RSS

Tworzenie oaz zieleni w biurach: Zrewolucjonizuj…

W dzisiejszych dynamicznych czasach, w których przestrzeń pracy staje się miejscem interakcji, kreatywności i…

Ogrody wertykalne w biurze to dobry…

Nietrudno zauważyć, że wiele osób dochodzi do wniosku, iż ogrody wertykalne w biurze są…

Jak znaleźć profesjonalnego tłumacza angielskiego? Jakie…

Poszukiwanie profesjonalnego tłumacza angielskiego może być zadaniem wymagającym, zwłaszcza w dzisiejszym globalnym świecie, gdzie…

Nowoczesne Hale Tymczasowe: Doskonała Odpowiedź na…

W dzisiejszym dynamicznym środowisku biznesowym, elastyczność i zdolność do szybkiego dostosowania się do zmieniających…

«
»

Ogrody wertykalne w biurze to dobry pomysł?

  • Napisany przez:

Nietrudno zauważyć, że wiele osób dochodzi do wniosku, iż ogrody wertykalne w biurze są dobrym pomysłem. Warto jednak zastanowić się nad tym, z czego wynika takie myślenie. Czym są ogrody wertykalne?

Czym jest ogród wertykalny?

Najkrócej mówiąc, chodzi o rodzaj ogrodu, w którym rośliny rosną w pionowych kolumnach bądź innych strukturach. Taki ogród może zostać zamontowany na ścianie, ogrodzeniu, balustradzie czy w specjalnej klatce. Jeśli chodzi o szczegóły, na uwagę z pewnością zasługuje automatyczne podlewanie roślin. Automatyczne podlewanie roślin możliwe jest dzięki modułom mającym wbudowane zbiorniki na wodę.

Ważne jest też to, że ogrody wertykalne można umieścić wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku. Poza tym obie sytuacje znacząco się od siebie różnią. Dość powiedzieć, że ogród wertykalny na ścianie budynku oznacza wprowadzenie elementów naturalnego krajobrazu w przestrzeni miejskiej. Nie można też zapomnieć, że mowa o ogrodach, które są w stanie przyciągać owady zapylające. Oczywiście trzeba jednak pamiętać o tym, że konieczne jest wykorzystanie odpowiednich gatunków roślin.

Czy warto zdecydować się na zieloną ścianę?

Czy zielona ściana w biurze jest dobrym pomysłem? Zdania na ten temat są pewnie podzielone, aczkolwiek nie ulega wątpliwości, że mowa o rozwiązaniu, które bardzo często jest po prostu doskonałe. Chodzi w końcu o stworzenie środowiska, które będzie zdrowe i przyjazne. Być może niektórzy zastanawiają się nad wyborem roślin. Można to zrozumieć, aczkolwiek tak naprawdę nie ma nad czym dyskutować. Z pełnym przekonaniem można zdecydować się na rośliny o różnych kolorach i kształtach. Warto również pamiętać o tym, że rośliny w ogrodzie wertykalnym pochłaniają szkodliwe substancje z powietrza i zwiększają wilgotność. W ten sposób jakość powietrza w pomieszczeniu ulega poprawie.

Aranżacja zielonej ściany

Zdecydowanie się na zieloną ścianę to jedno – ważne jest też to, aby zająć się aranżacją. Na pewno nie można zapomnieć o odpowiednich warunkach. W biurze mogą pojawić się różne problemy, ale bez wątpienia najczęstszym kłopotem jest oświetlenie. Nie trzeba chyba nikogo przekonywać, że rośliny potrzebują sporo dostępu do światła. Istotne jest również to, że mowa o kwestii, w przypadku której do wyboru są dwie opcje – zielona ściana znajdująca się relatywnie blisko okna lub zainwestowanie w specjalistyczne oświetlenie. Nie sposób też zapomnieć o akustyce. Rośliny pozwalają absorbować dźwięki i zmniejszać poziom hałasu wewnątrz pomieszczenia. Jest to szczególnie istotne wszędzie tam, gdzie mamy do czynienia z dużym natężeniem dźwięków. Ponadto można rozmawiać o naturalnym filtrze dźwięków (redukowanie echa i odbicia w pomieszczeniu). Tym samym jest szansa na poprawienie jakości dźwięku i ułatwienie komunikacji.

W tym wszystkim bardzo ważne jest też to, aby współpracować z prawdziwymi fachowcami. Znaczenie ma też zakres działań – poleca się postawienie na firmę, która zajmie się nie tylko postawieniem samej ściany. Oczywiście najważniejsze jest jednak zapewnienie najwyższej jakości.

Artykuł zewnętrzny

Polecane

Popularne

Serwisy

MCportal