RSS

Agencja graficzna w Krakowie

Integralną częścią marketingu cyfrowego jest zaprezentowanie marki w najlepszy możliwy sposób, co oznacza, że…

Pettsitters – zaopiekujemy się Twoimi pupilami,…

Czasem zdarza się, że praca, przyjaciele czy krewni zakłócają naszą rozplanowaną  codzienność i musimy…

Doradca zawodowy online. Sprawdź korzyści!

Pandemia przyspieszyła wdrożenie świata online do naszej codzienności. Konsultacje online z psychologiem, home office,…

Lodówka Samsung Space Max – dobry…

Niezależnie od tego, jakich rozmiarów jest nasz dom lub mieszkanie, możemy być pewni jednego…

«
»

Żeglowanie jachtem po malowniczych wyspach Włoch

  • Napisany przez:

Włochy od lat przyciągają tłumy turystów z różnych zakątków świata. Kraj posiada jedne z najpiękniejszych i najważniejszych zabytków w Europie. Ostatnio jednak szczególnie popularne staje się zwiedzanie kraju z pokładu łodzi. Powstaje coraz więcej firm oferujących czartery łodzi w atrakcyjnych cenach. Dlaczego warto zdecydować się na czarter jachtu we Włoszech? Które wyspy warto odwiedzić?

Włochy – wymarzone wakacje na łodzi

Czartery we Włoszech są bardzo atrakcyjne ze względu na dobrą pogodę. W sezonie wakacyjnym temperatura utrzymuje się na wysokim poziomie, a zachmurzenie jest niskie. Włoskie mariny, w przeciwieństwie do innych krajów śródziemnomorskich wyróżniają się nowoczesną infrastrukturą. Kolejnym argumentem przemawiającym za wynajęciem łodzi we Włoszech jest duża baza noclegowo-turystyczna. Ceny są bardzo zróżnicowane, można znaleźć nocleg z wyżywieniem w cenie niższej niż nad Bałtykiem, bądź luksusowe wille w centrum największych kurortów.

Czarter jachtu we Włoszech – gdzie warto żeglować?

Czarter jachtów we Włoszech funkcjonuje najlepiej na Sardynii. Sardyńskie plaże ciągną się po całej wyspie, a malownicze widoki uzupełnia egzotyczna przyroda. Wyspa ta wyglądem przypomina odległe Seszele, jednakże znajduje się w odległości zaledwie trzech godzin lotu z Warszawy lub Krakowa.

Wiele malowniczych zatoczek z miękkim złotym piaskiem sprzyja zwiedzaniu wyspy z podkładu niewielkiego jachtu. To doskonały pomysł nie tylko na romantyczne wakacje we dwoje, ale również wypad z przyjaciółmi na weekend. Położenie wyspy i uwarunkowania geologiczne sprawiają, że wynajęcie łodzi pozwala opłynąć ją w całości i poznać najatrakcyjniejsze punkty. Sardynia kojarzona jest przede wszystkim z wysokim zboczami górskimi, które sięgają nawet 2000 m n.p.m. i schodzą wprost do lazurowego morza. Na uwagę zasługuje również baza gastronomiczna, ze szczególnym uwzględnieniem wielu małych restauracyjek serwujących tradycyjne dania.

Sardynia to zdecydowanie najlepsze miejsce na wynajęcie jachtu. Dla osób, które już miały przyjemność odwiedzić tę wyspę, poleca się wybranie kierunków takich jak: Capri, Ischia, Pozzuoli czy Wybrzeże Amalfi.

Włochy to nowoczesny kraj pełen kontrastów. Bogata historia i przepiękna przyroda sprzyjają wakacjom w otoczeniu najbliższych. Warto rozważyć przede wszystkim czarter komfortowego jachtu na jednej z najpopularniejszych wysp. Pozwoli to uniknąć tłumu turystów odwiedzających kraj w okresie letnim oraz umożliwi poznanie wysepek z innej, znacznie ciekawszej perspektywy

Artykuł partnera

Polecane

Popularne

Serwisy

MCportal