RSS

Ekspres ciśnieniowy czy automatyczny - który…

W dzisiejszym artykule przyjrzymy się dwóm popularnym rodzajom ekspresów do kawy: ekspresom ciśnieniowym i…

Bezpieczny dom? Wymień zamek w drzwiach!

Bezpieczeństwo w domu to bardzo istotna kwestia dla każdego z nas. Jednym z kluczowych…

Na co zwrócić uwagę przy wymianie…

W sytuacji, gdy potrzebujemy wymienić zamek w drzwiach wejściowych, niezbędne jest zrobienie dokładnego rozeznania…

Komputer Pobiera Dużo Prądu: Mit czy…

W dzisiejszym świecie, komputer stał się nieodłącznym elementem naszego życia. Używamy go do pracy,…

«
»

Dodatki, które podkręcają elegancką męską stylizację

  • Napisany przez:

Niezależnie od tego, gdzie wychodzimy, powinniśmy dbać o to, by nasza stylizacja była dopracowana pod każdym względem. Pomocne w tym będą dodatki.

Na nasz strój składa się wszystko, co ubierzemy. Nie chodzi tylko o ubranie. Spodnie, koszula i marynarka są oczywiście podstawą stroju, ale to detale nadają całości charakteru i wyrazu. W jakie dodatki powinniśmy się zaopatrzyć?

Skórzany pasek

Jeżeli w naszych spodniach, czy to codziennych, czy garniturowych są szlufki, jest to jasny sygnał, że musimy założyć pasek. Paski męskie różnią się pod względem materiału i zdobnictwa. W przypadku, kiedy nie mamy żadnego dobrej jakości paska, zacznijmy od klasycznego skórzanego paska z prostą klamrą i bez żadnych zdobień. Jest on uniwersalny i możemy nosić go do każdych spodni. Następnie możemy poszerzać naszą kolekcję o paski parciane lub skórzane, ale ciekawsze w formie. Będą one odpowiednie do stylizacji casualowych.

Spinki do mankietów

Następnym dodatkiem, który warto mieć w swojej garderobie, są spinki do mankietów. Nie nosimy ich na co dzień, za to podczas tworzenia wieczornej stylizacji czasem sięgamy po koszule z mankietami, a wtedy spinki są obowiązkowe. Poza tym wybór spinek jest szeroki, w tym znajdziemy komplety drewniane, wysadzane kamieniami, w oryginalnych kształtach, więc można się pokusić o ich noszenie także podczas nieformalnych wyjść.

Stylowy zegarek

Nie możemy zapomnieć o zegarku! To już prawdziwa klasyka, że na nadgarstku eleganckiego mężczyzny znajduje się minimalistyczny zegarek. Jest to forma biżuterii, która podnosi prestiż i podkreśla status społeczny. Nawet jeśli godzinę sprawdzamy na telefonie lub innym urządzeniu, to zegarek się przyda. To stylowy dodatek, który po prostu trzeba mieć. Na co dzień możemy nosić model sportowy, natomiast na formalne wyjścia koniecznie nośmy model minimalistyczny na skórzanym pasku.

Poszetka

Poszetka jest czymś, o czym zapomina wielu mężczyzn. Jest ozdobną chusteczką, którą wkładamy do brustaszy, czyli do znajdującej się przy marynarce kieszonce. Najbardziej uniwersalna jest poszetka biała, ale wybór jest znacznie większy i nie musimy się do tego ograniczać. O ile w przypadku formalnych stylizacji nie mamy zbyt dużego pola do manewru, o tyle tworząc stylizacje na co dzień, mamy większe pole do popisu. Z pewnością kolorowa poszetka podkreśli nasz strój i naszą osobowość.

Portfel

Teoretycznie portfel nie wchodzi w skład ubrania, a jednak jest ważny. Byłoby niezręcznie, gdybyśmy ubrali się w modny zestaw albo bardzo elegancki garnitur, po czym podczas płacenia w restauracji lub w innym miejscu wyciągnęlibyśmy stary podniszczony portfel. To o nas świadczy, dlatego zainwestujmy w dobrej klasy model, który podkreśli nasz status społeczny, a nie go obniży.

Torba lub teczka

Jeśli idziemy na siłownię, weźmy plecak. Tak samo kiedy jedziemy za miasto. Jednak szykując się do pracy lub na przyjęcie, skórzana elegancka torba jest obowiązkowa. To dodatek, który trudno przeoczyć, a który doda całości smaczku.

Materiał zewnętrzny

Polecane

Popularne

Serwisy

MCportal