RSS

Czy leasing opłaca się firmom z…

Sektor MŚP w Polsce i na świecie bardzo intensywnie się rozwija. Aby testować nowe…

10 najważniejszych cech dobrego motocyklisty –…

Nie każdy ma predyspozycje do poruszania się motocyklem. Bezpieczna i komfortowa jazda jednośladem wymaga…

Profil cienia z oświetleniem LED do…

Profil cienia z oświetleniem LED do podwieszanych sufitów: idealny wybór dla stylowego i efektywnego…

Prezent dla dziewczynki na Dzień Dziecka:…

Kiedy zbliża się Dzień Dziecka, każdy z nas szuka idealnego prezentu, który sprawi radość…

«
»

Tynki dekoracyjne w nowoczesnych aranżacjach!

  • Napisany przez:

Sposobów na wykończenie wnętrz jest wiele i stale powiększa się oferta produktów, za pomocą których możemy stworzyć piękne i oryginalne aranżacje. Wielkoformatowe płytki gresowe, farby ścienne, płyty z kamienia naturalnego czy dekory z hartowanego szkła to tylko część z nich. Na szczególną uwagę zasługuje jednak stosunkowo nowe rozwiązanie, jakim są tynki dekoracyjne. Produkty te łączą bowiem w sobie konkretne cechy dekoracyjne z nieograniczoną możliwością ich kreatywnego wykorzystania. Jak to wygląda w praktyce?

Kamień naturalny czy beton?

Aktualne trendy, czyli najpopularniejsze rozwiązania dekoracyjne, które są najchętniej stosowane we wnętrzach, opierają się na dwóch rodzajach materiałów. Tych naturalnych, reprezentowanych zazwyczaj przez kamień naturalny w jego najróżniejszych postaciach (Magnat marmur – https://viverto.pl/dekoracyjna-masa-akrylowa-marmur-klasyczny-niebarwiony-6kg-magnat-style/, trawertyn, piaskowiec). I tych surowych materiałach wytwarzanych przez człowieka, takich jak beton. I tutaj wkraczają tynki dekoracyjne, które za sprawą swojej struktury stanowią doskonałą imitację zarówno jednego, jak i drugiego materiału.

Przy okazji tynki dekoracyjne są dużo tańsze niż betonowe lub kamienne płyty, których montaż też nie jest taki prosty. Na dodatek nie tylko pozwalają stworzyć całą aranżację w stosunkowo łatwy i szybki sposób, ale równocześnie umożliwiają jej dowolne kształtowanie. Masę tynku dekoracyjnego nakłada się na ściany za pomocą najzwyklejszych narzędzi tynkarskich. Można to zrobić nawet ręcznie, a ich strukturę i teksturę kształtuje się zwykłą gąbką, dłonią lub wałkiem. Ponadto za sprawą specjalnych lakierów można nadać im określony kolor i wykończenie powierzchni np. matowe lub błyszczące.

Obsydianowe piękno czerni

Tynki dekoracyjne mogą służyć zarówno do wykończenia całych ścian, jak i ich fragmentów, wydzielania poszczególnych stref pomieszczeń czy tworzenia innych elementów dekoracyjnych, takich jak lamperie, paski itp. Naprawdę spektakularne efekty można jednak uzyskać przy zastosowaniu oryginalnych tynków dekoracyjnych, które wspaniale imitują rzadko spotykane we wnętrzach powierzchnie i struktury.

Do tego typu produktów zalicza się tynk dekoracyjny Fox Czarny Obsydian. Za jego pomocą można stworzyć nietuzinkowe dekoracje odznaczające się piękną połyskliwą czernią obsydianu, wyjątkowej skały wulkanicznej o głębokiej czarnej barwie i pięknej strukturze. Czarne obsydianowe ściany to doskonały pomysł na wykończenie przedpokoju czy stworzenie ciekawych dekoracji w salonie, kuchni, łazience lub sypialni.

Oryginalne tynki dekoracyjne, czyli mech na ścianie

Inną całkowicie nieszablonową aranżację, doskonale wpisującą się w ekologiczny nurt designerski, jest tynk dekoracyjny Fox Efekt Mchu. Uzyskany rezultat jest zjawiskowy. Ściana z mchu wspaniale będzie wyglądać w salonie, sypialni lub w łazience, wprowadzając do wnętrza kojące piękno natury.

Tynki dekoracyjne są świetną alternatywą dla innych sposobów wykańczania wnętrz, dając szerokie spektrum możliwości w kwestii uzyskanych rezultatów. Od nas zależy, na ile mocne będą struktury i jak ostatecznie będą wyglądały. Tym samym możemy stworzyć praktycznie niepowtarzalne wnętrze, co trudno uzyskać przy wykorzystaniu np. płytek czy zwykłych farb dekoracyjnych.

Artykuł partnera

https://www.mcportal.pl/wszystko-co-powinienes-wiedziec-o-kleju-anaerobowym-kluczowe-informacje-i-zastosowanie/

Polecane

Popularne

Serwisy

MCportal