RSS

Szkło a porcelana – którą opcję…

Szkło czy porcelana – to dylemat, z którym często spotykają się osoby wybierające naczynia…

Czym są jednorazowe e-papierosy? Sprawdź!

W ciągu ostatnich kilku lat jednorazowe e-papierosy zyskały ogromną popularność na całym świecie. Stanowią…

Czy leasing opłaca się firmom z…

Sektor MŚP w Polsce i na świecie bardzo intensywnie się rozwija. Aby testować nowe…

10 najważniejszych cech dobrego motocyklisty –…

Nie każdy ma predyspozycje do poruszania się motocyklem. Bezpieczna i komfortowa jazda jednośladem wymaga…

«
»

Najpopularniejsze odkurzacze bezworkowe w 2021 roku

 • Napisany przez:

Sprzątanie to regularny rytuał, który każdy z nas wykonuje w swoim domu. Możemy sobie je jednak ułatwić, jeżeli wykorzystamy dobrej jakości odkurzacz. Jaki warto wybrać?

 1. Jaki powinien być odkurzacz bezworkowy
 2. Filtry w odkurzaczach bezworkowych
 3. Odkurzacze bezworkowe – najważniejsze funkcje
 4. O czym pamiętać wybierając dobry odkurzacz bezworkowy?

 

Jaki powinien być odkurzacz bezworkowy

Wybierając odkurzacz siłą rzeczy bierzemy pod uwagę wiele zmiennych: nasze zwyczaje, przyzwyczajenia, sposób sprzątania a także wielkość powierzchni, którą musimy za każdym razem ogarnąć. Jeżeli nie lubimy wymieniać worków i pamiętać o ich zakupie, lepszym rozwiązaniem może się dla nas okazać dobry odkurzacz bezworkowy. Jak sama nazwa wskazuje nie posiada on miejsca na worek – zamiast tego opróżniamy plastikowy pojemnik, który następnie wykorzystujemy ponownie. Jest to więc rozwiązanie bardziej ekologiczne, a także mniej kosztowne. Więcej na ten temat znajdziesz na stronie: https://www.neo24.pl/maleagd/dodomu/odkurzacze/odkurzaczebezworkowe.html

 

Filtry w odkurzaczach bezworkowych

Wybierając odkurzacz bezworkowy musimy zdecydować, w jakie filtry będzie on wyposażony. Każdy rodzaj filtra ma trochę inną konstrukcję i skuteczność, a także może być bardziej uniwersalny lub skupiać się na wyłapywaniu tylko konkretnych cząsteczek. Na rynku znajdziemy przede wszystkim:

 • filtr HEPA: obecnie najpopularniejszy rodzaj filtra, będący w stanie wyłapać z powietrza większość zanieczyszczeń. Zastosowany w odkurzaczu sprawia, że kurz nie wydostaje się na zewnątrz razem z powietrzem. Nadaje się jako uniwersalne rozwiązanie;
 • filtr EPA: poprzednia wersja filtrów obecnie oznaczanych jako HEPA, zwykle o nieco słabszych parametrach filtrowania. Podobnie jak swój następca, w tej kategorii również znajdziemy kilka rodzajów filtrów.

 

Odkurzacze bezworkowe – najważniejsze funkcje

Zanim zdecydujemy, jaki odkurzacz bezworkowy wybrać, warto przyjrzeć się ich specyfikacji. Do największych zalet tego typu urządzeń zaliczyć możemy między innymi obecność dodatkowego filtra, łagodne dla parkietu i podłóg twardych koła czy możliwość tzw. miękkiego startu, gdzie odkurzacz po włączeniu pracuje na niewielkiej mocy, a następnie stopniowo ją zwiększa. Dużym plusem będzie również kilka końcówek, jak na przykład szczotka uniwersalna, szczotka szczelinowa i ssawka szczelinowa krótka – dzięki możliwości wyboru będziemy w stanie lepiej usunąć kurz z podłóg w naszym mieszkaniu czy domu. Poza tym dobrze jest zwrócić uwagę także na takie funkcje i parametry, jak:

 • moc silnika: od niej bezpośrednio zależy jakość sprzątania;
 • moc ssania: w przypadku, gdy posiadamy dywany z dłuższym włosem lub trzymamy w domu zwierzęta, lepiej zdecydować się na większą moc;
 • klasa energetyczna i głośność pracy: bezpośrednio warunkują nasz komfort oraz przyszły rachunek za prąd;
 • pojemność zbiornika: im większy, tym rzadziej będziemy musieli go opróżniać;
 • zasilanie: w przypadku większych powierzchni lub utrudnionego dostępu do niektórych zakamarków domu możemy rozważyć wybór odkurzacza bezprzewodowego.

 

O czym pamiętać wybierając dobry odkurzacz bezworkowy?

Wybierając odkurzacz do domu spróbujmy przede wszystkim określić, jakiej mocy powinien on być. Im więcej dywanów, wykładzin i innych typów miękkiego podłoża, tym bardziej powinniśmy skłonić się w stronę bardziej potężnego modelu. Warto również zadbać o dodatkowe akcesoria – na przykład szczotka płaska, szczotka okrągła i ssawka podłogowa – lub wybrać opcję, gdzie dostępna jest szczotka wielofunkcyjna.

Materiał zewnętrzny

https://www.mcportal.pl/ile-czasu-na-zgloszenie-szkody-o-zalanie-mieszkania/

Polecane

Popularne

Serwisy

MCportal