RSS

Skuteczny sposób na promocję czyli synergia…

Czy jednoczesne prowadzenie kampanii SEO w zakresie pozycjonowania stron internetowych oraz reklam Google Ads…

Ile czasu na zgłoszenie szkody o…

Zalanie mieszkania to bez wątpienia przykre doświadczenie. Nie każdy wie, że w życiu prywatnym…

Szafa RACK - którą warto wybrać?

Chcesz wybrać szafę serwerową i zastanawiasz się, co będzie najlepsze? Mamy nadzieję, że przygotowany…

Labioplastyka – ile kosztuje? Czy warto?

Labioplastyka jest zabiegiem z zakresu chirurgii estetycznej, który jest wykonywany przez lekarzy specjalistów ginekologii…

«
»

Meble włoskie Versus meble loftowe

  • Napisany przez:

Umeblowanie mieszkania w dużym stopniu wpływa na to, jak czujemy się w jego wnętrzu. To właśnie od mebli zależy czy do domu wracać będziemy chętnie – aby wyciszyć się i nabrać sił przed kolejnym pełnym wyzwań dniem, czy raczej jego wnętrze będzie budziło w nas niechęć, a wystrój pomieszczeń nie pozwoli poczuć się przytulnie i bezpiecznie. Dzisiaj zestawimy ze sobą dwa zupełnie różne, acz bardzo popularne w Polsce style meblowe – loftowy i włoski.

Mieszkania i meble w stylu loftowym – czyli jakim?

Styl loftowy narodził się w latach 60. i 70. ubiegłego wieku w Nowym Jorku, jako sposób na ponowne wykorzystanie i aranżację opuszczonych fabryk. Pierwotnie służyły one awangardowym artystom, z czasem jednak ich popularność wzrosła na tyle, że obecnie konstruuje się budynki utrzymane w podobnym stylu, całkowicie od podstaw. Chociaż niewiele jest więc opuszczonych fabryk przerobionych na mieszkania, to styl loftowy jest często spotykany – nie tylko w architekturze, ale przede wszystkim w meblarstwie.
Czym charakteryzują się meble w loftowym stylu? Przede wszystkim tym, że wyraźnie nawiązują do swoich industrialnych korzeni. Najczęściej spotykanym materiałem wykorzystywanym do ich produkcji jest metal, a jego powszechnym uzupełnieniem surowe lub zaimpregnowane drewno. Właściwie wykorzystane materiały nie mają dużego znaczenia – może być to pochodzący z recyklingu plastik czy nawet guma. Całość wykończona w sposób wyraźnie sugerujący przemysłowe zastosowanie – pożądane są ślady zużycia, przetarcia czy niedomalowane elementy. Preferowane są proste formy, co nawiązuje nieco do minimalistycznego stylu skandynawskiego – i właśnie za minimalizm meble loftowe są najbardziej cenione. Sporą ich zaletą jest również możliwość swobodnego komponowania ich z innymi meblami – tworzą wówczas swoiste uzupełnienie stylu wnętrza, nie zwracają na siebie niepotrzebnej uwagi, ale zapewniają dużą funkcjonalność.

Meble włoskie – czyli pedantyzm w każdym calu

Włoskie meble są niemal zupełnym przeciwieństwem stylu loftowego. Dla włochów ważny jest wygląd, dopracowanie szczegółów i spójna stylistyka. Najmniejszy nawet detal musi być dopracowany do perfekcji i stylistycznie harmonizujący z resztą. Jak podaje sklep z meblami włoskimi Asmeble przy doborze materiałów do produkcji mebli nie ma miejsca na żadne kompromisy – tylko najwyższej jakości skóra, lite drewno i najlepsze tapicerki. Zamiast prostych, siermiężnych form typowych dla stylu industrialnego, we włoskich meblach znajdziemy całą gamę finezyjnych rozwiązań, eksperymentów z kolorami, figurami i konstrukcjami. Choć nie oznacza to wcale, że meble z Półwyspu Apenińskiego nie są praktyczne – na brak schowków i ciekawych rozwiązań nie można narzekać.
Rozmaitość kolorów i form pozwala na dopasowanie włoskich mebli do niemal każdego wnętrza, w którym będą odgrywały pierwszoplanową rolę – już od wejścia przykuwając wzrok gości licznymi zdobieniami i śmiałym wzornictwem. Dużą zaletą jest ogromna różnorodność wewnątrz samego włoskiego stylu – nietrudno o stworzenie przy ich użyciu wyjątkowego wnętrza, oddającego charakter mieszkańców domu.
Wykorzystanie najlepszych materiałów, świetne spasowanie i dbałość o detale powoduje, że włoskie meble – choć nieco droższe od innych propozycji – są wyborem na długie lata, co czyni z nich świetną inwestycję. Zapewniając im minimum konserwacji możesz przez długi czas cieszyć się ich niepowtarzalnym pięknem i walorami praktycznymi.

Włoski czy loftowy – czyli jaki styl mebli wybrać?

Zarówno wykorzystując meble loftowe, jak i włoskie można ciekawie zaaranżować wnętrze. Te pierwsze dobrze odnajdą się w dużych, otwartych przestrzeniach, najlepiej w towarzystwie ceglanych czy betonowych ścian. Są proste i nowoczesne – nie zwracają na siebie uwagi, choć nie sposób odmówić im praktyczności. Meble włoskie są zupełnie inne – już od wejścia przyciągają uwagę bogatymi ozdobami, śmiałymi formami i kolorami. Są prawdziwą ozdobą wnętrza, nadając mu przytulnego, ale i nietuzinkowego wystroju. To opcja zdecydowanie bardziej ukierunkowana na indywidualistów, którzy chcą urządzić swój dom bardzo oryginalne i zupełnie po swojemu!

Artykuł powstał przy współpracy z importerem mebli włoskich Asmeble.
Bogatą ofertę włoskich mebli znajdziesz na stronie sklep z meblami włoskimi Asmeble

https://www.mcportal.pl/jaka-fototapete-wybrac-do-mieszkania/

https://www.mcportal.pl/obrazy-czy-fototapeta-czyli-aranzacja-salonu-krok-po-kroku/

https://www.mcportal.pl/arabeska-w-kuchni-jak-wykorzystac-inspirujemy/

Polecane

Popularne

Serwisy

MCportal