RSS

Kiedy wezwać elektryka na budowę domu?

Kiedy wezwać elektryka na budowę domu? Elektryk, czyli specjalista od różnego rodzaju instalacji, napraw i…

Znaczenie Proxies w Marketingu Cyfrowym

W dobie cyfryzacji marketing internetowy stał się kluczowym elementem strategii biznesowych. Aby skutecznie docierać…

Sztućce na prezent ślubny - czy…

Sztućce jako prezent ślubny to temat, który budzi mieszane uczucia. Z jednej strony, jest…

Reklama SEO dla Sklepu: Kompletny Przewodnik…

Wprowadzenie do reklamy SEO dla sklepu internetowego Reklama SEO to jeden z najskuteczniejszych sposobów na…

«
»

Labioplastyka – ile kosztuje? Czy warto?

  • Napisany przez:

Labioplastyka jest zabiegiem z zakresu chirurgii estetycznej, który jest wykonywany przez lekarzy specjalistów ginekologii bądź chirurgii plastycznej. Należy do grupy zabiegów z tzw. ginekologii estetycznej i jest wykonywany na całym świecie od wielu lat.

Z doświadczenia kobiet, które poddały się plastyce warg sromowych mniejszych wynika, iż znacznie poprawił się ich komfort życia na wielu płaszczyznach. Zabieg najbardziej cenią sobie kobiety, które są bardzo aktywne każdego dnia. Aktywność może wynikać z charakteru pracy, codziennych innych obowiązków, czy też z uprawiania sportu. Uczucie ucisku, bólu, drażnienia, dyskomfortu jest wyeliminowane po operacji.  Inną grupą kobiet, które poddają się operacji to kobiety dla których walory estetyczne są na pierwszym miejscu, dzięki operacji chcą wyeliminować uczucie krępacji, wstydu. W ten sposób chcą poprawić poczucie swojej samooceny, wartości, poprawić sferę zbliżeń intymnych. Trzecią najważniejszą grupą poddających się labioplastyce to kobiety z przewlekłymi, nawracającymi infekcjami okolicy intymnej i układu moczowego, których nie da się trwale i skutecznie wyleczyć bez usunięcia pierwotnej przyczyny, tj. przerośniętych warg sromowych mniejszych.

 

Jak zabieg wygląda w Polsce

W Polsce zabieg nie jest refundowany przez Narodowy Fundusz Zdrowia, w szpitalu może być owszem wykonany jako dodatkowy zabieg towarzyszący innej operacji ginekologicznej, np.: plastyka pochwy, czy krocza. W 99 procentach przypadków zabieg jest wykonywany wyłącznie w komercyjnych ośrodkach medycznych, czy gabinetach lekarskich przez ginekologów bądź chirurgów plastyków.

 

Ile kosztuje zabieg labioplastyki

Cena za zmniejszenie, korygowanie, modelowanie warg sromowych mniejszych jest za każdym razem ustalana indywidualnie na pierwszej wizycie konsultacyjnej. Sama korekcja to nie wszystko, gdyż czasami okazuje się, że jednoczasowo należy wykonać zabieg hoodoplastyki co podnosi łączny koszt. I tak na przykładzie województwa śląskiego sama labioplastyka w Katowicach kosztuje od 2500 złotych do 5000 złotych. Taka różnica cen wynika z poszczególnych ofert klinik medycznych. Różnica cenowa wynika także z tego czy zabieg jest wykonywany ze wskazań estetycznych czy leczniczych. Kliniki o znacznym doświadczeniu w przeprowadzaniu tego typu operacji zazwyczaj mają wyższe ceny.

 

Labioplastyka i hoodoplastyka

Jak wspominaliśmy wcześniej czasami aby zabieg był skuteczny należy wykonać dwa zabiegi plastyczne jednoczasowo. Z analizy ofert klinik wynika, iż jeżeli pacjentka została zakwalifikowana do obydwu zabiegów, wtedy do ceny labioplastyki jest doliczana kwota za hoodopastykę. Wertując oferty można zauważyć dużą rozpiętość cenową za te dwie procedury. Kliniki podają różne ceny na zasadzie ogólnej. Podczas kwalifikacji zabiegowej ustala się możliwą technikę operacyjną co różnicuje koszt.

