RSS

Tworzenie oaz zieleni w biurach: Zrewolucjonizuj…

W dzisiejszych dynamicznych czasach, w których przestrzeń pracy staje się miejscem interakcji, kreatywności i…

Ogrody wertykalne w biurze to dobry…

Nietrudno zauważyć, że wiele osób dochodzi do wniosku, iż ogrody wertykalne w biurze są…

Jak znaleźć profesjonalnego tłumacza angielskiego? Jakie…

Poszukiwanie profesjonalnego tłumacza angielskiego może być zadaniem wymagającym, zwłaszcza w dzisiejszym globalnym świecie, gdzie…

Nowoczesne Hale Tymczasowe: Doskonała Odpowiedź na…

W dzisiejszym dynamicznym środowisku biznesowym, elastyczność i zdolność do szybkiego dostosowania się do zmieniających…

«
»

Doświadczona kancelaria kanoniczna

  • Napisany przez:

Ze stwierdzeniem nieważności małżeństwa przed sądem kościelnym nie zawsze jest tak samo „prosta sprawa”, jak z uzyskaniem rozwodu cywilnego. Już samo tworzenie skargi i pism procesowych, może być sporym wyzwaniem. Nie kieruj się jednak do przypadkowego adwokata, znalezionego w sieci. Nie każdy bowiem może Ci pomóc i reprezentować Cię przed sądem biskupim. W związku z tym warto szukać pomocy u dobrej kancelarii kanonicznej. Sprawdź więc, na co zwrócić uwagę przy jej wyborze.

Prawnik kanonista – kto to jest?

Na osób gotowych do pomocy przy unieważnieniu małżeństwa kościelnego zdecydowanie nie musisz narzekać. W sieci pojawia się sporo ogłoszeń typu: „pomogę przy rozwodzie kościelnym” albo „pomoc przy unieważnieniu małżeństwa”. Często są to jednak ogłoszenia osób, które z prawem kanonicznym, nie mają nic wspólnego. Nawet psycholodzy podejmują się takich wyzwań, myśląc że posiadają odpowiednią wiedzę, do skonstruowania rzetelnego pozwu i wskazywania właściwych dowodów. Niestety to bardzo błędne założenie. W takich sytuacjach pomóc może tylko rzetelna i ciesząca się dobrą renomą kancelaria kanoniczna. Dlaczego?

Ponieważ zgodnie z Kodeksem Prawa Kanonicznego, a także Instrukcją Procesową Dignitas Connubii, prawnik kanonista musi posiadać minimum stopień licencjatu z prawa kanonicznego i posiadać właściwe uprawnienia nadane przez biskupa. Oczywiście takie kwalifikacje są absolutnie niezbędne do reprezentowania strony przed sądem kościelnym. Trzeba jednak mieć na uwadze, że brak właściwego wykształcenia i kwalifikacji, może przełożyć się także na formułowanie niewłaściwych wniosków w skardze powodowej. Dlatego jeśli szukasz adwokata kościelnego (prawnika kanonistę), to przekonaj się, że to jest osoba, która legitymuje się odpowiednimi uprawnieniami i kierunkowym wykształceniem.

Kiedy zgłosić się o pomoc do kancelarii kanonicznej?

O unieważnieniu małżeństwa kościelnego od lat krążą różne legendy i właściwe bez weryfikowania, co jest prawdą, a co mitem, wiadomo od początku, że łatwo nie będzie. Dlatego adwokat kościelny może okazać się bardzo pomocnym już przy określaniu właściwej przyczyny nieważności małżeństwa kościelnego.

Osobom, które poradziły sobie ze stworzeniem skargi powodowej, kancelaria kanoniczna może pomóc w kompletowaniu materiału dowodowego, który będzie niezbędny podczas procesu przed sądem kościelnym. Warto też wiedzieć, że od decyzji sądu można odwołać się. I tutaj zdecydowanie warto już współpracować w porozumieniu z kancelarią kanoniczną, która przygotuje apelację i pomoże opracować nowy materiał dowodowy oraz właściwie przeanalizuje, dlaczego nie udało się unieważnić małżeństwa w pierwszej instancji. Możesz więc o pomoc zwrócić się na samym początku, kiedy dopiero nosisz się z zamiarem unieważnienia małżeństwa, ale też szukać pomocy, jeśli w czasie trwania procesu, kiedy pojawią się pierwsze trudności.

Jak szukać dobrego adwokata kanonicznego?

Ścieżka, jaką musisz przejść podczas unieważnienia małżeństwa kościelnego, zdecydowanie nie będzie prosta. Dlatego warto sobie ułatwić wszelkie działania i zdać się na doświadczenie dobrego prawnika kanonisty. Tutaj jednak ważne jest nie tylko doświadczenie i kwalifikacje, ale także zatwierdzenie przez biskupa, że dany adwokat kanoniczny może Cię reprezentować przed właściwym sądem kościelnym. Kieruj się więc nie tylko pozytywnymi opiniami na temat danej kancelarii, ale też weryfikuj odpowiednie kompetencje prawników kościelnych.

Z kancelarią kanoniczną adwokat Magdaleny Wojdała można skontaktować się:

Artykuł partnera

https://www.mcportal.pl/odszkodowanie-wojenne-rozwazania-na-temat-zadoscuczynienia-za-straty-i-krzywdy-wojenne/

Polecane

Popularne

Serwisy

MCportal