiejszych czasach dokumentacja stanowi niezwykle istotną część każdej firmy i instytucji. Jednak z…

Czapsy do jazdy konnej – weź…

Czapsy to specjalne buty zaprojektowane z myślą o potrzebach jeźdźca, które zapewniają lepszą przyczepność…

Pierścionki na palce – jak dobrać…

Czy wiesz, jak wybierać pierścionki na palce? W jaki sposób dopasować odpowiedni rozmiar? Jak…

Złota bransoletka damska, pierścionki w rozmiarze…

Biżuteria klasyczna i uniwersalna jest ponadczasowa, z kolei unikalna i designerska wpisuje się w…

«
»

Niezawodne świece zapłonowe w atrakcyjnej cenie

  • Napisany przez:

Posiadanie niezawodnego samochodu to marzenie każdego kierowcy. Aby pojazd był w pełni sprawny warto zawsze sięgać po wysokiej jakości, sprawdzone na rynku części motoryzacyjne. Wśród wielu z nich można wymienić świece zapłonowe, które to są jednym z najważniejszych elementów w każdym aucie wyposażonym w silnik benzynowy.

Jak działa świeca zapłonowa?

Świece to istotne części, która to w układzie zapłonowym silników spalinowych odpowiada za wytwarzanie iskry niezbędnej do odpalenia mieszanki paliwa z powietrzem.

Iskra ta powstaje w każdym pojeździe samochodowym między elektrodą centralną zasilaną wysokim napięciem znajdującą się wewnątrz ceramicznego izolatora, a tak zwaną elektrodą boczną, która to jest podłączana do masy przy pomocy gwintowanego korpusu świecy.

Jak często wymieniać świecę w samochodzie?

Świeca jest obowiązkową częścią, która musi znajdować się w każdym silniku benzynowym, bowiem w przeciwnym razie nie ma on szans na to, aby on działał.

Biorąc pod uwagę duże ciśnienia oraz wysokie temperatury znajdujące się w komorze spalania, a więc ekstremalne warunki w których pracują świece zapłonowe niezwykle ważna jest ich regularna wymiana. Każdy właściciel pojazdu powinien pamiętać o tym, świeca zapłonowa powinna być regularnie wymieniana po przejechaniu samochodem od 30 do 60 tysięcy kilometrów.

Użytkownicy samochodów zasilanych gazem LPG powinni decydować się na znacznie częstszą wymianę świec oraz sięgać po nieco lepsze jakościowo produkty. Wśród wielu z nich można wymienić trwałe oraz niezawodne podczas użytkowania świece irydowe.

Świeca zapłonowa idealna dla samochodu

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom właścicieli poszczególnych marek samochodów producenci oferują szeroką gamę świec żarowych o różnorodnej konstrukcji. Aby świeca zapłonowa prawidłowo działała niezwykle ważne jest, jest to, aby optymalnie pasowała wartością temperatury do silnika.

Te niezwykle ważne części powinny bowiem zawsze osiągać temperaturę odpowiednią do dobrego samooczyszczania tak szybko jak tylko jest to możliwe. Temperatura ta w zależności od pojazdu samochodowego zazwyczaj wynosi około 360-850 stopni Celsjusza.

Trwałe i niezawodne auto części

Obecnie wybór poszczególnych części samochodowych jest ogromny.
Wśród wielu z nich znajdują się niezawodne, sterowane elektronicznie świece żarowe o nowoczesnej konstrukcji, które to potrafią służyć niezawodnie przez długi czas. Są one powszechnie dostępne w kilku rozmiarach, idealnie dopasowanych do poszczególnych typów oraz rozmiarów silników.

Świece te posiadają różne rodzaje gniazd. Wyróżnia się świecę żarową o płaskim gnieździe z pierścieniem mocującym oraz ze stożkowym, która to nie posiada uszczelki.

Ze względu na typ elektrody dostępne są wysokiej jakości
świece: standardowe, irydowe oraz platynowe. Wszystkie te produkty o
są oferowane przez renomowanych producentów części samochodowych w bardzo atrakcyjnych cenach. Ponadto posiadają one wszelkie niezbędne atesty oraz posiadają pełną gwarancję producenta.

Oprócz świec pasujących do wszystkich modeli samochodów oferowane są także przewody i moduły zapłonowe, które to odpowiadają za prawidłowe działanie układu zapłonowego.

Części do swojemu samochodu możesz znaleźć na topczescizamienne.pl

Artykuł MCportal

Polecane

Popularne

Serwisy

MCportal