Wizyty konsultacyjna

Przy pierwszym kontakcie z ginekologiem bądź chirurgiem plastykiem przeprowadzana jest tzw. kwalifikacja wstępna – zazwyczaj są to wizyty płatne w przedziale 200-400 złotych w zależności od referencji lekarza jak i jego umiejętności, doświadczenia. Zazwyczaj po 1-2 płatnych wizytach kwalifikacyjnych powinno nastąpić planowanie operacji. Czasami podczas pierwszej wizyty pacjentka nie posiada wszystkich wymaganych badań, stąd konieczność drugiej wizyty w gabinecie przed zabiegiem.

 

Koszt całej procedury operacyjnej

Koszt samej operacji opisywaliśmy powyżej, jednak należy pamiętać, że do modelowania warg sromowych mniejszych należy pacjentkę zakwalifikować do znieczulenia miejscowego bądź ogólnego. W przypadku kwalifikacji do znieczulenia ogólnego łączna cena może znacznie wzrosnąć, gdyż znieczulenie tego typu może dodatkowo kosztować od 1000 złotych do 3000 złotych. Przy znieczuleniu ogólnym należy też się liczyć z dłuższym pobycie w klinice i związanym z tym kosztów.

 

Kontrole po zabiegu

Warto już przy pierwszym kontakcie dokładnie dopytać za co płacimy. Często zdarza się, że w koszt zabiegu nie są wliczone wizyty kontrolne – najczęściej jedna lub dwie. W przypadku niepokojących objawów ilość tych wizyt może być większa. Średnio wizyta u lekarza kosztuje około 200 złotych. W przypadku płatnych wizyt kontrolnych może uzbierać się znaczna dodatkowa kwota. Na szczęście zdecydowana większość ofert zabiegów zawiera w cenie wszystkie wizyty kontrolne.

 

Co jeszcze

Warto mieć na uwadze, że przez pierwsze kilka dni, czasami kilkanaście ze względu na charakter wykonywaj pracy kobieta po operacji będzie musiała być na zwolnieniu lekarskim. W przypadku pracy etatowej nie stanowi to problemu, jednak osoby prowadzące własną działalność poprzez wyłączenie zawodowe na pewien okres mogą z tym ponieść określone koszty – stąd warto z dużym wyprzedzeniem czasu zaplanować termin zabiegu i wszystko sobie dobrze zaplanować.

 

Klinika czy mały gabinet

Warto pamiętać, że operuje nie „miejsce” a lekarz. Kluczem do sukcesu jest doświadczenie operatora i jego umiejętności. Jeżeli mały gabinet zabiegowy spełnia odpowiednie normy aseptyki, bezpieczeństwa, posiada odpowiedni sprzęt to zabieg powinien być przeprowadzony profesjonalnie. Ceny w małych gabinetach są zazwyczaj dużo niższe, gdyż koszty utrzymania i funkcjonowania klinki są znacznie większe co przekłada się na końcową cenę za zabieg.

 

Podsumowanie

Wybierając uznaną klinikę medyczną całość procedury, tj. kwalifikacja, koszt badań dodatkowych, operacja, wizyty kontrolne, może kosztować najmniej około 3000 złotych. Jeżeli sam zabieg labioplastyki jest niewystarczający i jednoczasowo będzie wykonana hoodoplastyka to łączny koszt rośnie o kolejne 1500-3000 złotych w zależności od ośrodka. Zakładamy, że wizyty kontrolne zawierają się w cenie zabiegu. Koszt może wzrosnąć o kolejne 1000 – 3000 złotych przy kwalifikacji do znieczulenia ogólnego zamiast miejscowego.

Artykuł partnera

Polecane

Popularne

Serwisy

MCportal