RSS

10 najważniejszych cech dobrego motocyklisty –…

Nie każdy ma predyspozycje do poruszania się motocyklem. Bezpieczna i komfortowa jazda jednośladem wymaga…

Profil cienia z oświetleniem LED do…

Profil cienia z oświetleniem LED do podwieszanych sufitów: idealny wybór dla stylowego i efektywnego…

Prezent dla dziewczynki na Dzień Dziecka:…

Kiedy zbliża się Dzień Dziecka, każdy z nas szuka idealnego prezentu, który sprawi radość…

Trendy w kolorach i teksturach tynków

W dzisiejszym dynamicznym świecie architektury i designu, tynki budowlane i tapety nie tylko pełnią…

«
»

Szkolenia online dla początkujących rekruterów

 • Napisany przez:

Szkolenia online dla początkujących rekruterów, dostępne w internecie są dobrym rozwiązaniem dla osób, które chcę związać się zawodowo z branżą HR. Kursy cieszą się dużym zainteresowaniem, pojawia się coraz więcej ofert pracy dla rekruterów. Czy warto uczyć się zdalnie? Czy sam kurs wystarcza, aby zacząć pracę na stanowisku rekrutera?

Szkolenia online dla początkujących rekruterów – szansa na pracę w stabilnej branży

HR to branża, która notuje ogromny rozwój, specjaliści szacują, że będzie w ciągu najbliższych kilkunastu lat będzie najbardziej stabilna. Osoby, które zdobędą odpowiednie kwalifikacje, na pewno nie będą musiały obawiać się bezrobocia. Wielu szefów uświadomiło sobie, że kapitał ludzki jest niezbędnym elementem do rozwoju i sukcesu firmy. Dziś nie wystarczy zatrudnić pierwszych z brzegu kandydatów, ważne, aby wybrać takich, którzy coś wniosą i będą częścią zgranej załogi. Ważne jest również dbanie o pracowników, pilnowanie, aby nie odeszli do konkurencji. Ważne jest monitorowanie, zapewnienie możliwości rozwoju, odpowiednie benefity. Właśnie tymi elementami zajmują się rekruterzy. Obowiązków jest dużo, ale można je poznać na szkoleniach online.

Rekruter – opis stanowiska

Stanowisko rekrutera pojawiło się stosunkowo niedawno. Wcześniej rekrutacją zajmowali się specjaliści ds. kadr i płac lub pracodawcy. Niestety, takie osoby nie zawsze posiadały odpowiednią wiedzę, co skutkowało zatrudnieniem osób o nieodpowiednich kompetencjach. Dziś całym procesem rekrutacji zajmują się specjalnie wyszkolone osoby. Ich obowiązki są duże, ale dzięki temu praca nie jest nudna. Rekruterzy zajmują się m.in.:

 • Tworzeniem całego procesu rekrutacyjnego, począwszy od stworzenia ogłoszenia, jego publikacje, po zatrudnianie odpowiedniej osoby,
 • Analizowaniem dokumentów aplikacyjnych,
 • Selekcjonowaniem kandydatów,
 • Przeprowadzaniem rozmów kwalifikacyjnych,
 • Szukaniem talentów wśród zatrudnionych pracowników.

Ale proces rekrutacji to nie wszystko, czym zajmują się rekruterzy. W zakres ich obowiązków wchodzi również motywowanie zatrudnionych osób, stworzenie dla nich odpowiednich warunków do rozwoju, typowanie na szkolenia. HR-owcy dbają również o dobrą atmosferę, pilnują, aby szybko rozwiązać pojawiające się konflikty. Są osobami, do których można zwrócić się w trudnej sytuacji, przedstawić swoje pomysły czy propozycje zmian. HR-owcy tworzą systemy motywacyjne, obmyślają różnego rodzaju benefity, które mają poprawić komfort pracy (więcej o pracy rekrutera dowiesz się na szkoleniach online, np. tutaj: https://spd2.pl/course/szkolenie-online-specjalista-do-spraw-rekrutacji-z-zaswiadczeniem-men/. Pełnią funkcje reprezentacyjną, reprezentują firmę w mediach, na spotkaniach branżowych czy targach pracy, dbają o pozytywny wizerunek przedsiębiorstwa.

