RSS

Rowery miejskie Warszawa: Praktyczny i ekologiczny…

Warszawa, stolica Polski, oferuje swoim mieszkańcom i turystom wygodny i ekologiczny sposób poruszania się…

Co warto wiedzieć o ugodach frankowych?

Problemy z kredytem we frankach ciągną się od lat. Nieuczciwe i bardzo krzywdzące dla…

Petsitters - zawsze zaopiekujemy się zwierzakiem…

Wielokrotnie zastanawiałeś się, komu powierzyć kota lub psa, jeśli musisz dokądś wyjechać. Nie jest…

Kolczyki dla dziewczynki ze złota lub…

Kolczyki to jeden z najpopularniejszych dodatków, którym ozdabiamy swoje ciało. Są one jednak nie…

«
»

Czy warto kupować zabawki interaktywne?

  • Napisany przez:

Zabawki interaktywne cieszą się dużym zainteresowaniem wśród współczesnych rodziców. Większość z nas bowiem zdaje sobie sprawę, że to najprostszy sposób, by przekazać dzieciom wiedzę na temat prostych czynności lub życia w społeczeństwie, często też okazja do nauczenia liter, cyfr czy nieskomplikowanych zwrotów w obcych językach. Jeśli wciąż się wahasz, czy warto podarować je swojemu dziecku, w naszym artykule znajdziesz ich najważniejsze zalety. Dlaczego warto kupować zabawki interaktywne?

Zalety zabawek interaktywnych – dlaczego warto je kupić?

Przede wszystkim zwróć uwagę, że nowoczesne zabawki interaktywne wpływają na dzieci wielopłaszczyznowo. Choć to najczęściej elektroniczny sprzęt o niezbyt złożonej zasadzie działania, dzięki przyjęciu postaci przyjemnego dla malucha stworzonka wchodzi z nim w prawdziwą interakcję. Aby jednak wywołać działanie, roczniak musi nauczyć się, co powinien zrobić i gdzie wcisnąć – to podstawa bardzo przydatnej w życiu zasady przyczyna-skutek. Zostały zaprojektowane tak, by jednocześnie wpływać pozytywnie na zdolności manualne dziecka i pobudzać jego kreatywność.

Niewątpliwą zaletą, która wyróżnia zabawki interaktywne, jest zaspokajanie ciekawości dziecka. Zwróć uwagę, że maluch pomiędzy 1. a 3. rokiem życia próbuje poznawać świat bardzo intensywnie, wykorzystując do tego wszystkie zmysły. Dzięki wybranemu przez ciebie pluszakowi, który wchodzi z nim w interakcję, staje się to znacznie łatwiejsze. Wierny kompan jego zabaw może dodawać mu odwagi, by przekraczał kolejne granice, tym samym się rozwijając. Rodzice kochają zabawki interaktywne, ponieważ w czasie codziennych aktywności przemycają dość sporo podstawowej wiedzy. Uczą m.in. kolorów, cyfr, liter czy słówek w innym niż nasz języku. Niektóre kreują gust – np. modele oferujące kilka melodii, by dziecko mogło przekonać się, które dźwięki mu odpowiadają.

Dlaczego jeszcze kochamy zabawki interaktywne? Rodzice doceniają je, bo są stworzone tak, by umożliwić samodzielną zabawę. Oczywiście, nie należy nigdy pozostawiać dziecka bez nadzoru, jednak nie ulega wątpliwości, że każdy rodzic pragnie chociaż chwili dla siebie. Zabawki edukacyjne potrafią skutecznie skupić całą uwagę dziecka. Maluch odkrywa każdego dnia nowe ich funkcjonalności, a więc nie ma mowy o nudzie.

Warto podkreślić, że zabawki interaktywne to nie tylko pluszaki, które sprawdzają się między 1. a 3. rokiem życia. To także rozwiązania dla niemowląt – m.in. mata edukacyjna, która gwarantuje bezpieczną przestrzeń do zabawy już od dnia narodzin. Pierwsze interakcje z zamontowanymi na niej gadżetami powinny pojawić się pomiędzy 6. a 9. miesiącem.

Najważniejsze natomiast są walory edukacyjne. To właśnie ze względu na nie zawsze warto kupować zabawki interaktywne dla dzieci. Stymulacja zmysłów i nauka zasady przyczyna-skutek ma ogromny wpływ na łatwość w przyswajaniu wiedzy w późniejszym życiu. Dodatkowo warto podkreślić, że maluch uczy się w najbardziej przystępny dla siebie sposób, co dodatkowo rozbudza w nim chęć na poznawanie świata. Każdy rodzic tego właśnie chce dla swojego dziecka!

Czy warto kupować dziecku zabawki interaktywne?

Z całą pewnością zabawki interaktywne są znacznie ciekawszą alternatywą dla standardowych gadżetów, także tych elektronicznych, które nie oferują nic więcej niż kilka dźwięków i migających świateł. Maluchy uwielbiają gadające zabawki, które oferują różne funkcjonalności – nie ma mowy, by leżały zapomniane w kącie i pokrywały się kurzem. To właśnie one wyróżniają się pięknym wyglądem, są wykonane z dobrej jakości materiałów i w sposób bezpieczny dla malucha, a przede wszystkim w przystępny sposób przekazują mu wiedzę, wspierając jego prawidłowy rozwój. Zdecydowanie warto na nie postawić, jeśli właśnie szukasz pomysłu na prezent na roczek.

Choć zabawki interaktywne nie należą do najtańszych, należy wziąć pod uwagę listę ich zalet i korzyści płynących z ich użytkowania. Dodając do tego dobrej jakości materiały, z których zostały wykonane, okazuje się, że to naprawdę opłacalna inwestycja, którą pokocha twoje dziecko. Kupując zabawki dla dzieci, zdecydowanie staraj się stawiać na najlepsze rozwiązania.

Materiał zewnętrzny

https://www.mcportal.pl/nosidelko-dla-noworodka-zalety/

https://www.mcportal.pl/ponadczasowe-modele-wozkow-bebetto/

https://www.mcportal.pl/przyjazne-dla-srodowiska-podklady-do-przewijania-dzieci/

Polecane

Popularne

Serwisy

MCportal