RSS

Tworzenie oaz zieleni w biurach: Zrewolucjonizuj…

W dzisiejszych dynamicznych czasach, w których przestrzeń pracy staje się miejscem interakcji, kreatywności i…

Ogrody wertykalne w biurze to dobry…

Nietrudno zauważyć, że wiele osób dochodzi do wniosku, iż ogrody wertykalne w biurze są…

Jak znaleźć profesjonalnego tłumacza angielskiego? Jakie…

Poszukiwanie profesjonalnego tłumacza angielskiego może być zadaniem wymagającym, zwłaszcza w dzisiejszym globalnym świecie, gdzie…

Nowoczesne Hale Tymczasowe: Doskonała Odpowiedź na…

W dzisiejszym dynamicznym środowisku biznesowym, elastyczność i zdolność do szybkiego dostosowania się do zmieniających…

«
»

Kolagen do picia. Zalety, wady oraz efekty stosowania

  • Napisany przez:

Skutki niedoboru kolagenu dotyczą całego organizmu, bo jest to jedno z najważniejszych białek. Skóra traci jędrność i elastyczność, pojawiają się na niej zmarszczki, staje się ona wiotka i podatniejsza na działanie czynników zewnętrznych. Kolagen wchodzi w skład nie tylko skóry, ale też narządów wewnętrznych, rogówki, naczyń krwionośnych, stawów, kości, chrząstek. Jeśli będzie go zbyt mało w organizmie, to niestety pojawiają się rozstępy i cellulit. Włosy i zęby także ulegną osłabieniu. Z wiekiem organizm traci zdolność do syntezy włókien kolagenowych, więc warto pomyśleć nad suplementacją.

Jakich efektów można spodziewać, sięgając regularne po kolagen do picia?

Kolagen do picia jest niezwykle istotnym białkiem, które warto suplementować już po trzydziestym roku życia, gdy organizm zaczyna tracić zdolność do jego samodzielnej produkcji. Istotne jest to, aby wybierać suplementy z białkiem kolagenowym, które będą dobrze przyswajalne. Godny polecenia jest kolagen w płynie. Można też zwiększyć spożycie galaretek, podrobów, żelatyny, ryb ze skórą, golonek, wywaru z kurzych łapek lub nóżek wieprzowych. Trzeba jednak mieć na uwadze to, że białko zawarte w pokarmie jest kiepsko przyswajalne. Ponadto wiele osób nie lubi spożywać wyżej wymienionych produktów. Na zwiększenie wchłanialności kolagenu wpływają witaminy C, E i A. Regularna suplementacja przekłada się na poprawę kondycji skóry, włosów, zębów, kości, stawów, narządu wzroku i naczyń krwionośnych. Można liczyć na efekt odmłodzenia, wygładzenia zmarszczek. Zmniejsza się cellulit, skóra staje się jędrniejsza i elastyczniejsza. Ponadto włókna kolagenowe przeciwdziałają przebarwieniom skórnym, przyspieszają procesy regeneracji naskórka. Rany goją się szybciej i nie są podatne na bliznowacenie.

Czy picie kolagenu ma jakieś wady?

Na rynku dostępnych jest wiele suplementów diety z kolagenem, ale jakość i skuteczność większości z nich pozostawia wiele do życzenia. Jeśli ktoś decyduje się na przyjmowanie preparatów z tego rodzaju białkiem, to powinien zapoznać się dokładnie z etykietą produktu, sprawdzić jego skład. Suplementy zawierające wyłącznie kolagen mają gorsze działanie, ich skuteczność zwiększają witaminy i minerały. Wystrzegać należy się produktów z szeregiem chemicznych substancji o dziwnie brzmiących nazwach. Sztuczne barwniki, wypełniacze, konserwanty i słodziki są niemile widziane. Taki produkt może więcej zaszkodzić niż pomóc. Wadą kolagenu do picia może być też jego forma płynna, konieczność samodzielnego sporządzenia, rozrobienia w wodzie lub soku. Dla wieku osób wygodniejsze jest sięgnięcie po kapsułkę, która nie zajmuje wiele miejsca i wystarczy ją połknąć. Należy też mieć na uwadze to, że u niektórych osób mogą pojawić się różne skutki uboczne w przypadku długotrwałej suplementacji kolagenem. Zdarza się też reakcja alergiczna, nadwrażliwość na niektóre składniki odżywcze lub nawet uczucie osłabienia. Na uwadze powinno się mieć też możliwość wystąpienia dolegliwości bólowych ze strony stawów i mięśni, problemów z wypróżnianiem. Czasem pojawia się nieprzyjemny posmak i kwaśna woń z ust.

Materiał zewnętrzny

Polecane

Popularne

Serwisy

MCportal