RSS

Szkło a porcelana – którą opcję…

Szkło czy porcelana – to dylemat, z którym często spotykają się osoby wybierające naczynia…

Czym są jednorazowe e-papierosy? Sprawdź!

W ciągu ostatnich kilku lat jednorazowe e-papierosy zyskały ogromną popularność na całym świecie. Stanowią…

Czy leasing opłaca się firmom z…

Sektor MŚP w Polsce i na świecie bardzo intensywnie się rozwija. Aby testować nowe…

10 najważniejszych cech dobrego motocyklisty –…

Nie każdy ma predyspozycje do poruszania się motocyklem. Bezpieczna i komfortowa jazda jednośladem wymaga…

«
»

Firma czyszcząca z województwa śląskiego

  • Napisany przez:

Jak zadbać o sterylne i idealnie czyste wnętrza? Firmy sprzątające mają na to kilka sposobów. Błyskawicznie i komfortowo zatroszczą się o tapicerkę meblową, dywany, a nawet materace w sypialni. Biorąc pod uwagę satysfakcjonujące efekty i szybkość działania, to naprawdę dobra inwestycja. Jakie usługi może zaoferować firma czyszcząca i komu zaufać na terenie województwa śląskiego?

Jak często zlecać pranie dywanów i wykładzin?

Czas bezlitośnie znaczy się różnymi śladami na dywanach. Nie wystarczy tylko standardowe odkurzanie, by cieszyć się pięknymi kolorami i brakiem plam. Z kolei ręczne pranie pochłania sporo czasu i energii, a do tego nie zawsze zapewnia rewelacyjne efekty. Trzeba pamiętać też o drobnoustrojach i zarazkach, które gnieżdżą się w głębszych partiach dywanu, do których nie dociera nawet najlepszy odkurzacz. Brzmi nieco odrażająco, dlatego warto pokusić się o czyszczenie dywanów przynajmniej dwa razy w roku.

Na Śląsku działa wiele takich firm, jak np. Klawe Pranie, które przywrócą dywanowi świetny wygląd i zapewnią higieniczne warunki, idealne dla wszystkich domowników. Jeśli dom zamieszkują też czworonogi, to pranie dywanów warto zlecić znacznie częściej nawet do trzech, czterech razy w roku.

Czy firma czyszcząca zadba również o krzesła w jadalni?

O ile pranie dywanów nie wzbudza niczyich wątpliwości, o tyle pranie tapicerki meblowej już tak. Wiele osób ogranicza się tutaj do standardowych zabiegów, jak odkurzenie materiału i przetarcie go miękką, nasączoną szczotką, by usunąć brud i ewentualne plamy. Warto jednak sprawdzić, czy narożnik nie wydziela nieprzyjemnej woni albo czy w zagłębieniach nie gromadzi się kurz, wraz z niebezpiecznymi drobnoustrojami.

To pierwszy znak, że koniecznie należy zlecić profesjonalne pranie tapicerki meblowej. Dokładne wypranie tapicerowanych mebli ma jeszcze kilka innych zalet. Między innymi przywraca intensywne kolory i usuwa nawet zaschnięte plamy. Dla utrzymania mebli w nienagannym stanie, dobrze jest przynajmniej raz w roku przeprowadzić takie zabiegi, zwłaszcza że dobra firma czyszcząca oferuje też impregnowanie tkanin, dzięki czemu narożnik czy krzesła są bardziej odporne na wchłanianie brudu i uszkodzenia mechaniczne.

Generalne porządki w sypialni – na czym polegają?

Do regularnych prac porządkowych w domu powinno należeć też pranie i czyszczenie materacy w sypialni. Choć producenci dokładają wszelkich starań, by materace były odporne na wchłanianie wilgoci i potu, to jednak warto odświeżyć je gruntownie. Materace, podobnie jak dywany są trudne w samodzielnym czyszczeniu. Trudno je przewrócić na drugą stronę i skutecznie wysuszyć. Dlatego większość osób ogranicza się do odkurzenia materaca i to tylko z jednej strony.

Profesjonalna firma np. Klawe Pranie zdecydowanie wykona te prace o wiele precyzyjniej. Dzięki innowacyjnemu sprzętowi dotrze do nawet głębszych warstw materaca, oczyszczając go z kurzu, zanieczyszczeń i drobnoustrojów, bez ryzykownego przemoczenia materiału. Materace warto czyścić przynajmniej raz w roku, a u osób przewlekle chorych, spędzających więcej czasu w sypialni, warto takie usługi zintensyfikować i pranie materaców przeprowadzić nawet kilka razy w roku.

Czyszczenie tapicerki samochodowej – czy warto zlecać firmie?

Nie każdy właściciel samochodu zdaje sobie sprawę w jakim środowisku przebywa jeżdżąc autem. Również bowiem w kabinie pojazdu może dochodzić do rozwoju groźnych alergenów oraz drobnoustrojów. Jak to możliwe? Bardzo prosto. Rzadko eliminowany kurz i brud w połączeniu z wilgocią i wysokimi temperaturami oraz ludzkim naskórkiem tworzy świetne środowisko dla wszelkiego typu drobnoustrojów, które są przyczyną nieprzyjemnych zapachów i bywają niebezpieczne dla ludzkiego organizmu, nawet podczas pokonywaniu krótkich odcinków. Dlatego czyszczenie tapicerki samochodowej także powinno się wykonywać regularnie, szczególnie w okresie letnim i wiosennym, kiedy wyższe temperatury sprzyjają rozwojowi grzybów i drobnoustrojów. Nie każdy ma jednak na to czas, dlatego tego typu zabiegi też można zlecić wewnętrznej firmie, które kompleksowo zadba o samochód i zdrowie jego użytkowników.

Artykuł partnera

 

Polecane

Popularne

Serwisy

MCportal