RSS
Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /usr/home/Allf/domains/mcportal.pl/public_html/wp-content/themes/News/gavern/widgets.slideshow.php on line 130 Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /usr/home/Allf/domains/mcportal.pl/public_html/wp-content/themes/News/gavern/widgets.slideshow.php on line 130

Jak bieganie wpływa na nasze zdr…

Naturalną, a zarazem najp…

Energia słoneczna – jak efektywn…

Naturalnym, najczystszym …

Zdrowa dieta oparta na tanich pr…

Dieta to słowo, które wcz…

Tanie wakacje - jak zaplanować r…

Wakacje to czas na regene…

Pozycjonowanie stron internetowy…

Pozycjonowanie stron inte…

Sposoby na oszczędzanie

Oszczędzanie może wydawać…

Jaki typ depilacji wybrać?

Walcząc z nadmiernym owło…

Budowa i wypełnianie Nowego JPK_…

Podatnicy znają już budow…

Koronawirus uderza w turystykę. …

Turystyka jest jednym z g…

Tanie podróżowanie, czyli jak za…

Podróże nie tylko kształc…

«
»

Tanie podróżowanie, czyli jak zaplanować podróż małym kosztem?

Podróże nie tylko kształcą, ale są też doskonały sposobem na oderwanie się od codziennej rzeczywiście i zregenerowanie sił. Niestety ta forma rozrywki jest dosyć droga, zwłaszcza jeśli planujemy wyjazd za granicę lub też do miejsc chętnie odwiedzanych przez turystów. Są jednak pewne sposoby na zorganizowanie tanich wakacji. A zatem, jak zaplanować podróż małym kosztem?

Podróż małym kosztem – jak zacząć?

Planowanie każdej podróży, nie tylko tej oszczędnej w koszty, warto zacząć od przejrzenia ofert znajdujących się w Internecie. Internetem generalnie jest cenny źródeł informacji, umożliwiającym między innymi porównywanie różnych propozycji turystycznych. Znajdziemy tutaj wakacje za pół ceny, tanie bilety lotnicze i nie tylko, czy ogłoszenia zamieszczane przez właścicieli hoteli, pensjonatów, mieszkać i pokoi do wyjęcia.

Przeglądając Internet jesteśmy w stanie zaleźć bilety, noclegi, a nawet oferty gotowych wycieczek w atrakcyjnych i przystępnych dla nas cenach.

Tanie podróżowanie z ofertami turystycznymi kupionymi online

Bardzo często różne wycieczki, bilety czy noclegi zarezerwowane lub kupione online są tańsze, bo wiążą się z dodatkowymi rabatami i promocjami. Zasada ta funkcjonuje przy robieniu tradycyjnych zakupów przez Internet, więc jest nam doskonale znana. Sklepy internetowe proponują swoim klientom różne zniżki, po to by ich do siebie przyciągnąć i tym samym stworzyć ogromną konkurencję dla sklepów tradycyjnych. Na takiej samej zasadzie działają biura turystyczne. Pamiętajmy więc, że na ogół przez Internet wychodzi po prostu taniej.

Jak znaleźć tani bilet lotniczy?

Organizując samemu podróż, najlepiej zacząć od znalezienia tanich biletów. Często wybieramy bilety lotnicze, ale możemy przecież tanio podróżować też pociągiem czy tanimi liniami autobusowymi.
W celu znalezienia najtańszych biletów trzeba przejrzeć Internet i należy to zrobić dużo wcześniej. W ostatniej chwili raczej na atrakcyjną ofertę się nie załapiemy. Jeśli wybraliśmy konkrety środek transportu to należy regularnie przeglądać jego stronę www, ponieważ ceny biletów każdego dnia mogą być inne.

Polowanie na tanie nocowanie

W tym przypadku zasada jest podoba jak przy biletach. Należy przejrzeć oferty online i najlepiej zrobić to kilka miesięcy wcześniej. Warto wziąć też kilka innych kwestii pod uwagę – jak długo ma trwać podróż oraz jakie są ceny w wybranym przez nas miejscu za nocleg i wyżywienie. W takich krajach jak Dubaj, a nawet Austria każdego dnia zostawimy sporo pieniędzy.

Porównajmy więc ceny jakie obowiązują w wybranych przez nas miejscach, a możemy to zrobić przy wykorzystaniu, np. bookingu, Airbnb czy agodzie.

Wyprzedaże online

Nie każdy z nas lubi organizować taki wyjazd od A do Z, wówczas pozostaje skorzystanie z wyprzedaży ofert turystycznych, np. online. Najczęściej mają one firmę „last minute” i wiążą się z zakupem wycieczki prawie przed samym wyjazdem. W ten sposób możemy naprawdę dużo zaoszczędzić, choć ta opcja sprawdza się najczęściej przy osobach nie mających zobowiązać, które mogą spakować się w „pięć minut” i już są gotowe do drogi.

Foto: Tatiana S.

Polecane

Popularne

Serwisy

MCportal