RSS

5 ciekawych funkcji programu magazynowego

Przedsiębiorstwa produkcyjne bądź prowadzące sprzedaż muszą mieć dobrze zorganizowany magazyn. Muszą monitorować liczbę produktów…

Czym kierować się przy wyborze producenta…

Na polskim rynku reklamowym istnieje wielu oferentów gadżetów reklamowych. Są wśród nich zarówno producenci,…

Arabeska w kuchni – jak wykorzystać?…

Płytki ceramiczne mogą być w wielu kształtach i wcale nie musimy się ograniczać do…

Ponadczasowe modele wózków Bebetto

Bebetto jest marką, którą od wielu lat znają polscy rodzice. Producent wypuścił na rynek…

«
»

Meble włoskie Versus meble loftowe

Umeblowanie mieszkania w dużym stopniu wpływa na to, jak czujemy się w jego wnętrzu. To właśnie od mebli zależy czy do domu wracać będziemy chętnie – aby wyciszyć się i nabrać sił przed kolejnym pełnym wyzwań dniem, czy raczej jego wnętrze będzie budziło w nas niechęć, a wystrój pomieszczeń nie pozwoli poczuć się przytulnie i bezpiecznie. Dzisiaj zestawimy ze sobą dwa zupełnie różne, acz bardzo popularne w Polsce style meblowe – loftowy i włoski.

Mieszkania i meble w stylu loftowym – czyli jakim?

Styl loftowy narodził się w latach 60. i 70. ubiegłego wieku w Nowym Jorku, jako sposób na ponowne wykorzystanie i aranżację opuszczonych fabryk. Pierwotnie służyły one awangardowym artystom, z czasem jednak ich popularność wzrosła na tyle, że obecnie konstruuje się budynki utrzymane w podobnym stylu, całkowicie od podstaw. Chociaż niewiele jest więc opuszczonych fabryk przerobionych na mieszkania, to styl loftowy jest często spotykany – nie tylko w architekturze, ale przede wszystkim w meblarstwie.
Czym charakteryzują się meble w loftowym stylu? Przede wszystkim tym, że wyraźnie nawiązują do swoich industrialnych korzeni. Najczęściej spotykanym materiałem wykorzystywanym do ich produkcji jest metal, a jego powszechnym uzupełnieniem surowe lub zaimpregnowane drewno. Właściwie wykorzystane materiały nie mają dużego znaczenia – może być to pochodzący z recyklingu plastik czy nawet guma. Całość wykończona w sposób wyraźnie sugerujący przemysłowe zastosowanie – pożądane są ślady zużycia, przetarcia czy niedomalowane elementy. Preferowane są proste formy, co nawiązuje nieco do minimalistycznego stylu skandynawskiego – i właśnie za minimalizm meble loftowe są najbardziej cenione. Sporą ich zaletą jest również możliwość swobodnego komponowania ich z innymi meblami – tworzą wówczas swoiste uzupełnienie stylu wnętrza, nie zwracają na siebie niepotrzebnej uwagi, ale zapewniają dużą funkcjonalność.

Meble włoskie – czyli pedantyzm w każdym calu

Włoskie meble są niemal zupełnym przeciwieństwem stylu loftowego. Dla włochów ważny jest wygląd, dopracowanie szczegółów i spójna stylistyka. Najmniejszy nawet detal musi być dopracowany do perfekcji i stylistycznie harmonizujący z resztą. Jak podaje sklep z meblami włoskimi Asmeble przy doborze materiałów do produkcji mebli nie ma miejsca na żadne kompromisy – tylko najwyższej jakości skóra, lite drewno i najlepsze tapicerki. Zamiast prostych, siermiężnych form typowych dla stylu industrialnego, we włoskich meblach znajdziemy całą gamę finezyjnych rozwiązań, eksperymentów z kolorami, figurami i konstrukcjami. Choć nie oznacza to wcale, że meble z Półwyspu Apenińskiego nie są praktyczne – na brak schowków i ciekawych rozwiązań nie można narzekać.
Rozmaitość kolorów i form pozwala na dopasowanie włoskich mebli do niemal każdego wnętrza, w którym będą odgrywały pierwszoplanową rolę – już od wejścia przykuwając wzrok gości licznymi zdobieniami i śmiałym wzornictwem. Dużą zaletą jest ogromna różnorodność wewnątrz samego włoskiego stylu – nietrudno o stworzenie przy ich użyciu wyjątkowego wnętrza, oddającego charakter mieszkańców domu.
Wykorzystanie najlepszych materiałów, świetne spasowanie i dbałość o detale powoduje, że włoskie meble – choć nieco droższe od innych propozycji – są wyborem na długie lata, co czyni z nich świetną inwestycję. Zapewniając im minimum konserwacji możesz przez długi czas cieszyć się ich niepowtarzalnym pięknem i walorami praktycznymi.

Włoski czy loftowy – czyli jaki styl mebli wybrać?

Zarówno wykorzystując meble loftowe, jak i włoskie można ciekawie zaaranżować wnętrze. Te pierwsze dobrze odnajdą się w dużych, otwartych przestrzeniach, najlepiej w towarzystwie ceglanych czy betonowych ścian. Są proste i nowoczesne – nie zwracają na siebie uwagi, choć nie sposób odmówić im praktyczności. Meble włoskie są zupełnie inne – już od wejścia przyciągają uwagę bogatymi ozdobami, śmiałymi formami i kolorami. Są prawdziwą ozdobą wnętrza, nadając mu przytulnego, ale i nietuzinkowego wystroju. To opcja zdecydowanie bardziej ukierunkowana na indywidualistów, którzy chcą urządzić swój dom bardzo oryginalne i zupełnie po swojemu!

Artykuł powstał przy współpracy z importerem mebli włoskich Asmeble.
Bogatą ofertę włoskich mebli znajdziesz na stronie sklep z meblami włoskimi Asmeble

https://www.mcportal.pl/jaka-fototapete-wybrac-do-mieszkania/

https://www.mcportal.pl/obrazy-czy-fototapeta-czyli-aranzacja-salonu-krok-po-kroku/

https://www.mcportal.pl/arabeska-w-kuchni-jak-wykorzystac-inspirujemy/

Polecane

Popularne

Serwisy

MCportal