RSS

Ekspres ciśnieniowy czy automatyczny - który…

W dzisiejszym artykule przyjrzymy się dwóm popularnym rodzajom ekspresów do kawy: ekspresom ciśnieniowym i…

Bezpieczny dom? Wymień zamek w drzwiach!

Bezpieczeństwo w domu to bardzo istotna kwestia dla każdego z nas. Jednym z kluczowych…

Na co zwrócić uwagę przy wymianie…

W sytuacji, gdy potrzebujemy wymienić zamek w drzwiach wejściowych, niezbędne jest zrobienie dokładnego rozeznania…

Komputer Pobiera Dużo Prądu: Mit czy…

W dzisiejszym świecie, komputer stał się nieodłącznym elementem naszego życia. Używamy go do pracy,…

«
»

Jak dobrze wybrać laptop do pracy?

  • Napisany przez:

Od komputera do pracy oczekuje się nieco innych właściwości niż od tego dla graczy czy do użytku domowego. Zatem na co powinieneś zwrócić uwagę, wybierając laptop biznesowy? Jakie parametry będą w nim najistotniejsze?

Jaki laptop do pracy?

Komputer do pracy wcale nie musi być drogi, aby dobrze ci służył. Jaki laptop do 2000 zł wybrać, dowiesz się z artykułu w serwisie InwazjaPC.pl, gdzie przedstawiono kilka interesujących modeli. A na co powinieneś zwrócić uwagę, wybierając komputer do pracy? Jakie parametry powinny być dla ciebie najistotniejsze? Tak naprawdę wszystko zależy od wykonywanej przez ciebie pracy, na inne parametry zwróci uwagę grafik, a na inne handlowiec. Jednak są pewne kwestie, które odróżniają komputer do pracy od tego do gier czy do użytku domowego i o nich właśnie opowiemy.

Waga i wielkość laptopa do pracy

Te cechy będą szczególnie istotne dla osób, które często podróżują z firmowym komputerem. Do pracy w terenie najlepiej sprawdzi się mały laptop o niewielkiej wadze. Dobrym wyborem będzie na przykład model o przekątnej ekranu 14 lub 15,6 cali i wadze 1,5-2 kg, który będzie mobilny, ale sprawdzi się również do wygodnej pracy stacjonarnej. Istotna jest również wytrzymała obudowa takiego komputera. Informacją, która powinna zainteresować osoby szukające solidnego i wytrzymałego laptopa do pracy, jest potwierdzenie pomyślnie zdanego testu MIL-STD-810G.

Jaka rozdzielczość ekranu laptopa?

Aby praca na komputerze była komfortowa, warto zadbać również o wystarczająco wyraźny obraz, za który odpowiada rozdzielczość ekranu. Najczęściej stosowana jest rozdzielczość Full HD, która gwarantuje dużą przestrzeń roboczą, więc będzie wystarczająca do standardowej pracy przed komputerem. Nieco tańsze modele mogą również posiadać rozdzielczość HD (1366×768), która powinna wystarczyć do obsługi aplikacji biurowych i wykonywania podstawowych zadań. Z kolei najwyższa rozdzielczość to 4K, którą warto wybrać, jeśli będziesz pracować nad edycją grafiki.

Wytrzymała bateria i długi czas pracy

To, na co w szczególności warto zwrócić uwagę, poszukując komputera do pracy to pojemny akumulator, który zapewni długi czas pracy na jednym naładowaniu. Taki biznesowy laptop powinien wytrzymać nawet 8 godzin bez ładowania, dzięki czemu sprawdzi się nie tylko do pracy w biurze, ale również w terenie, np. gdy podróżujesz pociągiem czy samolotem.

Laptop biznesowy – jakie złącza i porty?

Przenośny komputer do pracy powinien również posiadać wiele gniazd wejścia/wyjścia, dzięki czemu będzie w pełni funkcjonalny. Warto postawić na model, który posiada przynajmniej dwa złącza USB 3.0 a także USB typu C. Ponadto powinien być wyposażony w wejście służące do podłączenia zewnętrznego monitora lub projektora, czytnik kart pamięci czy gniazdo słuchawkowe.

A o czym jeszcze nie można zapomnieć, wybierając laptop do pracy? Na pewno niezbędna okaże się matowa matryca, która zwiększa czytelność wyświetlanego obrazu i ułatwia pracę. Taki komputer powinien również posiadać minimum 8 GB pamięci RAM, dysk SSD oraz wodoodporną klawiaturę.

Artykuł partnera

https://www.mcportal.pl/jakie-zalety-ma-najnowszy-macbook-pro/

Polecane

Popularne

Serwisy

MCportal