Kto może zostać rekruterem?

Rekruterem można zostać osoba, która ma średnie lub wyższe wykształcenie, odpowiednie kwalifikacje, które można zdobyć m.in. na szkoleniach online dla początkujących rekruterów oraz określone predyspozycje. W tym zawodzie sprawdzą się osoby lubiące kontakt z ludźmi, o wysoko rozwiniętych predyspozycjach interesowanych, dokładne i zorganizowane. Praca bywa stresująca, dlatego trzeba umieć pracować w stresie, pod presją czasu. Przyda się empatia, dyskrecja, umiejętność mediacji, a także asertywność. Rekruterzy muszą lubić się uczyć i nieustannie pogłębiać swoją wiedzę. Trzeba być na bieżąco z przepisami, czytać fachową literaturę, uczyć się od bardziej doświadczonych kolegów.

Czego można nauczyć się na szkoleniach online dla początkujących rekruterów?

Szkolenia online dla początkujących rekruterów są świetnym przygotowaniem dla pracy w branży HR. Osoby zainteresowane podnoszeniem swoich kwalifikacji mogą wybrać kursy synchroniczne, odbywające się w czasie rzeczywistym lub asynchroniczne, do nauki w dowolnym czasie. W trakcie nauki kursanci poznają przepisy wykorzystywane w pracy w kadrach, m.in. Kodeks Pracy czy RODO, uczą się ich interpretowania, a także przygotowują się do przeprowadzania procesów rekrutacji i selekcji pracowników. Główne zagadnienia, jakie są omawiane to:

 • Przygotowywanie i przeprowadzanie całego procesu rekrutacji,
 • Selekcjonowanie informacji o kandydacie do pracy,
 • Weryfikowanie informacji o kandydacie,
 • Nowoczesne narzędzia, wykorzystywane do przeprowadzenia rekrutacji,
 • Mocne i zabronione pytania rekrutacyjne,
 • Błędy w procesie rekrutacji,
 • Zasady i sposoby motywowania oraz dyscyplinowania pracowników,
 • Docenianie dobrych pracowników,
 • Planowanie procesu szkoleń,
 • Planowanie ścieżki rozwojowej,
 • Budowanie planów rozwojowych w rekrutacji,
 • Wspieranie przełożonych w sprawach kadrowych.

Jak dobrze wybrać zdalne szkolenie dla początkujących rekruterów?

Wybór szkoleń online dla początkujących rekruterów jest bardzo duży, dlatego warto dokładnie przeanalizować ofertę. Na rynku zdarzają się szkolenia, które nic nie wnoszą, a jedynie służą wyciągnięciu pieniędzy. Aby kurs pomógł zdobyć nowe kompetencje, warto szukać takiego, który prowadzony jest przez doświadczoną placówkę, z komponentą kadrą. Autor kursu powinien mieć dużą wiedzę z zakresu rekrutacji, plusem będzie, jeżeli jest autorem specjalistycznych publikacji, jest ceniony w swoim środowisku. Przed wyborem kursu online, warto sprawdzić, jaki ma opinie, co na jego temat mówią osoby, które brały w nim udział. Ważne również, aby zajęcia prowadzone były z wykorzystaniem nowoczesnych narzędzi, które ułatwiają naukę. Jeżeli jest taka możliwość, warto wziąć udział w bezpłatnej lekcji próbnej i sprawdzić, czy kurs jest dla nas satysfakcjonujący.

Szkolenia online dla początkujących rekruterów są dobrym sposobem na podniesienie swoich kompakcji i zdobycie nowego zawodu. Warto z niego skorzystać, bo praca dziale HR jest rozwojowa i ciekawa.

Artykuł partnera

Polecane

Popularne

Serwisy

MCportal