RSS

Agencja graficzna w Krakowie

Integralną częścią marketingu cyfrowego jest zaprezentowanie marki w najlepszy możliwy sposób, co oznacza, że…

Pettsitters – zaopiekujemy się Twoimi pupilami,…

Czasem zdarza się, że praca, przyjaciele czy krewni zakłócają naszą rozplanowaną  codzienność i musimy…

Doradca zawodowy online. Sprawdź korzyści!

Pandemia przyspieszyła wdrożenie świata online do naszej codzienności. Konsultacje online z psychologiem, home office,…

Lodówka Samsung Space Max – dobry…

Niezależnie od tego, jakich rozmiarów jest nasz dom lub mieszkanie, możemy być pewni jednego…

«
»

Jak wybrać odpowiednie oświetlenie do mojego samochodu? Podstawowe informacje

  • Napisany przez:

Wymiana oświetlenia w aucie, lub zmiana na inne nie zawsze jest łatwym zadaniem – tym bardziej, że wymaga to nie tylko podstawowych umiejętności technicznych, ale również wiedzy. Należy przede wszystkim wybrać odpowiednie żarówki. Jak się jednak okazuje, wybór ten ma o wiele większe znaczenie niż wielu, przede wszystkim niedoświadczonych kierowców myśli. Montaż nieodpowiedniego oświetlenia może skończyć się znacznie szybszym zużyciem reflektorów, niż byśmy sobie tego życzyli. Jak więc wybrać dobrze?

Jaka wiedza jest nam potrzeba, by wybrać odpowiednie żarówki?

Przede wszystkim należy sobie zadać pytanie o to, jakie żarówki były zainstalowane w naszym aucie fabrycznie. Doświadczenie mówi, że właśnie takie będą się najlepiej sprawdzały. Oczywiście wielu producentów przekonuje nas, że wymiana żarówek na właśnie ich produkt jest zawsze najlepszym wyjściem, ale nie koniecznie jest to prawda. Dlaczego? To bardzo proste. Żarówki do oświetlenia samochodowego powinny być dobrane idealnie pod względem wszystkich parametrów do auta. Warto zaznaczyć, że instalacje elektryczne w różnych markach i modelach samochodów różnią się między sobą, a to determinuje również rodzaj żarówek, jakie najlepiej będą pasowały. Nieodpowiednie dobranie może skutkować znacznie szybszym zużyciem żarówek, niż przewidział to ich producent, a więc większymi kosztami eksploatacji samochodu. O wybór dobrego oświetlenia można zapytać zawsze doświadczonych pracowników profesjonalnych sklepów oferujących auto-części motoryzacyjne.

Palniki ksenonowe – co warto o nich wiedzieć?

Lampa ksenonowa jest rozwiązaniem zupełnie innym, niż najbardziej popularne w samochodach halogeny. Źródłem światła jest tu łuk elektryczny pomiędzy dwoma elektrodami umieszczonymi w bańce wypełnionej ksenonem pod wysokim ciśnieniem. Takie rozwiązanie emituje znacznie więcej światła, którego barwa jest znacznie bliższa światłu dziennemu. Jest też wydajniejsze energetycznie. Auto części tego rodzaju są jednak w tym momencie jeszcze dość drogie, dlatego najpowszechniej stosuje się tradycyjne rozwiązanie. Tanie żarówki do samochodu można znaleźć w sklepie internetowym rexbo.pl. Warto pamiętać, że palniki ksenonowe wymagają specjalnych reflektorów, a umieszczenie ich w reflektorach halogenowych na pewno nie skończy się dobrze. Na rynku dostępne są specjalne wkłady ksenonowe, które można w takich reflektorach umieścić, jednak doświadczenie pokazuje, że jest to rozwiązanie mało wydajne i awaryjne.

Montaż dodatkowego oświetlenia, a wybór odpowiednich żarówek

Osobną kwestią jest wybór odpowiednich żarówek, jeżeli decydujemy się na montaż dodatkowego oświetlenia do jazdy dziennej w naszym aucie. Kwestia ta dotyczy przede wszystkim właścicieli nieco starszych samochodów, w których rozwiązania takie nie były montowane fabrycznie. Dodatkowe oświetlenie tego rodzaju jest bardzo popularne, bo pomaga w dużej mierze oszczędzać energię elektryczną, a więc zmniejsza koszty eksploatacji auta. Warto pamiętać tu o odpowiednim dobraniu mocy żarówek do instalacji elektrycznej w naszym samochodzie. Odpowiedniego wyboru może pomóc dokonać doświadczony elektryk, lub specjalista w dobrym sklepie z częściami.

Artykuł Mcportal

Polecane

Popularne

Serwisy

MCportal