RSS

Ekspres ciśnieniowy czy automatyczny - który…

W dzisiejszym artykule przyjrzymy się dwóm popularnym rodzajom ekspresów do kawy: ekspresom ciśnieniowym i…

Bezpieczny dom? Wymień zamek w drzwiach!

Bezpieczeństwo w domu to bardzo istotna kwestia dla każdego z nas. Jednym z kluczowych…

Na co zwrócić uwagę przy wymianie…

W sytuacji, gdy potrzebujemy wymienić zamek w drzwiach wejściowych, niezbędne jest zrobienie dokładnego rozeznania…

Komputer Pobiera Dużo Prądu: Mit czy…

W dzisiejszym świecie, komputer stał się nieodłącznym elementem naszego życia. Używamy go do pracy,…

«
»

Gdzie w Polsce wybrać się na romantyczny weekend we dwoje?

  • Napisany przez:

Polska jest nie tylko pięknym, ale przede wszystkim różnorodnym krajem. Pełno tu urokliwych i klimatycznych miejsce, które doskonale nadaje się na romantyczny weekend dla dwojga. Gdzie zatem najlepiej wybrać się kilkudniowy urlop z ukochaną osobą?

Romantyczny weekend we dwoje nad morzem

Wielbiciele polskiego morza powinni „zajrzeć” do Trójmiasta. Na zakochanych czeka kameralny Sopot, który zachęca do długich spacerów po plaży i molo. Na miłośników architektury czekają Łazienki Południowe, stanowiące perełkę kurortowej architektury nadmorskiej. Warto też przejść się innymi uliczkami Sopotu, wśród starych i niezwykle pięknych kamienic. Można też wybrać się na relaksacyjny spacer po Łazienkach Północnych, które notabene prowadzą do Gdyni. A tam na zwiedzających czeka cudowne Orłowo, z niezwykłym klifem i nieco bardziej kameralnym otoczeniem.

Oczywiście, będą w Trójmieście, trzeba, choć na chwilę „wpaść” do Gdańska. Nie sposób pominąć gdańskiej Starówkę, gdzie na gości czekana średniowieczna, renesansowa, manierystyczna i barokowa architektura. Idealnym miejscem dla zakochanych wydaje się też być Park Oliwski, który przez samych mieszkańców oceniany jest jako najbardziej romantyczne miejsce w Trójmieście.

Weekend we dwoje w Krakowie

Jeśli nie nad morze, to może drugi koniec Polski okaże się idealnym miejsce na romantyczny wypad we dwoje. Idealnie do tego nadaje się Kraków, miasto, w którym zakochani nie liczą czasu, można więc ich tutaj spotkać o każdej porze dnia i nocy. Rynek Główny czeka na swych turystów, jak i usytuowane przy nim klimatyczne kafejki. Z pewnością niezwykłą atrakcją dla zakochanych będzie równie przejeżdża jedną z zaparkowanych tutaj dorożek.

Kraków to miasto z duszą, co daje się odczuć na każdym kroku. Wystarczy przespacerować się tutejszymi uliczkami lub zapuścić się na Kazimierz. Jeśli braknie nam zieleni to wokół Starego Miasta czekają na turystów Planty, gdzie można usiąść na ławeczce, pooddychać świeżym powietrzem i posłuchać śpiewu ptaków.

Krótki urlop we dwoje w Augustowie

Zarówno Trójmiasto jak Kraków to miejsca oblegane przez turystów, praktycznie o każdej porze roku. Jeśli zależy nam na bardziej intymnym miejscu to warto pomyśleć o Augustowie. To uzdrowisko położone jest wśród mieszanych lasów i kilku jezior. Idealnie zatem nadaje się na weekend dla zakochanych.

Będąc w Augustowie absolutnie trzeba przepłynąć się do Doliny Rospudy lub też Kanałem Augustowskim wpłynąć na pełne uroku jeziora Necko, Białe lub Studzieniczne. Malownicze krajobrazy, nienaruszona natura oraz czyste powietrze to idealne warunki do pełnej relaksacji, nadające wyjazdowi we dwoje intymny klimat.
Romantyczny wyjazd na weekend to świetny pomysł, by podnieść temperaturę w związku, a pięknych miejsce w Polsce, sprzyjających budowaniu intymnych relacji, nie brakuje.

Foto: adamkontor

https://www.mcportal.pl/dodatki-ktore-podkrecaja-elegancka-meska-stylizacje/

Polecane

Popularne

Serwisy

MCportal