RSS

Niszczenie dokumentów a outsourcing - zalety

W dzisiejszych czasach dokumentacja stanowi niezwykle istotną część każdej firmy i instytucji. Jednak z…

Czapsy do jazdy konnej – weź…

Czapsy to specjalne buty zaprojektowane z myślą o potrzebach jeźdźca, które zapewniają lepszą przyczepność…

Pierścionki na palce – jak dobrać…

Czy wiesz, jak wybierać pierścionki na palce? W jaki sposób dopasować odpowiedni rozmiar? Jak…

Złota bransoletka damska, pierścionki w rozmiarze…

Biżuteria klasyczna i uniwersalna jest ponadczasowa, z kolei unikalna i designerska wpisuje się w…

«
»

Pierścionki na palce – jak dobrać rozmiar pierścionka?

  • Napisany przez:

Czy wiesz, jak wybierać pierścionki na palce? W jaki sposób dopasować odpowiedni rozmiar? Jak zmierzyć swój palec? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziesz w naszym poradniku!

Czy istnieje idealny pierścionek?

Pierścionki na palce to bez wątpienia jeden z ulubionych rodzajów biżuterii wielu pań. Są subtelne, lecz jednocześnie znakomicie dopełniają kreację, nierzadko mają też różnego rodzaju znaczenie – nie wspominając już nawet o pierścionkach ślubnych czy zaręczynowych. Czasem jednak wybór właściwego pierścionka sprawia nie lada problemy – szczególnie przy zakupach wykonywanych online. Czy jednak istnieje idealny pierścionek? I tak, i nie. Trudno bowiem o czymkolwiek powiedzieć, że jest perfekcyjne dla wszystkich. Z drugiej strony jednak dany pierścionek może być idealny dla Ciebie. Tylko jak go znaleźć? Tym razem skupimy się na doborze odpowiedniego rozmiaru pierścionka. W końcu pierścionek musi odpowiednio leżeć na palcu, aby zapewniać Ci komfort i nie uwierać. Przyjęło się, że pierścionek powinien przechodzić z lekkim oporem przez najszerszą kostkę palca i zarazem luźno oplatać jego nasadę. Zatem kiedy spróbujesz zdjąć pierścionek, kostka powinna postawić lekki opór, nie będziesz musiała się z nią jednak siłować. Pamiętaj, w przypadku każdej biżuterii na pierwszym miejscu powinien znajdować się komfort jej noszenia.

Jak dobrać rozmiar pierścionka?

Zanim przejdziemy do szczegółów związanych z mierzeniem czy wyborem rozmiaru, w pierwszej kolejności trzeba zauważyć, że Twoje dłonie są nieco inne. Choć może na to nie wyglądać, to bardzo możliwe, że te same palce u rąk różnią się między sobą nawet całym rozmiarem. Dlatego lepiej nie zakładaj, że obwód pierścionka na prawą rękę będzie dokładnie taki sam, jak na lewą. Poza tym sąsiednie palce również różnią się rozmiarem, co jednak możesz już zauważyć gołym okiem. Warto tu zauważyć, że każdy rozmiar pierścionka różni się od siebie tylko o 0,33 mm, zatem pierścionek za ciasny na jeden palec może doskonale leżeć na sąsiednim. Ponadto spore znaczenie ma szerokość pierścionka. Delikatne i subtelne mogą być nieco węższe niż masywne pierścienie czy obrączki.

W tym momencie możemy przejść do pomiaru samego w sobie. Najlepiej do tego celu wykorzystać centymetr krawiecki, choć równie dobrze możesz użyć też tasiemki czy wąskiego paska papieru. Wybraną miarkę owiń dokładnie wokół nasady palca – powinna ona luźno do niego przylegać, lecz nie wrzynać się w skórę. Następnie odczytaj wynik i porównaj go z wartością obwodów wewnętrznych podanych w tabeli danego producenta. Alternatywnym sposobem jest zmierzenie suwmiarką szerokości palca, metoda ta bywa jednak bardzo niedokładna, ponieważ ciało łatwo odkształca się pod wpływem metalowych elementów. Możesz również zmierzyć jeden ze swoich dotychczasowych pierścionków i w ten sposób porównać wynik z tabelą podaną przez producenta. Zanim jednak tego dokonasz, koniecznie sprawdź, czy dany pierścionek jest w każdym miejscu taki sam. Czasem wraz z używaniem pierścionki tracą swój pierwotny kształt. Dzięki temu mogą być wygodniejsze w noszeniu, ale z kolei dobranie nowej biżuterii na podstawie tak zmierzonego wymiaru będzie bardzo trudne.

Artykuł partnera

Polecane

Popularne

Serwisy

MCportal