RSS

Drobiazgi, które cieszą..czyli rzecz o akcesoriach…

Hokej jest tą  dziedziną sportu, gdzie dobry sprzęt odgrywa istotną role. Na wyposażenie zawodnika…

Materac kieszeniowy, kokosowy, czy lateksowy –…

Coraz bardziej doceniamy, jak ważny jest komfort spania oraz dobry wypoczynek. Nie chodzi tutaj…

Czym są kleje montażowe?

Rodzaje i zastosowanie Planujesz remont mieszkania? A może jesteś w trakcie budowy domu? Jednym z…

Higiena intymna mężczyzny – jak powinieneś…

Rzadko wspomina się o higienie intymnej mężczyzn, choć ten temat nie powinien być pomijany.…

«
»

Najpopularniejsze odkurzacze bezworkowe w 2021 roku

Sprzątanie to regularny rytuał, który każdy z nas wykonuje w swoim domu. Możemy sobie je jednak ułatwić, jeżeli wykorzystamy dobrej jakości odkurzacz. Jaki warto wybrać?

 1. Jaki powinien być odkurzacz bezworkowy
 2. Filtry w odkurzaczach bezworkowych
 3. Odkurzacze bezworkowe – najważniejsze funkcje
 4. O czym pamiętać wybierając dobry odkurzacz bezworkowy?

 

Jaki powinien być odkurzacz bezworkowy

Wybierając odkurzacz siłą rzeczy bierzemy pod uwagę wiele zmiennych: nasze zwyczaje, przyzwyczajenia, sposób sprzątania a także wielkość powierzchni, którą musimy za każdym razem ogarnąć. Jeżeli nie lubimy wymieniać worków i pamiętać o ich zakupie, lepszym rozwiązaniem może się dla nas okazać dobry odkurzacz bezworkowy. Jak sama nazwa wskazuje nie posiada on miejsca na worek – zamiast tego opróżniamy plastikowy pojemnik, który następnie wykorzystujemy ponownie. Jest to więc rozwiązanie bardziej ekologiczne, a także mniej kosztowne. Więcej na ten temat znajdziesz na stronie: https://www.neo24.pl/maleagd/dodomu/odkurzacze/odkurzaczebezworkowe.html

 

Filtry w odkurzaczach bezworkowych

Wybierając odkurzacz bezworkowy musimy zdecydować, w jakie filtry będzie on wyposażony. Każdy rodzaj filtra ma trochę inną konstrukcję i skuteczność, a także może być bardziej uniwersalny lub skupiać się na wyłapywaniu tylko konkretnych cząsteczek. Na rynku znajdziemy przede wszystkim:

 • filtr HEPA: obecnie najpopularniejszy rodzaj filtra, będący w stanie wyłapać z powietrza większość zanieczyszczeń. Zastosowany w odkurzaczu sprawia, że kurz nie wydostaje się na zewnątrz razem z powietrzem. Nadaje się jako uniwersalne rozwiązanie;
 • filtr EPA: poprzednia wersja filtrów obecnie oznaczanych jako HEPA, zwykle o nieco słabszych parametrach filtrowania. Podobnie jak swój następca, w tej kategorii również znajdziemy kilka rodzajów filtrów.

 

Odkurzacze bezworkowe – najważniejsze funkcje

Zanim zdecydujemy, jaki odkurzacz bezworkowy wybrać, warto przyjrzeć się ich specyfikacji. Do największych zalet tego typu urządzeń zaliczyć możemy między innymi obecność dodatkowego filtra, łagodne dla parkietu i podłóg twardych koła czy możliwość tzw. miękkiego startu, gdzie odkurzacz po włączeniu pracuje na niewielkiej mocy, a następnie stopniowo ją zwiększa. Dużym plusem będzie również kilka końcówek, jak na przykład szczotka uniwersalna, szczotka szczelinowa i ssawka szczelinowa krótka – dzięki możliwości wyboru będziemy w stanie lepiej usunąć kurz z podłóg w naszym mieszkaniu czy domu. Poza tym dobrze jest zwrócić uwagę także na takie funkcje i parametry, jak:

 • moc silnika: od niej bezpośrednio zależy jakość sprzątania;
 • moc ssania: w przypadku, gdy posiadamy dywany z dłuższym włosem lub trzymamy w domu zwierzęta, lepiej zdecydować się na większą moc;
 • klasa energetyczna i głośność pracy: bezpośrednio warunkują nasz komfort oraz przyszły rachunek za prąd;
 • pojemność zbiornika: im większy, tym rzadziej będziemy musieli go opróżniać;
 • zasilanie: w przypadku większych powierzchni lub utrudnionego dostępu do niektórych zakamarków domu możemy rozważyć wybór odkurzacza bezprzewodowego.

 

O czym pamiętać wybierając dobry odkurzacz bezworkowy?

Wybierając odkurzacz do domu spróbujmy przede wszystkim określić, jakiej mocy powinien on być. Im więcej dywanów, wykładzin i innych typów miękkiego podłoża, tym bardziej powinniśmy skłonić się w stronę bardziej potężnego modelu. Warto również zadbać o dodatkowe akcesoria – na przykład szczotka płaska, szczotka okrągła i ssawka podłogowa – lub wybrać opcję, gdzie dostępna jest szczotka wielofunkcyjna.

Materiał zewnętrzny

Polecane

Popularne

Serwisy

MCportal