RSS

Drobiazgi, które cieszą..czyli rzecz o akcesoriach…

Hokej jest tą  dziedziną sportu, gdzie dobry sprzęt odgrywa istotną role. Na wyposażenie zawodnika…

Materac kieszeniowy, kokosowy, czy lateksowy –…

Coraz bardziej doceniamy, jak ważny jest komfort spania oraz dobry wypoczynek. Nie chodzi tutaj…

Czym są kleje montażowe?

Rodzaje i zastosowanie Planujesz remont mieszkania? A może jesteś w trakcie budowy domu? Jednym z…

Higiena intymna mężczyzny – jak powinieneś…

Rzadko wspomina się o higienie intymnej mężczyzn, choć ten temat nie powinien być pomijany.…

«
»

Czy sprowadzanie towaru z Chin się opłaca?

Chiny to jeden z największych producentów na arenie międzynarodowej. Dzięki rosnącej pozycji na świecie coraz więcej chińskich producentów szuka rynków zbytu w całej Europie. Warto więc podjąć działania mające na celu importowanie towarów z azjatyckiego kraju. Jak rozpocząć działalność? Na co zwracać uwagę przy doborze chińskiego partnera biznesowego?

Import z Chin sposobem na życie wielu Polaków

Importowanie towarów z Chin pozwala na rozpoczęcie prowadzenia własnej działalności. Sprawnie wykorzystując efekt skali, można skupować towary po niższej cenie i sprzedawać je z odpowiednią marżą w Polsce. Producenci z Dalekiego Wschodu oferują dużo niższe ceny, aniżeli dostawcy europejscy.

Warto importować przede wszystkim produkty, które cieszą się powodzeniem na rynku polskim, a są relatywnie drogie. Do tych przedmiotów zaliczają się głównie:

  • Elektronika, 
  • Ubrania, 
  • Kosmetyki, 

Wielu importerów szuka również niszy i sprowadza towary, które trafiają do ściśle określonej grupy odbiorców.

Handel z Chinami nie różni się zbytnio od klasycznej formy sprzedaży, jednakże to najlepszy sposób na otrzymanie towaru w atrakcyjnej cenie od producenta. Dzięki temu można zarządzać dobrze prosperującą firmą bez wyższego wykształcenia oraz znajomości języków obcych. To doskonały pomysł na założenie działalności gospodarczej, która w szybkim czasie może przynieść komercyjny sukces. 

Co, jak, gdzie – od czego rozpocząć współpracę z Chinami?

Aby rozpocząć współpracę z azjatyckim partnerem nie trzeba znać języka mandaryńskiego. Najlepiej na początku skonsultować swój pomysł na importowanie danego towaru z odpowiednią agencją zajmującą się pośrednictwem w handlu z Chinami. Eksperci biegle władający językiem chińskim oraz mieszkający na kontynencie azjatyckim zawodowo zajmują się wsparciem merytorycznym w importowaniu produktów do Polski.

Agencja zweryfikuje, czy dana hurtownia produktów z Chin funkcjonuje zgodnie z prawem i czy podjęcie z nią wspólnych działań będzie opłacalne. Można również zlecić przedstawicielom agencji wizytowanie fabryk, bądź hurtowni. Firma dba o transparentność zarówno po stronie importera, jak i eksportera. To eksperci z wieloletnim doświadczeniem na rynku chińskim, którzy mają na koncie wiele zawodowych sukcesów. Dlatego przed rozpoczęciem prowadzenia działalności zajmującej się importem warto skonsultować się z agencją i przedyskutować tematy takie jak: co kupować z Chin, jak rozpocząć prowadzenie działalności oraz z jakimi kosztami będzie wiązać się sprowadzenie pierwszej partii towaru. 

Artykuł partnera

Polecane

Popularne

Serwisy

MCportal