RSS

Reklama SEO dla Sklepu: Kompletny Przewodnik…

Wprowadzenie do reklamy SEO dla sklepu internetowego Reklama SEO to jeden z najskuteczniejszych sposobów na…

Szkło a porcelana – którą opcję…

Szkło czy porcelana – to dylemat, z którym często spotykają się osoby wybierające naczynia…

Czym są jednorazowe e-papierosy? Sprawdź!

W ciągu ostatnich kilku lat jednorazowe e-papierosy zyskały ogromną popularność na całym świecie. Stanowią…

Czy leasing opłaca się firmom z…

Sektor MŚP w Polsce i na świecie bardzo intensywnie się rozwija. Aby testować nowe…

«
»

Jak wybrać najlepszy system alarmowy do domu?

  • Napisany przez:

Systemy alarmowe są coraz powszechniejszym rozwiązaniem. Choć jeszcze kilka lat temu były one bardzo kosztowne, dzisiaj może sobie na nie pozwolić każdy, kto chce skutecznie zabezpieczyć swoje cztery kąty. Jest to niezwykle funkcjonalny i efektywny system, bez którego wiele osób po prostu nie wyobraża sobie swojego domu. To świetna opcja, jeśli chcesz ustrzec się przed nieproszonymi gośćmi.

SSWiN, czyli System Sygnalizacji Włamania i Napadu

System Sygnalizacji Włamania i Napadu złożony jest z następujących elementów: sygnalizator dźwiękowy i wizualny, czujniki, piloty i inne urządzenia sterujące, a także centrala alarmowa. Wybierając czujniki w sklepie Montersi.pl https://www.montersi.pl/czujki-alarmowe warto zdecydować się na te lepszej jakości, ponieważ są one bardzo precyzyjne – radzą sobie z odróżnianiem zwierząt oraz ludzi. Oprócz tego dostępne są także modele przeznaczone reagujące na otworzenie okna, zmianę temperatury czy dźwięki.

Jeśli zdecydujesz się na zakup takiego systemu, możesz samodzielnie go skomponować lub zdecydować się na gotowy zestaw, który jest świetnym rozwiązaniem. Zawiera wszystkie niezbędne elementy, które umożliwią jego prawidłowe działanie. Oprócz nich znajdują się tam także różne akcesoria, usprawniające działanie systemu. Wśród nich są m.in. panele słoneczne, akumulatory, instrukcje oraz przewody.

Koszt zakupu systemu alarmowego

Jeśli nie zależy Ci na bardzo drogim systemie alarmowym, najtańsze możesz znaleźć w sklepach za nawet 300-400 zł. Nie są one jednak zbyt dobrze wyposażone – posiadają zwykle jeden czujnik. Z tego powodu będziesz w stanie dzięki niemu ochronić tylko jeden, niewielki obiekt, taki jak garaż, piwnica czy komórka lokatorska.

Z kolei w przypadku profesjonalnych systemów, idealnych do ochrony większych obiektów, ceny rozpoczynają się od ok. 500 zł. Tutaj masz już do dyspozycji więcej czujników – dwa, a nawet trzy. Nie dopłacając wiele możesz mieć także system ze sterowaniem radiowym czy czujnikiem drzwiowym – warto skorzystać z tej opcji.

Czym charakteryzują się zaawansowane systemy alarmowe?

Zaawansowane systemy przeznaczone są z kolei do dużych domów i większych mieszkań. Mają większą liczbę czujników, a ich ceny rozpoczynają się od ok. 600, a nawet 700 zł. Z kolei, jeśli dysponujesz większym budżetem, możesz zdecydować się na system sterowany panelem dotykowym TFT, który kosztuje ponad 1000 zł i posiada aż osiem czujek!

Istnieją także systemy alarmowe zasilane bateriami słonecznymi. Wykorzystywane są jednak najczęściej na budowach, gdzie jest ograniczony dostęp do stałego zasilania. Ich dużą zaletą jest fakt, że posiadają powiadomienia GSM, a także hermetyczną obudowę. Ich cena również wynosi ok. 1000 zł.

Jak przebiega proces instalacji systemu alarmowego?

System alarmowy jest skonstruowany w taki sposób, by każdy, kto go kupi, mógł zainstalować go samodzielnie. Nie jest to skomplikowane, dlatego nawet, jeśli nie posiadasz doświadczenia w tym temacie, z pewnością sobie poradzisz. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości możesz oczywiście zlecić tę pracę profesjonalnemu instalatorowi. Wiąże się to z dodatkowymi kosztami, które zależą oczywiście od miasta, ale również od typu okablowania. Ceny instalacji za punkt oscylują w granicach 10-50 zł. Z kolei opłata za montaż centrali oraz sygnalizatorów wynosi ok. 50-150 zł za każde urządzenie.

W zależności od tego, czy zdecydujesz się na instalację wykonaną przez fachowca, zakup systemu alarmowego może zamknąć się nawet w 1000 zł. Z kolei wydając nieco więcej mamy pewność, że posiadamy profesjonalny system, który będzie zamontowany prawidłowo.

Artykuł powstał przy współpracy ze sklepem Montersi.pl, który oferuje automatykę bram, telewizję przemysłową, systemy alarmowe i manipulatory pod adresem: https://www.montersi.pl/manipulatory-satel

Artykuł partnera

https://www.mcportal.pl/jaki-telewizor-wybrac/

https://www.mcportal.pl/jaka-fototapete-wybrac-do-mieszkania/

https://www.mcportal.pl/odkurzacz-z-filtrem-wodnym-4-cechy-ktore-wyrozniaja-go-sposrod-innych/

https://www.mcportal.pl/elementy-balustrad-do-samodzielnego-montazu/

https://www.mcportal.pl/ukladanie-kostki-brukowej-najwazniejsze-informacje-o-jakich-trzeba-pamietac/

https://www.mcportal.pl/energia-sloneczna-jak-efektywnie-ja-wykorzystac/

https://www.mcportal.pl/elementy-balustrad-ze-stali-nierdzewnej/

https://www.mcportal.pl/wady-i-zalety-garazu-w-bryle-domu/

https://www.mcportal.pl/arabeska-w-kuchni-jak-wykorzystac-inspirujemy/

https://www.mcportal.pl/najpopularniejsze-odkurzacze-bezworkowe-w-2021-roku/

Polecane

Popularne

Serwisy

MCportal