RSS

Rowery miejskie Warszawa: Praktyczny i ekologiczny…

Warszawa, stolica Polski, oferuje swoim mieszkańcom i turystom wygodny i ekologiczny sposób poruszania się…

Co warto wiedzieć o ugodach frankowych?

Problemy z kredytem we frankach ciągną się od lat. Nieuczciwe i bardzo krzywdzące dla…

Petsitters - zawsze zaopiekujemy się zwierzakiem…

Wielokrotnie zastanawiałeś się, komu powierzyć kota lub psa, jeśli musisz dokądś wyjechać. Nie jest…

Kolczyki dla dziewczynki ze złota lub…

Kolczyki to jeden z najpopularniejszych dodatków, którym ozdabiamy swoje ciało. Są one jednak nie…

«
»

Drobiazgi, które cieszą..czyli rzecz o akcesoriach hokejowych.

  • Napisany przez:

Hokej jest tą  dziedziną sportu, gdzie dobry sprzęt odgrywa istotną role. Na wyposażenie zawodnika składa się wiele elementów, niezbędnych do gry. Jednak oprócz nich różni producenci dostarczają hokeistom przedmioty zgoła nie niezbędne, jednak ich używanie potrafi usprawnić i umilić samą grę, dobre akcesoria hokejowe to skarb

Jednym z  takich użytecznych przedmiotów jest odświeżacz zapachowy – jest to krążek zapachowy, który wkłada się do torby hokejowej. Wszyscy zapoznani z tematem, wiedzą jak czasem „pachnie” z torby hokejowej. Krążek zapachowy rozwiązuje ten problem, dodatkowo pełni ważniejszą funkcję grzybobójczą i bakteriobójczą.

Będąc przy zapachu możemy do naszej torby wrzucić także dezodorant, służący do odświeżenia zatęchłego sprzętu, sprzedawany w sprayu, szybko i sprawnie  pomoże pozbyć się przykrego zapachu.

Ciekawym  pomysłem jest utwardzacz do łyżew, które jak sama nazwa wskazuje – utwardza i zabezpiecza czub łyżwy. Jest to przydatne rozwiązanie przy sprzęcie, który już eksploatujemy kilka sezonów.

Do naszej torby, trafić może też zaciągacz do sznurowadeł, dzięki któremu łatwo i mocno możemy zaciągać  sznurówki naszych łyżew. Przed treningiem przy pomocy podręcznej ostrzałki odtworzymy uszkodzony szlif. Zalecane jest oczywiście ostrzenie na profesjonalnych maszynach do ostrzenia, jednak czasem nie ma wyboru.

Rzeczą niezbędną w torbie  hokejowej może okazać się podręczny zestaw naprawczy do kasków lub łyżew, zawierający niezbędne narzędzia do szybkiej naprawy tych sprzętów. Dotyczy to szczególnie kasków, które w czasie użytkowania mogą czasem  pogubić śruby lub inne nakrętki, szybko i sprawnie wymienimy zagubione , lub uszkodzone części. Przydać się nam może także specjalny, łamany,  klucz nasadowy ułatwiający odkręcenie śrub w  płozach TUUK z wymiennym ostrzem . Jeśli mówimy o częściach zamiennych warto pomyśleć o bramkarzach. Ich sprzęt szczególnie jest narażony na różnego rodzaju uszkodzenia, przetarcia, na rynku dostępne są już pojedyncze części zamienne. Jednak drużyna może zaopatrzyć się w cały zestaw części, pozwoli nam to efektywnie utrzymywać  sprzęt bramkarski w gotowości i dobrym stanie.

Z ciekawostek z zakresu akcesoriów,  znajdziemy wosk do kija dla poprawy kontroli krążka oraz  zestaw do personalizacji kijów hokejowych. Dzięki niemu możemy swój kij odpowiednio podpisać, a na jego trzonek nałożyć taśmę różnego koloru.

Osobną kategorią są akcesoria przydatne w treningu. Magic Ball, czyli piłka do gry w hokeja, która ma tą samą wagę co krążek hokejowy i zbliżone do niego zachowanie podczas gry. Możemy na sucho bez lodu ćwiczyć technikę. Znakomitym uzupełnieniem takiej piłeczki jest system treningowy pozwalający na ustawienia toru, z ćwiczeniami na lodzie lub innym podłożu. W skład tego toru wchodzi 8 pachołków  i 8 adapterów , na które mocujemy rozsuwane belki. Konfiguracja tego toru  może być naprawdę różna, pozwala ćwiczyć wiele elementów ABC hokejowej techniki.

Dla hokejowej „kuchni” znajdziemy zestaw gotowych linii hokejowych, w jego skład wchodzą: 2 pełne komplety, na które składają się wszelkie potrzebne linie na lodowisku, pola bramkowe oraz buliki. Linie w prosty sposób rozkładamy na lodowisku, zalewając je wodą i mrożąc.

W nadchodzącym okresie świątecznym możemy przyjrzeć się figurkom hokejowym, które mogą być miłym prezentem dla kogoś kto interesuje się hokejem.

Przedstawiliśmy trochę nowości jakie możemy znaleźć na naszym rynku, to drobiazgi jednak czasem to one potrafią ułatwić nam wiele spraw. Niektórym wydać się mogę zbyteczne, innym przypadną do gustu i znajda swoje miejsce w naszej torbie.

Materiał przygotował Sportrebel

Polecane

Popularne

Serwisy

MCportal