RSS

Tworzenie oaz zieleni w biurach: Zrewolucjonizuj…

W dzisiejszych dynamicznych czasach, w których przestrzeń pracy staje się miejscem interakcji, kreatywności i…

Ogrody wertykalne w biurze to dobry…

Nietrudno zauważyć, że wiele osób dochodzi do wniosku, iż ogrody wertykalne w biurze są…

Jak znaleźć profesjonalnego tłumacza angielskiego? Jakie…

Poszukiwanie profesjonalnego tłumacza angielskiego może być zadaniem wymagającym, zwłaszcza w dzisiejszym globalnym świecie, gdzie…

Nowoczesne Hale Tymczasowe: Doskonała Odpowiedź na…

W dzisiejszym dynamicznym środowisku biznesowym, elastyczność i zdolność do szybkiego dostosowania się do zmieniających…

«
»

Czy sprowadzanie towaru z Chin się opłaca?

  • Napisany przez:

Chiny to jeden z największych producentów na arenie międzynarodowej. Dzięki rosnącej pozycji na świecie coraz więcej chińskich producentów szuka rynków zbytu w całej Europie. Warto więc podjąć działania mające na celu importowanie towarów z azjatyckiego kraju. Jak rozpocząć działalność? Na co zwracać uwagę przy doborze chińskiego partnera biznesowego?

Import z Chin sposobem na życie wielu Polaków

Importowanie towarów z Chin pozwala na rozpoczęcie prowadzenia własnej działalności. Sprawnie wykorzystując efekt skali, można skupować towary po niższej cenie i sprzedawać je z odpowiednią marżą w Polsce. Producenci z Dalekiego Wschodu oferują dużo niższe ceny, aniżeli dostawcy europejscy.

Warto importować przede wszystkim produkty, które cieszą się powodzeniem na rynku polskim, a są relatywnie drogie. Do tych przedmiotów zaliczają się głównie:

  • Elektronika, 
  • Ubrania, 
  • Kosmetyki, 

Wielu importerów szuka również niszy i sprowadza towary, które trafiają do ściśle określonej grupy odbiorców.

Handel z Chinami nie różni się zbytnio od klasycznej formy sprzedaży, jednakże to najlepszy sposób na otrzymanie towaru w atrakcyjnej cenie od producenta. Dzięki temu można zarządzać dobrze prosperującą firmą bez wyższego wykształcenia oraz znajomości języków obcych. To doskonały pomysł na założenie działalności gospodarczej, która w szybkim czasie może przynieść komercyjny sukces. 

Co, jak, gdzie – od czego rozpocząć współpracę z Chinami?

Aby rozpocząć współpracę z azjatyckim partnerem nie trzeba znać języka mandaryńskiego. Najlepiej na początku skonsultować swój pomysł na importowanie danego towaru z odpowiednią agencją zajmującą się pośrednictwem w handlu z Chinami. Eksperci biegle władający językiem chińskim oraz mieszkający na kontynencie azjatyckim zawodowo zajmują się wsparciem merytorycznym w importowaniu produktów do Polski.

Agencja zweryfikuje, czy dana hurtownia produktów z Chin funkcjonuje zgodnie z prawem i czy podjęcie z nią wspólnych działań będzie opłacalne. Można również zlecić przedstawicielom agencji wizytowanie fabryk, bądź hurtowni. Firma dba o transparentność zarówno po stronie importera, jak i eksportera. To eksperci z wieloletnim doświadczeniem na rynku chińskim, którzy mają na koncie wiele zawodowych sukcesów. Dlatego przed rozpoczęciem prowadzenia działalności zajmującej się importem warto skonsultować się z agencją i przedyskutować tematy takie jak: co kupować z Chin, jak rozpocząć prowadzenie działalności oraz z jakimi kosztami będzie wiązać się sprowadzenie pierwszej partii towaru. 

Artykuł partnera

Polecane

Popularne

Serwisy

MCportal