RSS

Windykacja należności – jak Effepro pomaga…

Windykacja należności to czynność, która prędzej czy później jest do wykonania przez przedsiębiorcę, a…

Spedycja międzynarodowa - dlaczego jest tak…

Spedycja międzynarodowa to nieodzowny element współczesnego handlu globalnego, który dynamicznie rozwija się na wszystkich…

Jakie są korzyści z certyfikacji Microsoft…

Wiele firm jako eksperci w swojej dziedzinie stara się uzyskać certyfikat Microsoft, aby budować…

Kiedy wezwać elektryka na budowę domu?

Kiedy wezwać elektryka na budowę domu? Elektryk, czyli specjalista od różnego rodzaju instalacji, napraw i…

«
»

Wady i zalety garażu w bryle domu

  • Napisany przez:

Garaż z bezpośrednim przejściem do części mieszkalnej jest wygodny w użytkowaniu, ale to rozwiązanie ma też swoje wady. Źle dobrane drzwi wewnętrzne prowadzące do domu nie zapewnią odpowiedniej izolacji przed hałasem czy spalinami. Trzeba też pamiętać, że garaż odbierze nieco powierzchni użytkowej budynku mieszkalnego.

Dlaczego warto zdecydować się na dom z garażem?

Dom z garażem zajmie na działce mniej miejsca niż dwa oddzielne budynki, dlatego rozwiązanie to doskonale sprawdzi się na mniejszych posesjach i pozwoli wygospodarować więcej przestrzeni na ogród. Jest ono cenione również ze względu na wygodę – aby dostać się do samochodu wystarczy przejść do garażu z części mieszkalnej przez drzwi wewnętrzne, łatwiej jest też np. wnieść dzięki temu zakupy do domu, zwłaszcza w deszczowe dni. Istotną zaletą garażu w bryle domu jest niewątpliwie niższy koszt budowy w przeliczeniu na metr kwadratowy. Ze względu na wspólne ściany do jego wzniesienia wykorzystuje się nieco mniej materiałów, nie trzeba też płacić za oddzielny projekt wolnostojącego budynku.

Wady domu z garażem

Garaż w bryle domu pomimo wygody użytkowania ma też swoje wady. Jedną z nich jest hałas czy ryzyko przedostania się spalin do części mieszkalnej. Ważne jest więc, aby drzwi wewnętrzne prowadzące z garażu do domu były szczelne i dobrze izolowały przed dźwiękami. Już na etapie budowy należy zadbać o odpowiednią termoizolację – garaż, podobnie jak dom, musi być dobrze zabezpieczony przed stratami ciepła. W przeciwnym razie trzeba liczyć się z większymi wydatkami na ogrzewanie. Garaż przylegający bezpośrednio do domu musi mieć też odpowiednią wentylację pozwalającą skutecznie pozbywać się zapachu spalin z wnętrza budynku. Kolejną istotną kwestią jest odwodnienie umożliwiające usunięcie wody wprowadzanej z samochodem w śnieżne czy deszczowe dni. Decydując się na projekt domu z garażem należy ponadto pamiętać, że to pomieszczenie gospodarcze odbierze nieco przestrzeni mieszkalnej z budynku.

Jakie drzwi wewnętrzne pomiędzy garażem a domem?

Dobrze dobrane drzwi wewnętrzne prowadzące do garażu z części mieszkalnej zapewnią skuteczną izolację przed hałasem i spalinami, a także uchronią przed stratami ciepła. Warto więc zawrócić uwagę na współczynnik przenikania ciepła U – im jest on niższy, tym lepiej dany model izoluje przed zimnem. Podczas zakupów warto też pamiętać, że złodzieje bardzo często dostają się do domu przez pomieszczenia gospodarcze, jak piwnice czy właśnie garaże.

Rozsądnie jest więc zamontować drzwi wewnętrze z zabezpieczeniami antywłamaniowymi – mogą to być specjalne zamki z wkładkami uniemożliwiającymi ich rozwiercenie czy z wielopunktowym ryglowaniem. Warto też zwrócić uwagę na jakość wykorzystanych podczas produkcji materiałów oraz wykonanie. Inwestycja w solidne i szczelne drzwi wewnętrze uchroni przed chłodem, hałasem, zapachem spalin i złodziejami, ale też zagwarantuje długie użytkowanie z zachowaniem estetycznego wyglądu oraz łatwe utrzymanie ich w czystości.

Co wziąć pod uwagę podczas wybierania bramy?

Ogrzewany garaż przylegający bezpośrednio do części mieszkalnej warto wyposażyć w bramę skutecznie chroniącą przed stratami ciepła. Dobrym rozwiązaniem będą np. modele segmentowe z ociepleniem. Parametry termoizolacyjne poprawi dodatkowo zestaw do ościeżnicy z wykonanymi z tworzywa sztucznego profilami. Oddzielają one ościeżnicę od ścian garażu, dzięki czemu zapobiegają powstawaniu mostków termicznych. W praktyce oznacza to mniejsze straty ciepła, a co za tym idzie – mniejsze wydatki na ogrzewanie.

Wybierając bramę do garażu, warto też zwrócić uwagę na wzornictwo. Jest to ważne, ponieważ brama stanowi duży element elewacji, a tym samym rzuca się w oczy. Jej kolor i wykończenie powinny więc współgrać z drzwiami wejściowymi do domu oraz oknami. Producenci bram garażowych mogą zaproponować modele w jednolitym kolorze lub z dekoracyjnymi okleinami imitującymi np. drewno. Nie wymagają one konserwacji jak bramy z naturalnego drewna, a prezentują się bardzo estetycznie.

Materiał zewnętrzny

https://www.mcportal.pl/car-detailing-dla-wymagajacych-klientow/

Polecane

Popularne

Serwisy

MCportal