RSS

Ekspres ciśnieniowy czy automatyczny - który…

W dzisiejszym artykule przyjrzymy się dwóm popularnym rodzajom ekspresów do kawy: ekspresom ciśnieniowym i…

Bezpieczny dom? Wymień zamek w drzwiach!

Bezpieczeństwo w domu to bardzo istotna kwestia dla każdego z nas. Jednym z kluczowych…

Na co zwrócić uwagę przy wymianie…

W sytuacji, gdy potrzebujemy wymienić zamek w drzwiach wejściowych, niezbędne jest zrobienie dokładnego rozeznania…

Komputer Pobiera Dużo Prądu: Mit czy…

W dzisiejszym świecie, komputer stał się nieodłącznym elementem naszego życia. Używamy go do pracy,…

«
»

Kolorowa armatura łazienkowa – jakie kolory do wyboru?

  • Napisany przez:

Wystrój łazienki wymaga podjęcia licznych decyzji, ponieważ składa się na niego zarówno wykończenie wnętrza, jak i wyposażenie, czyli przede wszystkim ceramika sanitarna oraz armatura łazienkowa. Wybór materiałów pod względem ich rodzaju i wzornictwa może przyprawić o zawrót głowy. A na dodatek w ostatnim czasie producenci baterii łazienkowych postanowili go powiększyć, oferując przepiękną kolorową armaturę. I choć zdawać by się mogło, że kolor to tylko kolor, to w przypadku armatury, jest to prawdziwa rewolucja, która może nadać łazience zupełnie nowego i nietuzinkowego oblicza! Jaki mamy w tym zakresie wybór?

Kolorowa armatura – kolory

Zanim przejdziemy do tego, jaki wybór pod względem kolorystycznym oferuje kolorowa armatura łazienkowa, warto nadmienić, że tego typu produkty są z reguły oferowane przez markowych producentów. Z tego też względu są to baterie łazienkowe odznaczające się wysoką jakością wykonania, trwałością i nowoczesnym designem. Dodając do tego możliwość wyboru niestandardowej kolorystyki, zyskujemy stylowe wyposażenie łazienki, które przy wysokiej funkcjonalności, gwarantuje przepiękne efekty aranżacyjne.

Kolorowa armatura łazienkowa to przede wszystkim armatura w kolorze czarnym, złotym, miedzianym, grafitowym i białym. Przy czym w zależności od producenta, odcienie poszczególnych kolorów mogą się między sobą różnić. Ponadto kolorowa armatura dostępna jest także w postaci matowej np. stylowa bateria umywalkowa czarna Excellent mat. Przy czym kolor baterii to element, który także należy dopasować do aranżacji. W jakich wystrojach sprawdzą się najlepiej określone barwy?

Armatura w kolorze – stylizacje klasyczne

Eleganckie i klasyczne aranżacje łazienki najlepiej będą współgrać z grafitową i czarną armaturą łazienkową. Takie baterie doskonale pasują zarówno do białej, jak i kolorowej ceramiki. Równocześnie przy zachowaniu swojej charakterystycznej kolorystyki, są one kwintesencją minimalizmu, doskonale łącząc w sobie zaskakujące wzornictwo i gustowną czerń.

Przy czym kolorowa armatura łazienkowa powinna być jednolita, dlatego też, jeśli zdecydujemy się na czarną baterię umywalkową, pozostała armatura także powinna być czarna. Znaleźć można wiele wspaniałych baterii w tym kolorze, także do prysznica (zob. czarną kolumnę prysznicową FuturoGiulini Giovanni – https://viverto.pl/kolumna-prysznicowa-futuro-term-czarna-65000wc-giulini-giovanni/ o matowym wykończeniu powierzchni).

Nowocześnie i oryginalnie z kolorową armaturą

Kolorowa armatura łazienkowa przepięknie prezentuje się w klasycznych aranżacjach, jednak jej pełen potencjał widać tak naprawdę wtedy, gdy postawimy na pełną oryginalność lub futurystyczną nowoczesność. Tutaj pole do popisu ma przede wszystkim armatura złota, miedziana i biała.

Dwa pierwsze kolory doskonale odnajdują się w łazienkach urządzonych z przepychem lub wręcz przeciwnie, w stylizacjach graniczących z brutalizmem. Natomiast biała armatura to świetny pomysł dla nowoczesnych łazienek, zwłaszcza jeśli wybierzemy baterię o futurystycznym designie, taką jak biała bateria wannowa Kludi. Niezależnie jednak od tego, jaki kolor baterii wybierzemy, kolorowa armatura jest aktualnie jednym z najbardziej zjawiskowych produktów, które niezależnie od stylu, całkowicie zmieniają oblicze łazienki.

Artykuł partnera

Polecane

Popularne

Serwisy

MCportal