RSS

Ekspres ciśnieniowy czy automatyczny - który…

W dzisiejszym artykule przyjrzymy się dwóm popularnym rodzajom ekspresów do kawy: ekspresom ciśnieniowym i…

Bezpieczny dom? Wymień zamek w drzwiach!

Bezpieczeństwo w domu to bardzo istotna kwestia dla każdego z nas. Jednym z kluczowych…

Na co zwrócić uwagę przy wymianie…

W sytuacji, gdy potrzebujemy wymienić zamek w drzwiach wejściowych, niezbędne jest zrobienie dokładnego rozeznania…

Komputer Pobiera Dużo Prądu: Mit czy…

W dzisiejszym świecie, komputer stał się nieodłącznym elementem naszego życia. Używamy go do pracy,…

«
»

Arabeska w kuchni – jak wykorzystać? Inspirujemy

  • Napisany przez:

Płytki ceramiczne mogą być w wielu kształtach i wcale nie musimy się ograniczać do tradycyjnych prostokątów. Jedną z ciekawszych propozycji są arabeski. Jak możemy je ułożyć w kuchni, by prezentowały się imponująco?

Kuchnia jest pomieszczeniem, które musi być przede wszystkim funkcjonalne. Nie powinno być w niej zbyt dużo stojących dekoracji. Mogłyby niepotrzebnie zabierać przestrzeń roboczą i tworzyć wrażenie bałaganu. Czy to oznacza, że musimy całkowicie zrezygnować z ozdób? Niekoniecznie, wystarczy, że odpowiednio wszystko przemyślimy. Wykorzystajmy przestrzenie, jakie nie kojarzą się z dekoracjami, czyli ściany i podłogi. Arabeski są płytkami, które bez zwątpienia pomogą uzyskać oryginalny rezultat.

Czym charakteryzują się płytki arabeski?

Płytki arabeska wyróżniają się przede wszystkim pod względem kształtu. Są opływowe, nieregularne i nawiązują do orientu. Jeżeli marzymy o tym, by w naszej kuchni był styl marokański, te płytki obowiązkowo powinny się w niej pojawić. Jednak sprawdzą się także przy innych stylach aranżacyjnych. Są do kupienia w różnych rozmiarach. Jedne są matowe, inne mają połysk, dostępne są też w wielu wariantach kolorystycznych. Ponieważ ich forma jest tak oryginalna, będą stanowić świetną dekorację i uzupełnienie wnętrza. Już od progu przyciągną wszystkie spojrzenia. Gdzie możemy je zastosować?

Arabeski na podłodze

Pierwszą propozycją jest oczywiście podłoga. Arabeska jest orientalnym ornamentem, więc kiedy ją ułożymy na podłodze, możemy poczuć się niczym w egzotycznym pałacu. Płytki podłogowe mogą być gładkie lub z dodatkowymi zdobieniami. Pamiętajmy jednak, że muszą być również bezpieczne. Dlatego też upewnijmy się, że będą antypoślizgowe. Arabeski możemy ułożyć na całej powierzchni kuchennej podłogi lub jedynie na jej fragmencie. Oba warianty mogą wyglądać ciekawie.

Przy blacie kuchennym i wyspie

Innym miejscem, w którym arabeski sprawdzą się dobrze, jest przestrzeń między blatem roboczym a wiszącymi szafkami. Te płytki z powodzeniem zastąpią panele szklane lub tradycyjne płytki ceramiczne. Pomysł ten możemy wykorzystać na przykład w stylu retro albo nowoczesnym. Arabeski będą świetnym pomysłem na to, by obudować wyspę kuchenną. Będzie wyeksponowana, stanie się centralnym punktem kuchni. Aby jeszcze bardziej podkreślić kształt arabesek, możemy zainwestować w fugę, która będzie w innym niż płytki kolorze.

Niestandardowe zastosowanie arabesek

Poprzez ułożenie płytek na ścianie możemy wyodrębnić poszczególne strefy użytkowe. W ten sposób rozdzielimy na przykład strefę do przyrządzania i spożywania posiłków. Oprócz tego arabeski będą rewelacyjnie prezentować się w takim miejscach jak kolumny, zagłębienia, zaokrąglenia. Są to często elementy, które nie są w żadnym stopniu użytkowe, a w których tkwi spory potencjał, jeśli chodzi o dekorację. Dzięki odpowiednio dobranym płytkom możemy wyeksponować te przestrzenie. Interesujący rezultat uzyskamy, kiedy ułożymy arabeski w miejscu, gdzie ściana łączy się z sufitem.

Materiał zewnętrzny

https://www.mcportal.pl/swiateczny-hit-na-choinke-bombki-recznie-robione/

Polecane

Popularne

Serwisy

MCportal