RSS

Szkło a porcelana – którą opcję…

Szkło czy porcelana – to dylemat, z którym często spotykają się osoby wybierające naczynia…

Czym są jednorazowe e-papierosy? Sprawdź!

W ciągu ostatnich kilku lat jednorazowe e-papierosy zyskały ogromną popularność na całym świecie. Stanowią…

Czy leasing opłaca się firmom z…

Sektor MŚP w Polsce i na świecie bardzo intensywnie się rozwija. Aby testować nowe…

10 najważniejszych cech dobrego motocyklisty –…

Nie każdy ma predyspozycje do poruszania się motocyklem. Bezpieczna i komfortowa jazda jednośladem wymaga…

«
»

Oświetlenie potrafi zmienić Twój ogród

  • Napisany przez:

Ogród jest miejscem wypoczynku, miejscem, gdzie chętnie siadamy po pracy czy też odpoczywamy w weekendy. Oprócz miejsca odpoczynku ogród również jest naszą dumą, dlatego chcemy, aby był piękny zarówno w dzień jak i w nocy. W drugim przypadku mamy do wyboru wiele możliwości oświetlenia naszego ogrodu, które sprawią, że będzie on prezentował się bardzo okazale. Oświetlenie powinno być dobrane w taki sposób, aby podkreślić całe piękno.

Gdy zapadnie zmrok

Kiedy słońce już się schowa za horyzontem, nasz ogród wcale nie musi tracić piękna. Wręcz odwrotnie, to jest moment kiedy, to my decydujemy, co zostanie wyeksponowane a co zdecydujemy się ukryć. Niektóre elementy naszego ogrodu musimy podkreślić koniecznie, inne możemy ukryć. Do najczęściej podkreślanych zaliczymy bramy wyjazdowe, furtki czy też podjazdy do garażu. Kolejnym naturalnym elementem, który należy podświetlić, są ścieżki ogrodowe czy też wejścia do domu. Również taras oczywiście zasługuje na podświetlenie, w tym przypadku idealnym rozwiązaniem będzie lampa https://multibrand24.pl/Lampy-ogrodowe-c496.

Podświetlenie ogrodu

Rośliny w naszym ogrodzie, gdy je podświetlimy, po zmroku zyskają niepowtarzalny urok. Najlepiej do tego zadania sprawdzą się małe reflektory punktowe. Szeroki wybór modeli reflektorów daje nam możliwość dopasowania idealnie oświetlenie do naszych oczekiwań. Oprócz kierunkowego oświetlenia na krzewy czy też drzewa mamy do wyboru oświetlenie słupkowe z różnymi mocami żarówek led, czy też lampy montowane w podłodze lub świecące kule. Wybór jest bardzo duży i właściwie tylko od naszej wyobraźni zależy, co i jak podświetlimy.

Pochwal się ogrodem

Planując ogród, staramy się, aby cieszył pięknem o każdej porze dnia i roku. Aranżując detale chcemy, aby podkreślały one nasz charakter. Idealnym uzupełnieniem takich elementów małej architektury jak oczko wodne czy też fontannę będzie właściwie dobrane oświetlenie. Dzięki temu uzyskamy efekty przyjemny dla naszych oczu, bez względu na porę dnia. W przypadku oczka wodnego lub fontanny doskonale spiszą się ułożone wokół małe lampy ledowe. W oddali możemy zamontować lampę https://multibrand24.pl/Gaja-ogrodowa-500-l-p15057, która dopełni całości. Dekorując oczko lub fontannę, możemy również skierować źródło światła z reflektora na wodę.

Jak widać pomysłów na oświetlenie jest bardzo wiele i właściwie tylko od naszej wyobraźni zależy, na jakie rozwiązania się zdecydujemy. Warto szukać rozwiązań i eksperymentować z ustawieniami świateł. Dzięki temu możemy uzyskać całkiem nowe spojrzenia na nasz ogród.

Artykuł zewnętrzny

https://www.mcportal.pl/jaka-fototapete-wybrac-do-mieszkania/

https://www.mcportal.pl/odkurzacz-z-filtrem-wodnym-4-cechy-ktore-wyrozniaja-go-sposrod-innych/

https://www.mcportal.pl/elementy-balustrad-do-samodzielnego-montazu/

https://www.mcportal.pl/wady-i-zalety-garazu-w-bryle-domu/

Polecane

Popularne

Serwisy

MCportal