RSS

Znaczenie Proxies w Marketingu Cyfrowym

W dobie cyfryzacji marketing internetowy stał się kluczowym elementem strategii biznesowych. Aby skutecznie docierać…

Sztućce na prezent ślubny - czy…

Sztućce jako prezent ślubny to temat, który budzi mieszane uczucia. Z jednej strony, jest…

Reklama SEO dla Sklepu: Kompletny Przewodnik…

Wprowadzenie do reklamy SEO dla sklepu internetowego Reklama SEO to jeden z najskuteczniejszych sposobów na…

Szkło a porcelana – którą opcję…

Szkło czy porcelana – to dylemat, z którym często spotykają się osoby wybierające naczynia…

«
»

Przyjazne dla środowiska podkłady do przewijania dzieci

  • Napisany przez:

Maluszka przewija się w ciągu doby co najmniej kilka razy. Warto więc stworzyć w domu kącik do przewijania, w którym będzie wygodnie i nam i dziecku. Dla większego komfortu możemy zaopatrzyć się w podkłady do przewijania.

Większość rodziców decyduje się na zakup przewijaka. Teoretycznie nie jest on tak niezbędny jak łóżeczko czy wózek, ale bardzo ułatwia codzienną pielęgnację niemowlaka. Równie przydatne są podkłady do przewijania. Sprawdzą się one zarówno wtedy, kiedy mamy do dyspozycji przewijak, jak i podczas podróży, w samochodzie albo w wózku.

Dlaczego warto zainwestować w podkłady do przewijania dzieci?

Każdy, kto ma dziecko korzystające z pieluszki, wie doskonale, że nietrudno o wypadki i zabrudzenia podczas przewijania. Kiedy do awaryjnej sytuacji dojdzie do przewijaku, wystarczy go umyć. Jednak jeśli zmieniamy pieluszkę na łóżku, w wózku albo na siedzeniu samochodowym, zabrudzenia mogą być kłopotliwe. Podkłady do przewijania pozwolą tego uniknąć. Brudny podkład wystarczy zwinąć, wyrzucić i sięgnąć po nowy.

Powinniśmy go mieć przy sobie podczas każdego wyjścia z domu. Nie zajmie wiele miejsca, a nieraz może okazać się wybawieniem. Dobrą propozycją jest również rozłożenie podkładu na przewijaku, dzięki czemu po zmianie pieluszki nie będziemy musieli myć przewijaka, a co najwyżej zmienić podkład. W zapas podkładów powinniśmy się zaopatrzyć, jeśli nasze dziecko powoli odstawia pieluszki i uczy się korzystać z nocnika. Podkład może być pod prześcieradłem, a kiedy maluszek zmoczy się podczas snu, materac pozostanie suchy.

Rodzaje podkładów

Wiemy już, że podkłady do przewijania dzieci przydadzą się w wielu sytuacjach, ale idąc do sklepu, znajdziemy na półkach różne propozycje. Najczęściej dzieli się je na podkłady jednorazowe i wielorazowe, przy czym większość rodziców stawia na podkłady jednorazowe, które są wygodniejsze i nie trzeba ich prać.

Nie wszystkie podkłady służą skórze dziecku i są przyjazne dla środowiska. Najlepiej koncentrować się na takich podkładach, które nie wywołują podrażnień, są w większości z naturalnych tkanin i nie zawierają szkodliwych związków.

Jaki wybrać podkład, by był przyjazny dla środowiska?

Wybierając podkłady do przewijania, warto spojrzeć na to, czy posiadają atesty lub certyfikaty. Na części produktów widnieją znaki informujące, że produkt jest przyjazny dla środowiska, a do jego produkcji wykorzystano materiały biodegradowalne.

Tkanina, z jakiej jest podkład, musi być przyjemna w dotyku i chłonna, a przy tym nie przemakać. Poza samym materiałem zwróćmy uwagę na to, czy w podkładzie nie ma drażniących skórę i szkodliwych substancji. W przypadku podkładów najbardziej powszechny jest chlor, który wybiela materiał, a jednocześnie może podrażniać. Przed zakupem zweryfikujmy, czy nie ma go w składzie. Unikajmy również produktów perfumowanych, które także mogą działać drażniąco. Im bardziej neutralny skład podkładu, tym korzystniej działa na skórę niemowlaka, a przy tym mniej szkodzi środowisku naturalnemu.

Foto: Pixabay

Materiał zewnętrzny

https://www.mcportal.pl/higiena-intymna-mezczyzny-jak-powinienes-o-nia-odpowiednio-zadbac/

Polecane

Popularne

Serwisy

MCportal