RSS

Ekspres ciśnieniowy czy automatyczny - który…

W dzisiejszym artykule przyjrzymy się dwóm popularnym rodzajom ekspresów do kawy: ekspresom ciśnieniowym i…

Bezpieczny dom? Wymień zamek w drzwiach!

Bezpieczeństwo w domu to bardzo istotna kwestia dla każdego z nas. Jednym z kluczowych…

Na co zwrócić uwagę przy wymianie…

W sytuacji, gdy potrzebujemy wymienić zamek w drzwiach wejściowych, niezbędne jest zrobienie dokładnego rozeznania…

Komputer Pobiera Dużo Prądu: Mit czy…

W dzisiejszym świecie, komputer stał się nieodłącznym elementem naszego życia. Używamy go do pracy,…

«
»

Które biuro rachunkowe w Poznaniu rozlicza ryczał ewidencjonowany?

  • Napisany przez:

Które biuro rachunkowe w Poznaniu rozlicza ryczałt ewidencjonowany?

Przedsiębiorcy często decydują się na korzystanie z usług profesjonalnego biura rachunkowego. W usługach księgowych, podobnie jak w innych działalnościach, księgowi specjalizują się w określonych działaniach, nikt przecież nie zajmuje się fachowo wszystkim i we wszystkich obszarach. Jakie więc biuro rachunkowe w Poznaniu zajmuje się najlepiej rozliczaniem ryczałtu ewidencjonowanego?

Czym w ogóle jest ryczałt ewidencjonowany?

Ryczałt ewidencjonowany, a właściwie ryczałt od przychodów ewidencjonowanych, to najprościej rzecz ujmując, forma opodatkowania dla osób prowadzących działalność gospodarczą jednoosobową albo spółkę cywilną osób fizycznych bądź spółkę jawną osób fizycznych. Przedsiębiorstwo, które rozlicza się w formie ryczałtu płaci podatek od generowanego przychodu. Stawki są bardzo różne i zależą od rodzaju prowadzonej działalności. Dla wolnych zawodów jest to przykładowo 20%, za roboty budowlane 5,5%, za usługi parkingowe z kolei 17%, w gastronomii zaś 3%. Jak widać, różnice są znaczące.

Kto konkretnie może korzystać z ryczałtu?

Decyzja czy wybrać opodatkowanie ryczałtowe czy prowadzenie księgi przychodów i rozchodów często nie jest łatwa. Podatek w formie ryczałtu bywa nierzadko bardziej opłacalny, niższy niż ten płacony na zasadach ogólnych, jednak nie zawsze i nie każdy może też z tej formy korzystać. O tym, która opcja jest dla danej firmy korzystniejsza, najlepiej porozmawiać ze specjalistą, który przedstawi zalety i wady poszczególnych opcji i doradzi odpowiednie rozwiązanie.

Takim biurem rachunkowym w Poznaniu, specjalizującym się właśnie w rozliczaniu ryczałtu ewidencjonowanego, jest AK-PLUS Biuro Rachunkowe Anna Klupczyńska. Jeżeli ustawa o zryczałtowanym podatku dochodowym nie wyklucza tej formy rozliczania dla prowadzonej przez Klienta działalności, to AK-PLUS może zaoferować profesjonalne usługi prowadzenia ewidencji zarówno z uwzględnieniem VAT, jak i bez VAT.

Eksperci w rozliczaniu ryczałtu

AK-PLUS Biuro Rachunkowe Anna Klupczyńska to prawdziwi eksperci w zakresie ewidencji księgowej oferujący najwyższy poziom obsługi. Pracownicy doskonale znają nie tylko obowiązujące przepisy i pełen katalog możliwości, ale także potrzeby przedsiębiorców i są w stanie dopasować swoją pracę do konkretnych oczekiwań klientów. W Wielkopolsce i w jej stolicy – Poznaniu jest wiele biur rachunkowych, jednak naprawdę doświadczonych i kompetentnych księgowych nie ma niestety wielu, warto więc nawiązać współpracę z kimś pewnym, z wieloletnim stażem i wieloma rekomendacjami.

Szeroki wachlarz branż

W pracy specjalisty od rozliczania podatków w formie ryczałtu ewidencjonowanego bardzo ważne jest to, by znać specyfikę poszczególnych branż. AK-PLUS od lat obsługuje bardzo wiele firm z różnych obszarów gospodarczych, zarówno przedsiębiorstwa produkcyjne, jak i usługowe, handlowe, budowlane, transportowe, szkoleniowe, gastronomiczne, kosmetyczne, medyczne, marketingowe itd. Tak szerokie obeznanie jest gwarancją bezpieczeństwa, elastyczności i ogromnych korzyści ze współpracy.

Kompleksowa pomoc

AK-PLUS w ramach usług księgowych i prowadzenia dla klienta ryczałtu ewidencjonowanego oferuje kompleksowe usługi. Obejmują one nie tylko samo prowadzenie ewidencji na podstawie dostarczonych przez klienta dokumentów, ale także między innymi przygotowanie PIT-28 i naliczenie podatku, prowadzenie rejestru VAT, przechowywanie dokumentacji księgowej, rozrachunki z ZUS, sporządzanie wymaganych deklaracji VAT oraz inne dodatkowe czynności, w zależności od sytuacji i potrzeb.

Dobra komunikacja

Polecane biuro rachunkowe w Poznaniu rozliczające doskonale ryczałt od przychodów ewidencjonowanych to także biuro o wysokim poziomie komunikatywności jego pracowników oraz oferujące wiele form kontaktu – osobisty, telefoniczny, mailowy, poprzez komunikatory internetowe. Jest to bardzo istotna sprawa, by móc się komunikować się szybko i sprawnie. Jednak sam kontakt to nie wszystko, ważne by zadbać o efektywność rozmów i pełne zrozumienie miedzy księgowym a klientami. AK-PLUS może pochwalić się licznymi referencjami i całą rzeszą zadowolonych wieloletnich klientów ceniących biuro za kompetencje i lojalność.

Właścicielka biura AK-PLUS – Anna Klupczyńska, to doświadczona i rzetelna księgowa, z którą warto nawiązać współpracę. Można skontaktować się z nią w następujący sposób:

    • telefonicznie: 601 781 634
    • mailowo: kontakt@biurorachunkowe-poznan.eu
    • osobiście, w siedzibie biura rachunkowego: Bogusławskiego 30/5, 60-214 Poznań
    • poprzez formularz na stronie: https://www.biurorachunkowe-poznan.eu/

Artykuł partnera

https://www.mcportal.pl/jakie-zasady-nalezy-zachowac-podczas-druku-wizytowek/

Polecane

Popularne

Serwisy

MCportal