RSS

10 najważniejszych cech dobrego motocyklisty –…

Nie każdy ma predyspozycje do poruszania się motocyklem. Bezpieczna i komfortowa jazda jednośladem wymaga…

Profil cienia z oświetleniem LED do…

Profil cienia z oświetleniem LED do podwieszanych sufitów: idealny wybór dla stylowego i efektywnego…

Prezent dla dziewczynki na Dzień Dziecka:…

Kiedy zbliża się Dzień Dziecka, każdy z nas szuka idealnego prezentu, który sprawi radość…

Trendy w kolorach i teksturach tynków

W dzisiejszym dynamicznym świecie architektury i designu, tynki budowlane i tapety nie tylko pełnią…

«
»

Program Czyste Powietrze – dofinansowanie na drzwi zewnętrzne

  • Napisany przez:

Zanieczyszczenie powietrza to realny kłopot, który dotyczy nas wszystkich. Każdego roku odnotowuje się coraz większe stężenie pyłów w atmosferze, a smog doskwiera już nie tylko mieszkańcom metropolii, ale i mniejszych miast. W ramach radzenia sobie z tym rosnącym problemem powstał rządowy program Czyste Powietrze, kierowany do mieszkańców domów jednorodzinnych.

Chcesz otrzymać dofinansowanie na termomodernizację domu? W ramach tego programu możesz wymienić stary piec na nowy, ale nie tylko. Dotyczy to również poprawy efektywności energetycznej w innych obszarach, takich jak ocieplenie ścian, wymiana okien czy drzwi zewnętrznych na nowe. Dowiedz się, jakie drzwi możesz zyskać dzięki programowi Czyste Powietrze. Zachęcamy Cię do dalszej lektury.

Na czym polega program Czyste Powietrze?

Program Czyste Powietrze powstał w 2018 roku i ma za zadanie przeciwdziałać problemowi zanieczyszczonego powietrza. Jego celem jest poprawa efektywności energetycznej, a także zmniejszenie lub wyeliminowanie emisji pyłów i wszelkich innych zanieczyszczeń, które emitowane są przez domy jednorodzinne do atmosfery. W ramach projektu osoby indywidualne mogą otrzymać dofinansowanie na termomodernizację swojego domu. Maksymalny koszt, który kwalifikuje się do dotacji, od którego liczona jest jej wysokość, to 53 000 zł. Minimalny koszt kwalifikowany w ramach jednego wniosku to natomiast 7 000 zł. Możesz otrzymać nawet 90% zwrotu poniesionych kosztów docieplenia i termomodernizacji domu.

Jeśli jesteś zainteresowany akcją pamiętaj, że trwa ona do 30 czerwca 2027 roku.

Jakie drzwi zewnętrzne możesz zyskać w ramach programu Czyste Powietrze?

Jednym z elementów wyposażenia domu jednorodzinnego, który może zostać poddany wymianie w ramach programu, są drzwi zewnętrze. Czyste Powietrze dofinansowanie na drzwi to akcja, dzięki której możesz zyskać energooszczędne skrzydła doskonałej jakości w świetnej cenie, ponieważ zwrot szacuje się na nawet 60% kosztu poniesionego na zakup nowych drzwi zewnętrznych. Wymagany jest jednak wybór odpowiednich skrzydeł, które posiadają maksymalny współczynnik ciepła na poziomie 1,3 W/m2K.

Certyfikowane drzwi zewnętrzne drewniane, zgodne z zasadami programu Czyste Powietrze to skrzydła sprawdzone pod względem przenikalności cieplnej. Muszą być zweryfikowane w niezależnej jednostce badawczej, która ma ważną akredytację oraz akredytowane laboratorium badawcze. Zalicza się do nich m.in. Instytut Techniki Budowlanej, Laboratorium Techniki Budowlanej oraz Mobilne Laboratorium Techniki Budowlanej.

Jakie korzyści daje program Czyste Powietrze?

Udział w programie Czyste Powietrze to mnóstwo korzyści! To przede wszystkim możliwość inwestycji w solidne drzwi zewnętrzne drewniane, a także wpływ na ograniczenie śladu węglowego oraz jakość powietrza, którym oddychamy na co dzień. Wybór drzwi wykonanych z wysokogatunkowego drewna to nie tylko gwarancja ciepła wewnątrz domu, ale również świetny sposób na zatroszczenie się o środowisko. Drewno jest bowiem surowcem odnawialnym, ekologicznym i biodegradowalnym.

Jeśli los naszej planety nie jest Ci obojętny, urządzając swój dom postaw na solidne rozwiązania. Podejmij świadomą decyzję – wybierz trwałe i ciepłe drzwi zewnętrzne.

Artykuł partnera

https://www.mcportal.pl/ukladanie-kostki-brukowej-najwazniejsze-informacje-o-jakich-trzeba-pamietac/

Polecane

Popularne

Serwisy

MCportal